Sayfa 998/1000 İlkİlk ... 4988989489889969979989991000 SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,977 - 7,984 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Asıl yüklenme yeri tam fed in ilk faiz indirimi sinyalini verdiği yer olur. En tepe fiyat mecburen kaçırılır ama en dibe inerken trene de atlanmış olunur.

Sadece eb değil, borsa için de geçerli aynısı. 25-30% civarı usd yi bu senaryo için faizde tutuyorum bakalım. O sinyal gelince cash’i 10% a çekerim.

Ytd

2.  Alıntı Originally Posted by Sulo Yazıyı Oku
    Banka vadeleri en fazla 365 gün ile sınırlı. İşler tersine döndüğünde birkaç yıl sonra o faiz oranlarını bulamayabiliriz. Sabit oran dezavantajı ve default riskine rağmen uzun vadeli nakit akışı sağladığı için ben yine de eurobond tercih ediyorum. Kısaca yatırımcının vadesi en önemli konu olmalıdır. Saygılar
    İşlerin tersine döndüğü zaman.sihirli cümle bu.
    Ben işim gereği Arjantin,Kuzey afrika ve Ortadoğu ile çalışıyorum.Arjantin'de kriz sonrası menkul ve garimenkul çöp oldu.Buenos aires yat limanı emin olun yat çöplüğü haline grldi 3 yıl kimse limana bile gidemedi.resmi ve gayri resmi kur oluştu.İmf yanılmıyorsam 90m usd verdi .15 yıl geçti CDS 4400..2035 tahvil 4/5 değer kaybetti usd bazlı.Yani100 nominal değerli kağıt 20 usd bile değil..Bizde 78 usd 2035 ebond.
    Tunus .yazmayayım Fransa arkasından çekilsin ertesi gün yıkılır. CDS 1200 ama EB bırak 1 usd bile hesap açamazsınız.Döviz bulundurmak yasak.
    Her iki bu ülkede yılın uzun zamanı bulunuyorum...Paramı almak için yalvarma derecesin de iş yapıyorum..Hacim öylesine düştü ki 15 yıl önceki aylık ciro ile şimdiki yıllık ciro eşit..Yani işler tersine bir türlü dönmedi.
    Saygılı ve bilgili cevabınıza bilgi notu olsun istedim.
    Sağlıcakla kalın.

3. Eurobondlarını ödeyemeyen ülkelerden biri de Lübnan. Dış borçlarını ödeyemeyen ülkelerde Ekonomi çöküyor. Lübnanda konut fiyatları 2011-2018 arasında ortalama 500bin dolar.

Çeşitli kaynaklara göre genellikle dolar bazlı %50 kayıp var. m2'si 7000 dolara satılan bir binada fresh dolar(fiziki) olması kaydıyla 1500 dolara kadar fiyatların gerilediği, 2020 iflasından hemen önce 680bin dolara alınan bir dairenin yakın zaman önce 300bin dolara satıldığı bilgileri mevcut.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4. En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2023 vadeli kağıdın parasını ödesinler ,yoksa batarız a.q

6. Al40 ve da57 kodlu eb lar hesaba yatmıştır

7.  Alıntı Originally Posted by hazalb Yazıyı Oku
    Al40 ve da57 kodlu eb lar hesaba yatmıştır
    Aynen sabah benim hesabada geçti. Resmi tatilde gelen ödemelerin ilk iş gününde yattığını teyid etmiş olduk.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 998/1000 İlkİlk ... 4988989489889969979989991000 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •