Sayfa 997/1000 İlkİlk ... 497897947987995996997998999 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,969 - 7,976 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    evet, yes, si
    Teşekkür ederim, thanks, merci

2.  Alıntı Originally Posted by hazalb Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim, thanks, merci
    rica ederim, forum sadece "evet" yazmama izin vermediği için böyle oldu

3. EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Alıntı Originally Posted by CARTAGE Yazıyı Oku
    Artık eurobond gelirlerinin bir espisi kalmadı.Usd zaten yıllık o/o 9 aşınıyor.Peşpeşe Fed'in 3 faiz artışı sonrası zaten bankalar en az 6-7 puanı verecekler.Uzun yıllar risk almaya değmeyecek.Eurobond 3-4 yıl için cazip idi.Ancak cds fed faiz artırdıkca artacak.iç dinamikler zaten ana tetikleyici.
    Olası bir iktidar değişikliği İMF'den 80-100K usd kredi belki cds'i 300'e çeker.Belki de usd 2-3kuruş geri gelir.O da 2-3 yıllık eurobond gelirinin heba olması demek.
    Yine de bankalar fed'i takip edecekleri için 6 puan hep olacak.Ta ki fed 'faiz indirimi yapana kadar..6 puan için 32 gün mü. 15 yıl mı beklenir..15 yıl önce alınan 100K usd mülk buğün 1M usd.
    Nereden baksan eurobond geçmişte cazip iken covid ve ukr-rusya savaşı sonrası hiç de cazip değil.O nedenle artık eurobond yatırımı yapmıyorum..Bu yazdıklarımı referans almayın .yatırım tavsiyesi yapmıyorum.
    Kısa vadede dediğiniz gibi oldu. Şu anda uzun vadeli alanların getirisi 7 kısa vadelilerin 5 civarı (cds yükselişi öncesi alanlar) Bu nedenle dolar enflasyonunun çift hane olduğu durumda kayıp yıl diyebiliriz. Yinede bu süreçte mevduattan daha fazla getiri anlamına geliyor.
    Sonuca gelirsek hangi yatırım aracı olursa olsun zamanlama önemli, ben denk getiremedim getireni tebrik ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Son düzenleme : Westwind; 15-07-2022 saat: 14:50.

4.  Alıntı Originally Posted by hazalb Yazıyı Oku
    Bugün vadeli iki eurobond al40 ve da57 bekleyenler. Sanırım resmi tatil olduğu için pazartesi yatacaktir değil mi?
    Evet. IB'deki hesaplara yattı yurtiçi hesaplarda pazartesi görünecek.

5.  Alıntı Originally Posted by CARTAGE Yazıyı Oku
    Artık eurobond gelirlerinin bir espisi kalmadı.Usd zaten yıllık o/o 9 aşınıyor.Peşpeşe Fed'in 3 faiz artışı sonrası zaten bankalar en az 6-7 puanı verecekler.Uzun yıllar risk almaya değmeyecek.Eurobond 3-4 yıl için cazip idi.Ancak cds fed faiz artırdıkca artacak.iç dinamikler zaten ana tetikleyici.
    Olası bir iktidar değişikliği İMF'den 80-100K usd kredi belki cds'i 300'e çeker.Belki de usd 2-3kuruş geri gelir.O da 2-3 yıllık eurobond gelirinin heba olması demek.
    Yine de bankalar fed'i takip edecekleri için 6 puan hep olacak.Ta ki fed 'faiz indirimi yapana kadar..6 puan için 32 gün mü. 15 yıl mı beklenir..15 yıl önce alınan 100K usd mülk buğün 1M usd.
    Nereden baksan eurobond geçmişte cazip iken covid ve ukr-rusya savaşı sonrası hiç de cazip değil.O nedenle artık eurobond yatırımı yapmıyorum..Bu yazdıklarımı referans almayın .yatırım tavsiyesi yapmıyorum.
    Banka vadeleri en fazla 365 gün ile sınırlı. İşler tersine döndüğünde birkaç yıl sonra o faiz oranlarını bulamayabiliriz. Sabit oran dezavantajı ve default riskine rağmen uzun vadeli nakit akışı sağladığı için ben yine de eurobond tercih ediyorum. Kısaca yatırımcının vadesi en önemli konu olmalıdır. Saygılar

6. BUGÜN kuzenle buluştuk dedim eurobond 7-8 iken 10 olsun alayım diyordun 12 ye geldi aldın mı dedim .

15 olsun o zaman bakarım dedi şimdide .

Bende sen o zamanda 20 olsun dersin yine almazsın dedim .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,022
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    BUGÜN kuzenle buluştuk dedim eurobond 7-8 iken 10 olsun alayım diyordun 12 ye geldi aldın mı dedim .

15 olsun o zaman bakarım dedi şimdide .

Bende sen o zamanda 20 olsun dersin yine almazsın dedim .
    kuzen haklı

Sayfa 997/1000 İlkİlk ... 497897947987995996997998999 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •