Sayfa 265/1000 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365765 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,113 - 2,120 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. XS1175854923 2025 vakıfbank eurobondu için call opsiyonu kullanılmış, 02.2020 de erken itfa var. ucuza alanlar yaşadı.

2.  Alıntı Originally Posted by lanxcelot Yazıyı Oku
    XS1175854923 2025 vakıfbank eurobondu için call opsiyonu kullanılmış, 02.2020 de erken itfa var. ucuza alanlar yaşadı.
    Banka bana 5 yıl daha yıllık %6.875 faiz ödemek yerine ana paramı veriyor ve faiz ödemeyeceğim diyor. Bu kapsamda ben 5 yıl daha %6.875 faiz almak yerine elimde kalan parayı nasıl değerlendireceğimi düşünüyorum. Yani pek bir yaşama durumu yok. Bilginiz olsun...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

3.  Alıntı Originally Posted by lanxcelot Yazıyı Oku
    XS1175854923 2025 vakıfbank eurobondu için call opsiyonu kullanılmış, 02.2020 de erken itfa var. ucuza alanlar yaşadı.
    İlginç tarafı değişken kuponlu olması, 5 yıllık swap'ta yükseliş mi bekleniyor acaba? Olursa piyasalarda hareketlenme olabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Banka bana 5 yıl daha yıllık %6.875 faiz ödemek yerine ana paramı veriyor ve faiz ödemeyeceğim diyor. Bu kapsamda ben 5 yıl daha %6.875 faiz almak yerine elimde kalan parayı nasıl değerlendireceğimi düşünüyorum. Yani pek bir yaşama durumu yok. Bilginiz olsun...
    1 sene önceki düşük fiyatlardan alanlar dolar bazında %20 anapara karı elde ettiler..

5.  Alıntı Originally Posted by lanxcelot Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by lanxcelot Yazıyı Oku
    1 sene önceki düşük fiyatlardan alanlar dolar bazında %20 anapara karı elde ettiler..
    Tamam kar edildi ama bu karı neden 5 yıl sonra yerine zorunlu olarak şimdi realize ediyoruz. 10+ yıl önce aldığım hissede duruyor ve bana yeter sen kar ettin deyip bana nakit vermiyor. Özetle pek sevinilen bir durum yok bilginiz olsun...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Dostlar, bir hafta kadar once eurobond aldim ama cok uzun vadeli idi.

Bir haftadir geri satis yapmayi dusunuyordum ama geciktim alis satis arasi usd zarar da gorunse de tl bazli merkez bankasi kurlari ile arasindaki duruma baktigim da tl olarak kar da oldugumu gordum ve uzun vadeli yatirimci oldum, onerileriniz ne olabilir.

Git bir bardak soguk su ic disinda...
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Dostlar, bir hafta kadar once eurobond aldim ama cok uzun vadeli idi.

Bir haftadir geri satis yapmayi dusunuyordum ama geciktim alis satis arasi usd zarar da gorunse de tl bazli merkez bankasi kurlari ile arasindaki duruma baktigim da tl olarak kar da oldugumu gordum ve uzun vadeli yatirimci oldum, onerileriniz ne olabilir.

Git bir bardak soguk su ic disinda...
    işte bu yüzden alımlarımı her zaman itfa tarihine göre yaparım. alsata bulaşmamak lazım
    ne yazık ki vergisiz çıkış yok. uzun vade tek yol.
    nakit akışı açısından kupon ödemeleri 3 ayda bir olsaydı keşke diyorum.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

ole yapacaz artik, sabirli adamim azizim...

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    işte bu yüzden alımlarımı her zaman itfa tarihine göre yaparım. alsata bulaşmamak lazım
    ne yazık ki vergisiz çıkış yok. uzun vade tek yol.
    nakit akışı açısından kupon ödemeleri 3 ayda bir olsaydı keşke diyorum.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 265/1000 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365765 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •