Sayfa 179/1000 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229279679 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 1,425 - 1,432 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    Vakıfbank temiz fiyatları yazıyor. Kirli fiyatı hesaplayınca Ziraatten pahalıya geliyor yanlış anlamadıysam.
    ziraatin fiyatları temiz mi kirli mi diye bi sormuştum zamanında burada ama cevap alamamıştım. ziraati aradığımda da güvenilir bir cevap alamamıştım. temiz demişti bir mt telefonda uzun süre beklettikten sonra güven vermeyen bir şekilde. ama büyük ihtimal dediğiniz gibi.

2.  Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    Vakıfbank temiz fiyatları yazıyor. Kirli fiyatı hesaplayınca Ziraatten pahalıya geliyor yanlış anlamadıysam.
     Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    ziraatin fiyatları temiz mi kirli mi diye bi sormuştum zamanında burada ama cevap alamamıştım. ziraati aradığımda da güvenilir bir cevap alamamıştım. temiz demişti bir mt telefonda uzun süre beklettikten sonra güven vermeyen bir şekilde. ama büyük ihtimal dediğiniz gibi.
    İki bankanın da fiyatlarıyla getiri oranlarını karşılaştırınca vakıfbank'ın temiz, ziraat'in kirli fiyat verdiği anlaşılıyor.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

3. Merhaba, 1 aydır ilgilenmeye başladım, tüm sayfaları okudum, katkı sağlayan herkese teşekkürler öncelikle. Tüm bankalardan daha fazla bilgi var burada, bazı postları saklıyorum tekrar tekrar okumak adına.

Sormak istediğim şu, kendi evimizi kiraya verip başka bir evde kirada oturdugumuzda kendi evimizin kirasını vergi hesabında göstermek durumundamıyız? Ev eşimle ikimizin üstüne ortak tapuda, yıllık kira getirisinin yarısını mı beyan etmemiz gerekiyor bu durumda?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,808
     Alıntı Originally Posted by Mcfadden Yazıyı Oku
    Merhaba, 1 aydır ilgilenmeye başladım, tüm sayfaları okudum, katkı sağlayan herkese teşekkürler öncelikle. Tüm bankalardan daha fazla bilgi var burada, bazı postları saklıyorum tekrar tekrar okumak adına.

Sormak istediğim şu, kendi evimizi kiraya verip başka bir evde kirada oturdugumuzda kendi evimizin kirasını vergi hesabında göstermek durumundamıyız? Ev eşimle ikimizin üstüne ortak tapuda, yıllık kira getirisinin yarısını mı beyan etmemiz gerekiyor bu durumda?
    Oturdugunuz ev kira ise ve kira geliriniz de varsa beyan ettiginizden orasinin kirasini indirebiliyorsunuz diye biliyorum.
    Ortak evlerde herkes ortak oldugu nisbette kendi beyannamesini verir.
    Benim esime vee baldizima annelerinden %50 oraninda miras kalan evin kira gelirini ayri beyannamelerde veriyorlar.
    Syg,
    Son düzenleme : Dudu; 24-05-2019 saat: 09:11.

5.  Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    Bugün deneme amaçlı TEB internet sitesinden çok az bir miktar Eurobond aldım. Fakat kupon ödemelerinin ve itfa tarihinde anapara ödemesinin hangi hesaba yapılacağını anlamadım. İşlem adımları sırasında böyle bir seçenek de sunulmadı. Altta ekran görüntüsünü attığım şekilde "Açılacak portföyün bağlanacağı hesabı seçiniz." adımında sadece vadesiz TL hesabımı seçmeme izin verdi.
    Ek 22458

Hiç TEB'den Eurobond alan var mı acaba aramızda? Bağlanması gereken hesabın USD cinsinden olması gerekmez miydi?
    Mesajınızı yeni gördüm, gecikmeli cevap yazayım. Eurobondun TL hesaba bağlanması ilginç, bence bankanızla bir görüşün.
    Ziraatte bana hem vadesiz dolar hem de dolar yatırım hesabı açtırdılar ve onlara bağladılar. Sonuçta kupon faizleri dolar olarak yatıyor, dolar hesabına bağlanmazsa nasıl yatıracaklar? Size sormadan TL'ye çeviremezler herhalde.

6.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    eşinizin de çocuğunuzun üzerinden de ayrıca alıp limit altında kalmaya devam edebiliyorsunuz.. gerçi çocuk mevzusu her bankada aynı değildi o araştırmam sırasında.. garanti çocuk için yatırım hesabı açmıyoruz demişti yanlış hatırlamıyorsam ama başka birkaç banka olur demişti. kerem bey'in verdiği linkte vardır. okumuşsunuzdur.

ancak bununla birlikte intikal vergisini unutmamak gerek. hatırlatırım.
    veraset intikal vergisi için de üşenmezseniz günlük muafiyet sınırının altında kalacak şekilde her gün parça parça parayı göndererek aşabilirsiniz. 2019 için muafiyet günlük 5760 liradır, her gün bu miktara kadar eş-çocuğunuza para yollayabilirsiniz. Aceleniz yoksa her gün para yollayarak ayda 22 iş gününden 125 bin aktarmak mümkün.

7.  Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    Detaylı açıklamanız için çok teşekkürler sayın Epicurist. Gönül isterdi ki; gelişmiş ülke vatandaşları gibi huzurlu huzurlu grafikleri, borsa haberlerini, yatırım araçlarını konuşalım ama bindik bir alamete nereye gidiyoruz belli değil. Başlık özelinde soracak olursam, sizce yerli bir kurumdan alınan hazine eurobondunu olası kötü gelişmelere karşı güvenli liman olarak düşünmek çok iyimser bir yaklaşım mı olur?
    hazine eurobondları yurtdışı borçlanmadır, yurtdışı hassas konu olduğundan yurtdışı borçlar fazla kurcalanmaz diye tahmin ediyorum, bence sermaye kontrolü açısından yurtiçi borçlanmayla veya tasarruflarla uğraşmak daha kolay olur ya da daha göze alınabilir sorunlara yol açar.

8.  Alıntı Originally Posted by Mcfadden Yazıyı Oku
    Merhaba, 1 aydır ilgilenmeye başladım, tüm sayfaları okudum, katkı sağlayan herkese teşekkürler öncelikle. Tüm bankalardan daha fazla bilgi var burada, bazı postları saklıyorum tekrar tekrar okumak adına.

Kira geliri her durumda Eurobond gelirinin üstüne eklenir. Eğer gerçek gider yöntemini seçtiyseniz ödediğiniz kirayı aldığınız kiradan düşebilirsiniz. Bu konuda tek limit ödediğiniz kira aldığınız kiradan fazla ise sadece aldığınız kira kadar düşebilirsiniz. Örnek 8.000TL kira alıp 10.000TL kira veriyorsanız sadece 8.000 TL düşebilirsiniz.

Ortak meselesi Sn.Dudu'nun yazdığı gibi.
    Saygılar.

Sayfa 179/1000 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229279679 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •