Sayfa 962/1000 İlkİlk ... 462862912952960961962963964972 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,689 - 7,696 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Elinizde eurobond yoksa niye burada pump yapıyorsunuz .

Batacak olacaksakta bu biz olacağız niye bu kadar kendinize dert ediniyorsunuz .

Başlığı velveleye veriyorsunuz anlamıyorum amacınız nedir .

2. Elimde 2036-2047 arasında vadelere sahip 48 adet eurobond var. Getiri oranım da vergi hariç %7 civarı. 7.50 - 8.00 civarı kurdan dolar toplayıp geçen sene alımlarımı yapmıştım. Alım yaparken amacım kesinlikle satmak değildi, vade sonuna kadar kupon getirisi bana cazip geldiği için almıştım. O yüzden ana para bazında oluşan zararın benim için önemi yok. Şu anda doların enflasyonunu dahi yenemeyen bir getiri oranına sahip olsam da vademi uzun tuttuğum için çok takılmıyorum buna. Devletin kupon ödemelerini yapmama durumuna geleceğini de düşünmüyorum, iş o noktaya gelirse muhtemelen memur/emekli maaşlarını da ödemezler yani batarsak hep beraber batarız kafasındayım.

3.  Alıntı Originally Posted by CARTAGE Yazıyı Oku
    Hayır çin menşeili.ismini telaffuz etmeyeyim
    vay anasını icbc 5,5 mu veriyor..

4.  Alıntı Originally Posted by premiumanalist Yazıyı Oku
    Adamın 1 tane bondu yok. Ara ara gelip konuya sürekli moratoryum, ülke batacak, cdsler yazıp korku pompalayıp duruyor. Sanırım çok fazla selçuk geçer videoları izleyip kendine atilla yeşiladayı örnek alıyor. Bence burada insanları korkutacağına gidip youtube kanalı açıp video çeksin. Hem korkutup hem de para kazansın.
    kimi kast ettiniz dudu mu hrs mi?

5. Bilği sahibi olmak daha da iyidir. Duymak istemediğini ögrenmek maalesef en kötüsüdür....bırakın isteyen istediğini terbiye ölçüsünde yazsın..doğru olabilir belki eurobondu yoktur ama ilğisi veya bilğisi vardır.belki de çok iyi portföyü vardır küçük dilini yutarsın..
    Sen korkmuyorsan o korkuyordur.
    Duymak istemediğine tepki verirsen yaşamak istemediğini yaşarsın.ytd.

6.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    2017-2018 civarında da icbc bir ara bütün piyasanın üzerinde veriyordu ama swift olarak ya da tl eft/havale olarak sistem üzerinden istediler benden parayı. Çantayla geleni istemiyorlar.

7.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    Galiba aylık vade için oran veriyor(muş). 1 yıl vadeli açtırmıyor(muş).

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,130
    1994 krizinden beri eurobond piyasasini takip ederim.
    Bir kere eurobond almadim.
    Dovizi de sevemedim.
    Cds oranlarimizi takip etmem gerektigini dusunuyorum cunku ulke patlarsa oradan patlayacak.
    Patladigi zaman da bu sadece elinde eurobond olanlara zarar vermeyecek, tum sistemi, tum yatirim araclarini etkileyecek, hatta bulasicilik etkisi ile tum dunyayi.
    Ayrica bu baslikta yazan herkesin elinde eurobond oldugunu da sanmiyorum olmasi gerektigini de.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 962/1000 İlkİlk ... 462862912952960961962963964972 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •