Sayfa 924/1000 İlkİlk ... 424824874914922923924925926934974 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,385 - 7,392 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    sn epicurist'in zamanında bu konuyla ilgili gönderdiği bir mesajı buraya koyayım. kendisi foruma yazmak istemese de okuduğunu biliyorum. isterse ek yorum yapar..

"Bir konu forumda yazıldı bence çok iyi anlaşılmıyor. Eurobondun riski ödememe riskinden çok kuponun TL'ye çevrilerek yatma riskidir. Bu sebeple eurobondu Türkiyedeki aracı kurumla yurtdışındaki aracı kurum arasında tutmak arasında fark var. Bildiğiniz üzere Eurclear'da kişiler adına durmuyor hesaplar aracı kurumlar adına duruyor. Hükümet Türkiyedeki bir aracı kuruma kupon yattığı günde resmi kurdan TL'ye geçireceksin(Lübnanda resmi kur karaborsa kurunun %15 kadardı, bu kuponun değerinin %15'inin ödenmesi demektir) diyebilir ama yurtdışındaki aracı kuruma aynı talepte bulunamaz."
    Çok sağolun. Bu çok aydınlatıcı oldu. Ama son mesajlara da nezdinizde teşekkür ederim. Çok güzel bilgiler veriyorsunuz hepiniz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,014
     Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    sn epicurist'in zamanında bu konuyla ilgili gönderdiği bir mesajı buraya koyayım. kendisi foruma yazmak istemese de okuduğunu biliyorum. isterse ek yorum yapar..

"Bir konu forumda yazıldı bence çok iyi anlaşılmıyor. Eurobondun riski ödememe riskinden çok kuponun TL'ye çevrilerek yatma riskidir. Bu sebeple eurobondu Türkiyedeki aracı kurumla yurtdışındaki aracı kurum arasında tutmak arasında fark var. Bildiğiniz üzere Eurclear'da kişiler adına durmuyor hesaplar aracı kurumlar adına duruyor. Hükümet Türkiyedeki bir aracı kuruma kupon yattığı günde resmi kurdan TL'ye geçireceksin(Lübnanda resmi kur karaborsa kurunun %15 kadardı, bu kuponun değerinin %15'inin ödenmesi demektir) diyebilir ama yurtdışındaki aracı kuruma aynı talepte bulunamaz."
    O zaman bizim adimiza saklamamak, yabanci .assakli bie araci kurumdan almak ve onun havuz hesabinda saklatmak daha guvenli oluyor.
    O araci kuruma guvenmemiz lazim ama, yani too big to fail olmasi lazim.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku

Yurtdışı borsalarında ufak bir miktar param var. İbkr kullanıyorum. Orada sıkıntı şu alt yapı tamamen ingilizce herhangi bir sıkıntı olduğunda ingilizce konuşman gerek. Türkiyede temsiciliği olmadığı için miras durumunda parayı ülkeye getirmek meşakatli olabilir.

Yurtdışı hisse alım satımında doğan kazanc nasıl vergilendiriliyor?buradami ödeniyor vergi?yüzde kaç?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,014
     Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Yurtdışı hisse alım satımında doğan kazanc nasıl vergilendiriliyor?buradami ödeniyor vergi?yüzde kaç?
    Cok soru soruyorsun.
    Cok soru soran uzun yasamaz bence

Syg,

Öğrenmek iyidir.bilmek iyidir.
    Şu saç trasini anlatamadın doğru dürüst.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,014
     Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Yurtdışı borsalarında ufak bir miktar param var. İbkr kullanıyorum. Orada sıkıntı şu alt yapı tamamen ingilizce herhangi bir sıkıntı olduğunda ingilizce konuşman gerek. Türkiyede temsiciliği olmadığı için miras durumunda parayı ülkeye getirmek meşakatli olabilir.
    Benim de en buyuk korkum bu..
    Yurtdisi araci kurum vergisel acidan bir farki yok.
    Bilgiler paylasiliyor.
    Beyan burada.
    Normal gelir vergisi calisir.
    Ancak miras isi, isleri karistirir.
    Sifreleri cocuklara vermek bir cozum olabilir mi?
    Benim kuyrugu titretince onlar girerler satarlar ve mangisleri buradaki hesabima transfer ederlerse buranin miras hukukuna gore bu is sulh icinde cozulur mu?

Syg,

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    O zaman bizim adimiza saklamamak, yabanci .assakli bie araci kurumdan almak ve onun havuz hesabinda saklatmak daha guvenli oluyor.
    O araci kuruma guvenmemiz lazim ama, yani too big to fail olmasi lazim.
    Syg,
    Eğer sermaye kontrolleri gelirse, illaki aracı kuruma TL yatır demelerine gerek yok. Nakit para çekimi sınırlandırılırsa sizin de paraya ihtiyacınız varsa kendi isteğinizle resmi kurdan çevirmek durumunda kalabilirsiniz.

Yurt dışında tutmanın dezavantajı da var, yurt dışına çıkarılan eurobonddan yabancı aracı kurum stopaj kesmez oysa siz fark etmeseniz de Türkiye'de %0 stopaj kesiliyor. Beyan sınırı sadece stopaja tabi tutulmuş gelirler için söz konusu olduğuna göre yurt dışında tutulan bir eurobondun kupon faizi gelirleri beyan sınırından yararlanamayacaktır. Daha doğrusu stopaj yapılmamış(yurt dışı gelirler için olan) beyan sınırından yararlanabilecektir. 2022 için üçbin küsur TL.
    Saygılar.

Sayfa 924/1000 İlkİlk ... 424824874914922923924925926934974 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •