Sayfa 972/1000 İlkİlk ... 472872922962970971972973974982 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,769 - 7,776 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Valla sn duduya yazılan entry e cevap yazmaya gerek yok.O entry kendi kendini imha eder.Arada duygusal olarak gereksiz şeyler yazılabiliyor forumda ,bu da öyle bir durum olmuş,o entry de mantık aramaya eleştirmeye gerek yok

2. ben kendi adıma bu default riskinden pek korkmuyorum çünkü bu ilan edildiğinde fiziki tutmak dışında pek seçenek kalmıyor demektir. onun da güvenlik konusu var. her ay ufak tefek gelecek şekilde bir eurobond sepeti yaparak 2047 ye kadar devam etmek niyetindeyim. çok büyük sağlık gibi bir sorun olmazsa bozmamaktır maksadım (allah nasip ederse inşallah)
    bugün cr91 ile biten eurobond kuponu vakıfbanktaki hesabıma yattı. kendisi için bekleyen arkadaşlar için hatırlatayım dedim.

3.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Hektaş ve Froto başlıklarına gidip @dudu efendiyi nasıl bilirsiniz diye sorun herkes Allah razı olsun sayesinde uzun vadeciliği, doğru hisseleri almayı öğrendik der. Poltk hissesini yazıp en gerzek adamlara bile bedavadan ne paralar kazandırdı zamanında. 2011 den beri forumda okurum onu, hiç yamuk bir hisse, finansal araç vs önerdiğini görmedim. Brisa alıp sonra çıkmıştı ve yanlış yapmışım diye de yazdı.

Dudu abi candır.

Eurobond piyasasını Fed, Ecb vs fiziki müdahaleyle dudu da sözlü müdahaleyle yönlendiriyormuş demek, bunu öğrenmem iyi oldu.

MFÖ den gelsin, Sen neymişsin be aaaaabiii Aaaaa Aaa.
    Oralet Osman'a katılıyorum. Dudu abiyi Halil Hoca'nın UVY başlığına takılanlarla birlikte Whatsapp grubu kurduğumuzdan beri tanıyorum. Yaklaşık 6 yıl önce olması lazım. Dudu abinin başkalarının kazanmasını kıskanacağını sanmıyorum, aksine bizim gibi küçük yatırımcıların kazanmasını istediğini biliyorum. Bize tecrübe, bilgi aktarıyor. Mesela hisse seçim kriterleri vardır. Kaç yıllık tecrübe sonucunda o kriterler oluşmuştur... Ya da elinde bulunan hisseleri yazar. Bizim kazanmamızı istemese neden paylaşsın. Dudu abiyle yüz yüze görüşmedik, ama Whatsapptan sürekli yazışıyoruz. Kesinlikle iyi niyetli biri olduğunu biliyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    Barclays sonsuz vadeli(perpetual) ve sermaye benzeri olmak üzere pound bazlı %9.25 ile tahvil ihracına çıkıyor. @OverHedged
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Alıntı Originally Posted by hazalb Yazıyı Oku
    ben kendi adıma bu default riskinden pek korkmuyorum çünkü bu ilan edildiğinde fiziki tutmak dışında pek seçenek kalmıyor demektir. onun da güvenlik konusu var. her ay ufak tefek gelecek şekilde bir eurobond sepeti yaparak 2047 ye kadar devam etmek niyetindeyim. çok büyük sağlık gibi bir sorun olmazsa bozmamaktır maksadım (allah nasip ederse inşallah)
    bugün cr91 ile biten eurobond kuponu vakıfbanktaki hesabıma yattı. kendisi için bekleyen arkadaşlar için hatırlatayım dedim.
    Vakıfbankta stokları nasıl görüyorsunuz ? Genelde yeterli stok yok uyarısı Alıyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Vakıfbankta stokları nasıl görüyorsunuz ? Genelde yeterli stok yok uyarısı Alıyorum.
    açıkcası ben alımları 27 mayısta bitirdim. her gün girdim denedim. sabırla bekledim bir hedefim vardı şimdilik istediğim miktarını tamamladım. ama günde en az 10 kere girip bakıyordum.

Alıntı Originally Posted by hazalb Yazıyı Oku
    açıkcası ben alımları 27 mayısta bitirdim. her gün girdim denedim. sabırla bekledim bir hedefim vardı şimdilik istediğim miktarını tamamladım. ama günde en az 10 kere girip bakıyordum.
    Her an stok miktarı güncelleniyor o zaman. Örnek saat 11 de alamadığını öğlen 13 de alabilir miyim?

8.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Her an stok miktarı güncelleniyor o zaman. Örnek saat 11 de alamadığını öğlen 13 de alabilir miyim?
    aynen sizin dediğiniz gibi oldu. hatta bir eurobonda kafayı takmıştım tam saat 16:59 da alabilmiştim o günü unutmuyorum

Sayfa 972/1000 İlkİlk ... 472872922962970971972973974982 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •