Special Days Image
Sayfa 567/1000 İlkİlk ... 67467517557565566567568569577617667 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 4,529 - 4,536 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Yurtdışı kaynaklı gelirler (msi + değer artış kazançları dahil)
    Bist'te işlem görmeyen hisse satış kazancı(alım ile satım arasında 2 yıldan az bir süre varsa)
    İstisna hariç mesken kira geliri (istisna belirli koşullarda var o koşullara uymuyorsa durumunuz onu hesaba katmayın)
    Brüt işyeri kira geliri
    İstisna hariç gayrimenkul değer artış kazancı
    Eurobond faiz geliri (kupon + itfa geliri)
    İstisna hariç eurobond alım-satım kazancı (istisna sadece 2006'dan önce ihraç edilmiş ise var)
    İstisna hariç brüt temettü gelirleri (yarısı istisna olduğu için brüt temettü / 2 olarak düşünülebilir)
    Serbest meslek kazancı

Satır satır topluyoruz toplam rakam beyan sınırının üstünde ise beyan ediyoruz.
    Forumun geçmiş yazışmalarında belirttiğim şekilde ifadeler yazıldığını hatırlıyorum, ancak geri dönüp kimin yazdığını bulacak vaktim yok
    Sayenizde beyanname döneminde kupon ödemelerine boşuna yer vermemiş olacağım.
    Düzeltme için teşekkürler..

2. İngilizce bile arkadaşlar kaçırmasın, bana bir webinar'da hangi ikiliyi görmek istersiniz diye sorsalar, bu ikisini söylerdim.

https://us02web.zoom.us/webinar/regi...=1611675816745
    Saygılar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    İngilizce bile arkadaşlar kaçırmasın, bana bir webinar'da hangi ikiliyi görmek istersiniz diye sorsalar, bu ikisini söylerdim.

https://us02web.zoom.us/webinar/regi...=1611675816745
    çok sağolun.sayg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

4. Acik renk olan 23 vadeli lacivert olan 41 vadeli eurobond, dinamikler ayni oldugu halde neden ters hareket ederler? degerli yorumlarinizi alabilir miyim? kupon odemeleri ayni tarihlerde

https://i.imgur.com/3Zy6iSW.jpeg

5. Biri 2 yıllık diğeri 20 yıllık olduğu için, kısaca. Uzun vadeli tahvili ABD tahvillerinin hareketleri çok etkiler. 2 yıllık ABD tahvilleri ise yıllardır sıfırda, etkisiz. Bunun haricinde ülke risk primindeki hareketler de verim eğrisini dikleştirebilir veya yataylaştırabilir.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Tam olarak ta bu kağıtları 3-4 ay öncesine kadar %7.6-7.8 efektif faiz bandında aldığım için hakikaten elim alım tuşuna basmaya gitmiyor.

Bilmiyorum siz forumdaşlar ne düşünürsünüz?

Önümüzdeki 3 ay içinde sizce CDS'in 400'ü geçme olasılığı nedir?
    Önümüzdeki 6 ay içinde 400'ü geçme olasılığı nedir?

Şahsi düşüncem 3 ay içinde %30 ihtimal CDS 400'ü geçebilir
    6 ay içinde ise %50 ihtimal ile 400'ü görme şansı olabilir.

Ayrıca 6-8 ay bandında %30 ihtimal ile 500'ü geçme ihtimali de var. Bu koşullarda portföyde eurobond harici kalan ve CDS düşüşü nedeniyle alım yapamadığım bir kısım ile belki $ mevduatta bekleyeceğim.
     Alıntı Originally Posted by Argus Yazıyı Oku
    BEn de sizin gibi şu anki CDS'in geçici olduğunu ve yükseleceğini; bu sebeple dönemin alım için uygun olmadığını düşünüyorum.
    Doğru zaman için biriktirme iklimindeyiz bence de..
    beni de yazın kulübe.

7. Cds düşükken dolar topla.
    Cds yükselince eurobond al.
    Bu sistem işe yarıyor.
    Uğraşırım dersen eurobondu burdan satıp beklemekte mantıklı olabilir. Ama seneye beyanname felan uğraşmak lazım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Yurtdışı kaynaklı gelirler (msi + değer artış kazançları dahil)
    Bist'te işlem görmeyen hisse satış kazancı(alım ile satım arasında 2 yıldan az bir süre varsa)
    İstisna hariç mesken kira geliri (istisna belirli koşullarda var o koşullara uymuyorsa durumunuz onu hesaba katmayın)
    Brüt işyeri kira geliri
    İstisna hariç gayrimenkul değer artış kazancı
    Eurobond faiz geliri (kupon + itfa geliri)
    İstisna hariç eurobond alım-satım kazancı (istisna sadece 2006'dan önce ihraç edilmiş ise var)
    İstisna hariç brüt temettü gelirleri (yarısı istisna olduğu için brüt temettü / 2 olarak düşünülebilir)
    Serbest meslek kazancı

Satır satır topluyoruz toplam rakam beyan sınırının üstünde ise beyan ediyoruz.
    çok güzel bir özet olmuş sn epicurist.

şimdiye kadar şahıs olarak beyanda bulunmamı gerektiren bir durumum olmadığından cahilce şunu sormak isterim..

oldu ya.. saydığınız maddelerin bir kısmına muhatap olacak (yerli yabancı hisse al-sat, temettü, eurobond gelirleri dahil) yatırımlara girdik..

bunların beyanını şahıs olarak kendimizin yapması zorlar mı, mali müşavir gerekir mi?

açıkçası çoğu hakkında kabaca bilgi sahibi olmakla beraber detayda çuvallayabilirim korkusu var. o yüzden kendi adıma m.m. daha mantıklı olur diye düşünüyorum ancak hisse, eurobond konuları da dahil tecrübeli güvenilir m.m. nereden bulunur, kaç para ister, beyandan beyana mı, aylık mı para alır.. hiç bilgim yok.

Sayfa 567/1000 İlkİlk ... 67467517557565566567568569577617667 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •