Sayfa 256/1000 İlkİlk ... 156206246254255256257258266306356756 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,041 - 2,048 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Dostlar birde kurumlar arasi ayni eurobond farkli fiyatlar ile islem goruyor. kirli yada temiz farkindan oldugunu dusunmuyorum.
    peki, bunlari bir kurumdan bir kuruma virmanladigimiz da fiyat farklari nasil olusabilir.

cok enteresan geldi bu bana
    %1 gibi komisyon ekliyor bankalar .. x kurumda 99 'la işlem görürken y bankası 100 hatta 101 den satabiliyor.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

2.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    inş yapmamıştır.

"Eurobond devir işlemlerinde başka bir kişiye veya kişinin tekil hesabından ortaklığı bulunan bir diğer hesaba yapılacak virmanlar alım satım işlemi olarak değerlendirilmekte olup, alım satım geliri oluşması durumunda gelir vergisi oluşabilir." (önceki mesajlarda hsbc'nin onay dokümanında yazıyor)
    Bu siteden cok sey ogrendim, epicurist, trade shark ve diger arkadaslardan.
    Yok, virman yapmadim, hatta zaman icinde yavas yavas eurobond yatirimina girdigim icin parca parca alim yaptim, esim icin ve kendim icin ayri ayri alim yaptim. Su anda da almak istiyorum ama fiyatlar yükseldi, getiriler düştü
    Şimdilik beklemedeyim.

MI MAX 2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    TSKB 5 yıl vadeli $400 mln dolar tutarında eurobond ihraç etti, kupon orani %6 oldu.
    İSTANBUL, 16 Ocak (Reuters) - TSKB TSKB.IS yurtdışında dolar cinsi tahvil ihracını nominal 400 milyon dolar ihraç ile tamamladı.
    Bankanın KAP'a yaptığı açıklamaya göre itfa tarihi 23 Ocak 2025 olan sabit faizli 5 yıl vadeli tahvillerin kupon oranı %6 olarak belirlendi.

----
    Harika oran, satış fiyatı kaç acaba yazmamış, nominal fiyata eşitse yüzde altıdan iki kupon yıllık yüzde oniki kupon faizi demek, mevduatçılar TL'ye o oranı alamıyor.
    Fiyatını bulabilen olursa sevabına paylaşsın, bir de 200 bin değil de on bin dolara alabilir miyiz nereden alırız bir yardımlaşsak şunun için, TSKB güvenilir kurumdur ben alabilirim.
    Hazine eurobondlarının faizinde düşüş devam ediyor, yüzde altılara yaklaştı en uzun vadeler.
    Hocam bulabildinizmi daha küçük miktarlarda alma imkanını?

4.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Merhaba,

Kuponu %4,875. 100.000 dolarlık aldığınızı düşünelim, 100.000/87.611 = 114.141 nominal adet alırsınız.

Her yıl 114.141 * %4,875 = 5.564 $ alırsınız. 6,14 ve 5,87 belirtilen fiyatlar için getirileri gösteriyor, efektif ya da orjinal kuponu göstermiyor.

Not: Hesabın doğru olması için kullandığım (sizin verdiğiniz) 87.611 temiz fiyat olmalı, eğer ziraat kirli fiyat veriyorsa temiz fiyatı bulup yukarıdaki işlemde 87.611 yerine onu koymalı.

Saygılar.
    Teşekkürler.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Teşekkürler.
    Rica ederim. Saygılar.

Saygılar.
    Saygılar.

Ancak diyelim ki 1039 usd ile bir bond aldiniz (1000 nominal deger ve 39 usd da biriken kupon faizi) bir gun sonra da kupon bedeli olarak 40 usd yatti. Simdi biz bir gun icin 40 usd lik mi vergiye tabiyiz. Bu biraz tuhaf olur

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    bildiğim kadarıyla: hesaba 2019 yılında 10bin dolar yattı diyelim. her kuponun hesaba geçtiği tarihteki tcmb alış kuruyla çarpıp hesaplanır.
    bu kadar...
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Eski mesajlari tarayin, bir arkadas 200bin lik sekerbank kagidindan 30bin lik alabilmisti

Alıntı Originally Posted by halil82ist Yazıyı Oku
    Hocam bulabildinizmi daha küçük miktarlarda alma imkanını?

Eurobond virman hakkinda bilgi;

Eurobond'ların bir bankadan diğer bir Türk bankasına veya bir yabancı bankaya transferi ise her an mümkün olup, bu işlem valörlü olarak gerçekleşir. Şubeye yazılı talimat verilerek yapılan bu işlem karşılığında ise yatırımcılarımızdan 50 TL + BSMV talep edilmektedir.

Sayfa 256/1000 İlkİlk ... 156206246254255256257258266306356756 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •