Sayfa 543/1000 İlkİlk ... 43443493533541542543544545553593643 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 4,337 - 4,344 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. ben ilk iki soruyu geçer üçüncüye odaklanırdım, çünkü anladığım kadarıyla siz emeklilikte bir nakit akışı yaratmak istiyorsunuz...bu durumda bugünkü kar miktarını alıp çıkarsanız, en az planladığınız nakit akışını yaratabilir misiniz ? soruya cevap evetse çıkmak, değilse kalmak mantıklı ;)

2.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    altı ay kadar önce emeklilikte ek gelir olsun diye vade sonunu bekleme niyetiyle beyan limiti az altında kalacak kadar 2038 hazine eurobondu aldım. maliyet ortalamam 0,9050. şu an satsam fiyat 1,11 civarı. dolar bazında ~%23 getiri. satsam vergi kesintisi.. daha yükselir mi endişesi.. emeklilik projesini sekteye uğratmak (emeklilikte ek gelir keyfi değil ihtiyaç benim için) vs vs derken satmaktan çekiniyorum..

ne dersiniz üstatlar.. satmak yine de mantıklı olur mu?

not: kısa-orta vadede bu son zamanlardaki genel iyimserliğin az da olsa terse döneceğini düşünerek soruyorum.
    Emekliliğe az kaldıysa riske girmek mantıklı değil. Çok varsa risk iştahınıza bağlı.
    Risk alıyorsam ben genelde en kötüyü düşünüp bana etkisini değerlendirerek hareket ederim..

3.  Alıntı Originally Posted by erinc Yazıyı Oku
    ben ilk iki soruyu geçer üçüncüye odaklanırdım, çünkü anladığım kadarıyla siz emeklilikte bir nakit akışı yaratmak istiyorsunuz...bu durumda bugünkü kar miktarını alıp çıkarsanız, en az planladığınız nakit akışını yaratabilir misiniz ? soruya cevap evetse çıkmak, değilse kalmak mantıklı ;)
     Alıntı Originally Posted by Argus Yazıyı Oku
    Emekliliğe az kaldıysa riske girmek mantıklı değil. Çok varsa risk iştahınıza bağlı.
    Risk alıyorsam ben genelde en kötüyü düşünüp bana etkisini değerlendirerek hareket ederim..
    cevaplarınız için teşekkürler. sanırım tercihimi tutmaktan yana kullanacağım.

4. https://www.youtube.com/watch?v=REuZ7qPRyFU

Eski TCMB başkanı Durmuş Yılmaz 35 yıl TCMB'de çalıştığını sıfıra yakın rezerv gördüğünü ancak eksi rezerv görmediğini söylüyor.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    https://www.youtube.com/watch?v=REuZ7qPRyFU

Eski TCMB başkanı Durmuş Yılmaz 35 yıl TCMB'de çalıştığını sıfıra yakın rezerv gördüğünü ancak eksi rezerv görmediğini söylüyor.
    Normal zamanlarda değiliz zaten, durmuş yılmaz kariyerinde ne zaman eksi faiz ile borçlanan merkez bankası görmüş ?
    Buradan eksi rezervi normal gördüğüm anlaşımasın. 2008’den sonra olmaz denilen herşey oluyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,012
     Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    cevaplarınız için teşekkürler. sanırım tercihimi tutmaktan yana kullanacağım.
    Bir arkadas da ayni sizin durumunuzda..
    CDS ler 500-600 arasinda gozu karartti 200K nominale 175K USD saydi..
    Simdi 215K ediyormus, beklerse getiri olarak vergi sonrasi yillik %4.5 net alacak.
    Satsa vergi var..
    Yasi 65 ve bu durumda beklemeye karar verdi.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

65+ dan ileriye umut varmi bu korona ortaminda
    cekip yesin dunyayi dolassin dicem ama yurt disi da gezilmiyor, o zaman TR de dolansin maske ile...

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bir arkadas da ayni sizin durumunuzda..
    CDS ler 500-600 arasinda gozu karartti 200K nominale 175K USD saydi..
    Simdi 215K ediyormus, beklerse getiri olarak vergi sonrasi yillik %4.5 net alacak.
    Satsa vergi var..
    Yasi 65 ve bu durumda beklemeye karar verdi.

Syg,
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

8. Forumdaşlar TEB "SPK yatırım eksteresi postası" adı altında masraf kesmiş.

Bunun amaci nedir ? Diger bankalarda da olan bir uygulama mı? Hesabımda TL olmadığı için kesememisler meğer. İtiraz gereken bir durum mudur

Sayfa 543/1000 İlkİlk ... 43443493533541542543544545553593643 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •