Special Days Image
Sayfa 981/1000 İlkİlk ... 481881931971979980981982983991 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,841 - 7,848 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Arada bir aklıma geliyor ama iyi mi yaparım kötü mü bilmiyorum, kiradaki dairemin getirisi değerine göre çok düşük, elimde de aylardır yerinde sayan fonlar var, hepsini satıp 2028 ve üzeri tarihli eurobond alsam kirayla fonlarla uğraşmaktan kurtulup kupon faizleriyle geçinsem diyorum.
    Fakat buradan okuduğun kadarıyla riskli yanları var, vergi işleri de biraz karışık. Şu an dolar ve eurobond almak için uygun zaman mı o konuda da bilgim yok, sizin bu konuda tavsiyelerinizi merak ediyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,955
    Ben bugune kadar 4 tane gm aldim sattim. Uzun vadeli de tuttum hepsini yani 5+ yil.
    Hic birinde dolar bazinda kazanc saglayamadim.
    Kanunlar hep kiraci yaninda bu ulkede.
    Kira artisi sinirlamasi gibi mantiksiz kararlar onumzdeki donem bir cok gayrimenkul sahibinin kararinin satis yonunde olacagini dusundurtuyor.
    Miras kalan son 1 daireyi de satip EREGL den kira yerine temettu alma niyetindeyim.
    Eurobond isi bana cok karmasik geliyor.
    Onumuzdeki donem artan usd enflasyonu nedeni ile sermaye asinmasi da olabilir.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

ABD de dolar bazında %100 artış var emlakta son 10 yılda.burasi daha yeni eski fiyata geldi.

4. Geçmişte satılan daireler parayı doğru değerlendiremeyince pişmanlık oluyor, ben de son 5 yılda 2 daire sattım, faiz ve fonlara yatırdım hesaplayınca dolar, altın ve şimdiki fiyatları bazında çok zarar etmişim.
    Aslında eurobond işini ben de tam olarak anlayamadım ama dolar çıkışına karşı koruma sağladığı için, bir de sabit kupon getirisi olduğu için cazip geldi. Temettü geliri de uzun zamandır aklımda fakat borsadan çok darbe yediğim için yüklü miktarda giriş yapmaya çekindim, bir de temettü hisselerindeki son çıkışı kaçırmışım gibi geliyor.
    Belki de uygun zamanları kollayıp yarı yarıya yapmak en iyisi, nakitte kalanlar için zor bir dönem, tekrar hata yapmamak için çok uğraşıyoruz ama olmuyor.

5.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Daha önce yazdım gelir vergisi ikinci basamağı oluyor Yılsonunda güncelleniyor ama ara zam olursa tekrar güncellenir mi bu hafta onu bilemiyorum tabi .

Çünkü asgari ücrete hiç ara zam yapılmadı
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bu konunun detaylarını en iyi @epicurist biliyor olmalı. Devlet Yıl sonunda bir yeniden değerleme oranı belirliyor. O orana ve ÜFE'ye göre bir değerleme belirliyorlar. Ama cumhurbaşkanı bu oranın etki edeceği kısımları tekrar değerlendirebiliyor diye biliyorum. @Epicurist süreçle ilgili çok daha detayı bir açıklama yapmıştı forumda ama epey gerilerde kalmış olabilir.
     Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Merhaba, 3 kasımda açıklanan ÜFE'nin 12 aylık ortalamaları değeri esas alınıyor. Ancak bu değer birebir kullanılmıyor, kesir atma denilen matematik bir işlem yapılıyor. İşlem sonucu çıkan değeri de cumhurbaşkanı değiştirebiliyor ancak 2008 hariç bu değerde bir değişiklik yapılmadı. Kesin değer aralık sonu ya da ocak başı açıklanıyor, ancak anlattığım üzere 3 kasımda yıl sonunda açıklanacak değeri hesaplamak mümkün.
    Cevap için teşekkür ederim arkadaşlar. Bu vergi meselesi sadece eurobondu değil; bu gelir sınırına kira geliri v.s de ekleniyor. Bu nedenle ince hesap yapmak gerekiyor. Bu durumda yıl sonu enflasyon ortalaması belirleyici olacak. Bol kazançlar

6. [
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben bugune kadar 4 tane gm aldim sattim. Uzun vadeli de tuttum hepsini yani 5+ yil.
    Hic birinde dolar bazinda kazanc saglayamadim.
    Kanunlar hep kiraci yaninda bu ulkede.
    Kira artisi sinirlamasi gibi mantiksiz kararlar onumzdeki donem bir cok gayrimenkul sahibinin kararinin satis yonunde olacagini dusundurtuyor.
    Miras kalan son 1 daireyi de satip EREGL den kira yerine temettu alma niyetindeyim.
    Eurobond isi bana cok karmasik geliyor.
    Onumuzdeki donem artan usd enflasyonu nedeni ile sermaye asinmasi da olabilir.
    Syg,
    Dudu merhaba. kira artış sınırlaması geldi diye millettinn en azından büyük çoğunluğu dairesini satmaz. Bunun gelip geçici görür. Kaybettiği kazancını ileride telafi edeceğini düşünür. Biz de gayrımenkul aynı zamanda geleceğin sigortası olarak görünür. Eurobondu iyi orandan alırsan güzel getirisi var. Lakin sabırlı olmak gerekiyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,955
    Kaygan zeminde millet saglam duran bir enstruman arayisinda hep.
    Bir cok kisi icin getiri ikincil oluyor.
    Boyleleri icin gm iyi bir secenek.
    Ben iyi sirket hissesi diyorum benim tercihim tabii..
    Baskasi ev diyebilir.
    Tamamen kisisel tercih.

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,955
    Bu arada mevduat basliginda birisi CDS 946 oldu diye yazmis..

Gercek midir?

Syg,

Sayfa 981/1000 İlkİlk ... 481881931971979980981982983991 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •