Sayfa 566/1000 İlkİlk ... 66466516556564565566567568576616666 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 4,521 - 4,528 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    kupon faizi yıllık lımiti gecmedigi ve vade sonu beklendigi durumda herhangi bir beyanname vermeye gerek yok demi ? erken satıp cıkma durumu 2006 once itfa edilenlerde istisna olarak beyannameye tabi degilmi ? teşk
    İlk sorunuz için; eğer herhangi bir gayrimenkul geliriniz (kira gibi) varsa, kupon geliriniz ne kadar olursa olsun beyan etmek zorundasınız diye biliyorum.
    İkinci sorunuzun yanıtı; evet..

Yanlışsam üstatlar düzeltsin lütfen.

2.  Alıntı Originally Posted by Argus Yazıyı Oku
    gayrimenkul geliriniz (kira gibi) varsa, kupon geliriniz ne kadar olursa olsun beyan etmek zorundasınız diye biliyorum.
    Yurtdışı kaynaklı gelirler (msi + değer artış kazançları dahil)
    Bist'te işlem görmeyen hisse satış kazancı(alım ile satım arasında 2 yıldan az bir süre varsa)
    İstisna hariç mesken kira geliri (istisna belirli koşullarda var o koşullara uymuyorsa durumunuz onu hesaba katmayın)
    Brüt işyeri kira geliri
    İstisna hariç gayrimenkul değer artış kazancı
    Eurobond faiz geliri (kupon + itfa geliri)
    İstisna hariç eurobond alım-satım kazancı (istisna sadece 2006'dan önce ihraç edilmiş ise var)
    İstisna hariç brüt temettü gelirleri (yarısı istisna olduğu için brüt temettü / 2 olarak düşünülebilir)
    Serbest meslek kazancı

Satır satır topluyoruz toplam rakam beyan sınırının üstünde ise beyan ediyoruz.

Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Yurtdışı kaynaklı gelirler (msi + değer artış kazançları dahil)
    Bist'te işlem görmeyen hisse satış kazancı(alım ile satım arasında 2 yıldan az bir süre varsa)
    İstisna hariç mesken kira geliri (istisna belirli koşullarda var o koşullara uymuyorsa durumunuz onu hesaba katmayın)
    Brüt işyeri kira geliri
    İstisna hariç gayrimenkul değer artış kazancı
    Eurobond faiz geliri (kupon + itfa geliri)
    İstisna hariç eurobond alım-satım kazancı (istisna sadece 2006'dan önce ihraç edilmiş ise var)
    İstisna hariç brüt temettü gelirleri (yarısı istisna olduğu için brüt temettü / 2 olarak düşünülebilir)
    Serbest meslek kazancı

Satır satır topluyoruz toplam rakam beyan sınırının üstünde ise beyan ediyoruz.
    hisse alım satım kazancının beyanını ilk defa duydum ,sacdece bu işi yapanlardamı beyan etmesi gerekli peki .? yoksa eurobond işin içine girersemi böyle.

4.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    hisse alım satım kazancının beyanını ilk defa duydum ,sacdece bu işi yapanlardamı beyan etmesi gerekli peki .? yoksa eurobond işin içine girersemi böyle.
    Bist te işlem görmeyen hisselerden bahsediyorum. Borsadan aldığınız hisseler için geçerli değil.
    Saygılar.

5. Garanti yatırım mali piyasalar stratejisinden :

Saygılar.

6.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Garanti yatırım mali piyasalar stratejisinden :

Tam olarak ta bu kağıtları 3-4 ay öncesine kadar %7.6-7.8 efektif faiz bandında aldığım için hakikaten elim alım tuşuna basmaya gitmiyor.

Bilmiyorum siz forumdaşlar ne düşünürsünüz?

Önümüzdeki 3 ay içinde sizce CDS'in 400'ü geçme olasılığı nedir?
    Önümüzdeki 6 ay içinde 400'ü geçme olasılığı nedir?

Şahsi düşüncem 3 ay içinde %30 ihtimal CDS 400'ü geçebilir
    6 ay içinde ise %50 ihtimal ile 400'ü görme şansı olabilir.

Ayrıca 6-8 ay bandında %30 ihtimal ile 500'ü geçme ihtimali de var. Bu koşullarda portföyde eurobond harici kalan ve CDS düşüşü nedeniyle alım yapamadığım bir kısım ile belki $ mevduatta bekleyeceğim.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7. Atilla Yeşilada'yı izlerken haberdar olduğum, İngiltere'de pandemi için 4-5 gün önce çıkan haberler çok moral bozucu. Financial Times ve bir çok yerde aynı haberler çıkmış, bulabildiğim bu oldu: https://thelincolnite.co.uk/2021/01/...ortality-rate/

Adamlar kesin dememiş ama sonuç böyle ise bu sene tüm dünya için yine zor geçebilir. Bu da belirsizliği korur.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Tam olarak ta bu kağıtları 3-4 ay öncesine kadar %7.6-7.8 efektif faiz bandında aldığım için hakikaten elim alım tuşuna basmaya gitmiyor.

Bilmiyorum siz forumdaşlar ne düşünürsünüz?

Önümüzdeki 3 ay içinde sizce CDS'in 400'ü geçme olasılığı nedir?
    Önümüzdeki 6 ay içinde 400'ü geçme olasılığı nedir?

Şahsi düşüncem 3 ay içinde %30 ihtimal CDS 400'ü geçebilir
    6 ay içinde ise %50 ihtimal ile 400'ü görme şansı olabilir.

Ayrıca 6-8 ay bandında %30 ihtimal ile 500'ü geçme ihtimali de var. Bu koşullarda portföyde eurobond harici kalan ve CDS düşüşü nedeniyle alım yapamadığım bir kısım ile belki $ mevduatta bekleyeceğim.
    BEn de sizin gibi şu anki CDS'in geçici olduğunu ve yükseleceğini; bu sebeple dönemin alım için uygun olmadığını düşünüyorum.
    Doğru zaman için biriktirme iklimindeyiz bence de..

Sayfa 566/1000 İlkİlk ... 66466516556564565566567568576616666 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •