Sayfa 276/1000 İlkİlk ... 176226266274275276277278286326376776 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,201 - 2,208 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Dostum, 25 sene tutacak misin o bond lari,
    sabir dileklerimle...
    Bende de 2041 ve 2038 ler var.
    Aslında zor değil hem neden satasınız ki? ihtiyacınız olmayan parayla almanız lazım ama. Kuponlar için alınır bunlar, ev alıp kirasını yiyen ve evi satmayıp 25 yıl ya da daha çok tutan çok insan var, evin fiyatını bile bilmez evladiyelik almıştır kirasını toplar. Bu uzun vadelileri de öyle düşünmek lazım.

Aslında ykb'nin bonosu gibi itfası olmayan sonsuz süreli bono çıkarsa hazine keşke, ingilterenin falan varmış böyle savaş zamanı çıkarmış 80-100 sene önce hala işlem görüyor. Bizim hazine de çıkarsın bana yıllık %8 kupon ödesin anapara onun olsun razıyım.

2.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Arkadaşlar ben iş yatırım ile (artık) çalışmıyorum.

Çalışan bir arkadaşımız rica etse de, iş bankası vergi uzmanlarının hazırladığı ama MT'lerin uygun görmediği vergi rehberinin eurobond itfa geliri kısmını düzelttirseler, sevaptır.

Böylece bir kaç ayda bir bu konuyu tartışmaktan kurtulabiliriz. Ben de insanları yanlış yönlendirmemiş olurum.

İş bankası güncel (2019 gelirleri için) vergi kılavuzu:
    https://www.isbank.com.tr/TR/bireyse...-kilavuzu.aspx

İlgili sayfa :
    duzeltilmesi gereken nedir burada sayin epicurist?
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,904
    Bu memlekette adam gibi eurobond fiyatlaması yapacak bir kurum varmı?

iş yatırım cds ler 500 fırladığı 2018 de ykbnk
    alış fiyatı 64.50 olan 2026 ykbnk eurobonda 68 den fiyat verdi.
    bültenleri çıkalıda on dakika olmuştu.

şimdide eurobond fonu kuruyorlarmış bende çalışıyorum bu yatırım merkezi ile ama
    tl mevduatta bile fonları eksi yazdırmayı başarmış kurumda eurobond fonuna yatırım yapmak ciddi soru işareti.

kurum var mı oda yok.

aynı eurobondun alış fiyatı 103.000 ler de şuan
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

4.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Hep Ünlü ile çalışmak istiyordum zaten. Oraya geçtim, memnunum.
    Ünlü'yü tercih etmenizin sebepleri neler?

5.  Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    duzeltilmesi gereken nedir burada sayin epicurist?
    Bana göre düzeltilmesi gereken bir şey yok. Ancak burada yazan arkadaşlardan öğrendiğimiz kadarıyla iş yatırım MT'lerinin hepsi itfa gelirinin vergiye tabi olmadığını söylüyor. Ben de diyorum ki, iş grubunun bankasının vergi rehberinde itfa geliri vergiye tabi görünüyor. Madem değil ve MT'lerin sevdikleri tabire göre "bu onların işi", iş yatırım ile çalışan forumdaşlar rica etsek de, bu MT'ler kendi gruplarının vergi uzmanlarına yanlış hazırlıyorsunuz, bunu düzeltin deseler.
    Bu durumda ya MT'lerin yanlış bildiği ortaya çıkacak ve biz her ay iş yatırım MT'si itfa geliri vergiye tabi değil diyor ibaresini içeren soru ile karşılaşmaktan kurtulacağız ya da vergi uzmanları doğru bu sizin işiniz deyip rehberdeki "itfa geliri" ifadesini kaldıracaklar.

Durumun absürdlüğünü anlatmaya çalışmıştım.
    Son düzenleme : Epicurist; 19-02-2020 saat: 10:39.
    Saygılar.

6. Sn. shorts'a cevaptır:
    Öncelikle yukarıda belirtmeyi unutmuşum hem TEB, hem de Ünlü ile eurobond yatırımı yapmadım. Türk hisse senetlerine yatırım yaptım. Ünlü'nün halka arz konusundaki uzmanlaşması, çalışan kadro, alternatif ürünleri (daha gibi) Türkiye'de standart bir aracı kurumdan daha yukarıda bir hedefi olduğunu düşündürdü bana.

2-3 hafta önce bir hata yapıp euro aldım baktım cuma günü parite 1,0880 ve aşağı gidecek bari dolara geçeyim dedim ama euronun mevduatın vadesi(ünlü'de değil mevduat bir bankada) pazartesi günü doluyor. Telefon açtım, 1,0875'den pazartesi için forward parite verdiler. 30.000 euro'luk ufak bir işlem. Ne teminat gönder dediler, ne bu paraya işlem yapamayız dediler. Dün işlemim gerçekleşti hesabıma dolar sorunsuz geçti. Altın opsiyonu almak için fiyat istemiştim 10 dakika sonra fiyat geldi. Sıradan bir aracı kurum MT'si olsa ilk önce dcd ile karıştırır, sonra ben sanki opsiyon satmak istiyormuşum gibi anlar, 15 dakika laf anlatırım yani. Ben bir şey aklıma gelirse hemen anlaşılsın ve fiyat verilsin istiyorum.

Yanlış anlaşılmasın kimseye bu kurumla çalışın demiyorum.
    Son düzenleme : Epicurist; 19-02-2020 saat: 10:36.
    Saygılar.

kupon larin vergisi icin ilgili gun efektif doviz alis lari mi not etmemiz gerekiyor
    Bir yil boyunca bir kenara yazalim da muafiyet icinde kaliriz insalllah, asarsak vergi vercez

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    yüksek kuponlu olduğu için mecbur
    portfoye TL bazında ciddi bir ivme kazandırıyor sabit eurobond tutmak.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Evet dostum, bende USD lari kenarda o hali ile tutuyorum. Yurtdisi filan gezi yaparsak ole kullanirim artik

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    elimde alınmışlar var, onları muhafaza ediyorum. Ayrıca eurobondlardan aldığım kuponları TLye çevirmeyip dolar olarak tutuyorum, ileride tekrar eurobond almak istersem bunları kullanacağım.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 276/1000 İlkİlk ... 176226266274275276277278286326376776 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •