Sayfa 269/1000 İlkİlk ... 169219259267268269270271279319369769 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,145 - 2,152 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Burada onemli olan sizin yatirim sureniz,
    derseniz ki ben bes sene sonra anaparaya ihtiyacim var ve kupon gelirleri bana o donemde yeterli bes yillik bir bond isinizi gorur, yada dersiniz ki ben 20 sene ana para ile isim yok bana o doneme kadar gelen kupon gelirleri isimi goruyo o zaman sizin yatirim sureniz 20.

Faiz oranlarina cok takmayin elbette uzun sure li olanlarin faizleri bir parca buyuyebilir. Ancak su andaki 3 ile 6 oranlari arasi fark cok bir deger degil, bunlar ani bir sicrama ile 6-12 bile olabilir

Saygilarimla

Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    şu anda hangi eurobond daha avantajlı sizce, daha önce eurobond almadığım için bilenlere sorayım istedim. En iyi oran 2045 vadeli, 5.96 oran gözüküyor.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

2. Herkese merhaba. Eurobond faizleri gün gün küçük rakamlarla değişiyor. Bunun hesaplaması günlük mü yapılıyor. Bir bondu 90 dolara alıp 93 dolara sattığımızda hem aradaki farkı hem faiz gelirini mi alırız yoksa aradaki fark üzerindeki faiz geliri mıdır.

MI 8 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by memix Yazıyı Oku
    Herkese merhaba. Eurobond faizleri gün gün küçük rakamlarla değişiyor. Bunun hesaplaması günlük mü yapılıyor. Bir bondu 90 dolara alıp 93 dolara sattığımızda hem aradaki farkı hem faiz gelirini mi alırız yoksa aradaki fark üzerindeki faiz geliri mıdır.

MI 8 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Merhaba,

Piyasada oynaklık düşükken fiyatta hep yukarı doğru küçük küçük değişim varsa büyük ihtimal kirli fiyattır.

Kirli fiyat = temiz fiyat + son kupon gününden bugüne işleyen faiz(bu her gün artacağı için kirli fiyat artar, tabi ceteris paribus)

Siz sattığınızda parayı kirli fiyat(fiyatı gördüğünüz platform temiz fiyatı gösterse bile) üstünden alırsınız yukarıdaki denklemde göreceğiniz üzere işlemiş faiz fiyatın içinde olacaktır.

4. Yapı kredi bankasının bir eurobondu var, perpetual dediklerinden, bunun itfası yani anapara ödemesi yok, sadece kupon ödemesi var, yıllık %13.875 kupon, süresiz.
    Başta bir kere para yatırıp çok uzun süre düzenli pasif gelir elde etmek isteyenler için cazip görünmüştü bana. Yapı kredi köklü ve sağlam bankadır, ben güvenirim bonosunu almak için.
    Maalesef tüm eurobondlar gibi son dönemde bunun da fiyatı çok arttı, şu an 118 dolardan işlem görüyor, geçen yıl 93'leri görmüş.
    100 dolardan alan bugün yılda 13.8 dolar faizi alıyor demek, TL mevduatın bile çok üstünde.
    linkini bırakıyorum ilgilenenler için:
    https://markets.businessinsider.com/...d-xs1867595750

5. Eurobond faizleri çok düştü, geçen yıl ortalama 7.27% faizle portföyümü kurmuştum, mevcut durumda bana göre cazibesi kalmadı, yeni alım yapmayıp eldekilerle devam edeceğim, aldığım kuponları da şimdilik vadeli mevduatta saklayacağım. Faizler %7 üstüne gelirse yine alım yapmayı düşünürüm.

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Yapı kredi bankasının bir eurobondu var, perpetual dediklerinden, bunun itfası yani anapara ödemesi yok, sadece kupon ödemesi var, yıllık %13.875 kupon, süresiz.
    Başta bir kere para yatırıp çok uzun süre düzenli pasif gelir elde etmek isteyenler için cazip görünmüştü bana. Yapı kredi köklü ve sağlam bankadır, ben güvenirim bonosunu almak için.
    Maalesef tüm eurobondlar gibi son dönemde bunun da fiyatı çok arttı, şu an 118 dolardan işlem görüyor, geçen yıl 93'leri görmüş.
    100 dolardan alan bugün yılda 13.8 dolar faizi alıyor demek, TL mevduatın bile çok üstünde.
    linkini bırakıyorum ilgilenenler için:
    https://markets.businessinsider.com/...d-xs1867595750
    Merhaba,
    Bu tahvil süresiz mi? 5yıl sanki bu faizden sonrasını anlamadım. Yani geri alabilir mi? Ykb batmadığı sürece bu faizi alırmıyız?

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by cem1473 Yazıyı Oku
    Merhaba,
    Bu tahvil süresiz mi? 5yıl sanki bu faizden sonrasını anlamadım. Yani geri alabilir mi? Ykb batmadığı sürece bu faizi alırmıyız?

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Süresiz, ama 5 yilda bir sonlandirma hakki var YKB'nin. Ilk sonlandirma hakki 15.01.2024 (30 gün öncesinden bildirmesi lazim). Bu tarihe kadar garanti (YKB batmazsa). Eger sonlandirmazsa tekrar bir 5 sene daha vs.
    Ayni zamanda kupon faizi önce sabit sonra degisken yaziyor. Degiskenlige ne zaman baslayacak/baslayabilecek bulamadim.

8.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Süresiz, ama 5 yilda bir sonlandirma hakki var YKB'nin. Ilk sonlandirma hakki 15.01.2024 (30 gün öncesinden bildirmesi lazim). Bu tarihe kadar garanti (YKB batmazsa). Eger sonlandirmazsa tekrar bir 5 sene daha vs.
    Ayni zamanda kupon faizi önce sabit sonra degisken yaziyor. Degiskenlige ne zaman baslayacak/baslayabilecek bulamadim.
    kupon reset ve erken itfa opsiyonu gecerlilik baslangic tarihi 2024 ocak ayi. ilgili sermaye benzeri tahville ilgili ihrac bilgileri gecen sene bana gelmisti, bilginiz icin paylasiyorum:

---10 OCAK 2019
    Yapı Kredi Bankası USD cinsi perpetual (vadesiz) 5. yıldan sonra call opsiyonlu, sabit kuponlu, kupon oranı 5. yıldan sonra değiştirilebilir Tier-1 eurotahvil ihracı için talep topluyor. Tier-1 formatındaki ihraç, ihraççının solo veya konsolide CET1 oranının %5,125’e gerilemesi durumunda write down (geri ödememe) edilebilme opsiyonunu da barındırıyor. Bankanın ana ortakları Koç Holding ve UniCredit S.p.A ihraç büyüklüğünün %80’ine kadar talep bırakabilecek ve ihraç tarihinden itibaren 180 gün satamayacak. İhraç ödeme sıralamasında tüm senior ve Basel-3 kapsamında ihraç edilen subordinated tahvillerin altında yer alacak. ‘Benchmark’ büyüklüğünde olacağı belirtilen ihracın kredi notu bulunmuyor. Yapı Kredi Bankası’nın senior unsecured tahvilleri için kredi notları B1 (Moody’s) / B+ (S&P) / BB- (Fitch). Vade sonu olmayan ihracın kupon oranı Ocak 2024’te değiştirilebilecek. Ocak 2024’te yeni kupon oranı ihraç sonucunda belirlenecek ‘reset margin’+ 5 yıl USD Midswap olacak. İhraç için ilk etapta açıklanan beklenen getiri seviyesi %14. Talep toplama başladı, yarın sonlandırılması bekleniyor.

İhracın içerdiği özel koşulları aşağıda görebilirsiniz.

İhracın CET1 oranı sebebiyle write down edilmesini (geri ödenmemesi)

CET1 oranı (solo veya konsolide)% 5.125'ten az ise, Banka CET1 oranı% 5.125'e ulaşana kadar (a) tahakkuk etmiş ve ödenmemiş faiz ödemelerini iptal edebilir ve (b) geri ödemesi için geçerli Anapara Tutarını azaltabilir (CET1 oranının en az% 5.125'e geri getirilmesi için bu tür işlemlerin yapılmasını sağlayan diğer enstrümanların yazılmasını veya dönüştürülmesini dikkate alarak)

İhracın ‘Non-Viability Event’ sebebiyle write-down edilmesi (geri ödenmemesi): BDDK tarafından belirlenen ‘non-viability event’in gerçekleşmesi (BDDK tarafından bankanın faaliyet izninin kaldırılması veya Fona devri- Bankacılık Kanunun madde71) durumunda, ihraççı tahakkuk etmiş ve ödenmemiş faiz ödemelerini iptal edecek ve sonradan ödenmemiş her bir Notun Geçerli Anapara Tutarını BDDK tarafından belirtilen oranda düşürecek.

Faiz İptali: Zorunlu olarak: (i) yetersiz dağıtılabilir kalemler olması ; (ii) BDDK’nın talebi ; (iii) Faiz ödemeleri solo / konsolide maksimum dağıtılabilir tutarı aşması ; (iv) AT1 ödemeleri ile ilgili yasal kısıtlamaların ihlali; veya (v) yukarıda belirtilen triggerların gerçekleşmesi durumunda faiz ödemesi iptal edilir. Ek olarak İhraççının takdir yetkisinde de gerçekleşebilir.

Faiz İptali'nden sonraki kısıtlamalar: Herhangi bir faiz ödemesinin iptal edilmesi durumunda: (i) Yönetim Kurul’u İhraççı'nın yöneticilerinin herhangi bir sermaye sınıfında herhangi bir dağıtım öneremez; ve (ii) Banka, İhraççı'nın herhangi bir sermaye sınıfını kullanamaz, satın alamaz veya edinemez.

Trigger Event Write-Up: Solo ve konsolide dağıtılabilir net kar olması durumunda Banka, tamamen kendi takdirine bağlı olarak ve birden fazla durumda, uygulanabilir maksimum dağıtılabilir tutarlara tabi olarak, anapara tutarını artırabilir (Maksimum write-up büyüklüğünü aşmaması koşuluyla- faiz ödemeleri dahil)

Issuer: Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

Shareholder Participation: Yapı Kredi’s controlling shareholders, Koç Holding A.S. and UniCredit S.p.A, have agreed to subscribe for up to 80% of the offering.

Lock-up: Notes purchased in the initial offering by Koç Holding A.S. and UniCredit S.p.A are subject to a lock-up of 180 days the Issue Date

Exp. Issue Rating: NR / NR / NR

Description: Perpetual Fixed Rate Resettable Additional Tier 1

Ranking: Subordinated to all Senior Obligations; pari passu with other AT1 instruments or payment obligations ranking pari passu with the Notes; in priority to any class of share capital or other junior obligations

Format: Reg S / 144A

Currency/Size: USD Benchmark

Coupon: [â—] % Fxd, S/A until First Reset Date, Reset to prevailing 5-yr USD Mid-Swap Rate plus Margin on First Reset Date and every 5-yrs thereafter

Tenor: Perpetual Non-Call 5-year

Settlement Date: [â—] Jan 2019

First Reset Date: [â—] Jan 2024

IPTs: 14% area

Reset Margin: [â—]bps

Interest Cancellation: Optional at Issuer’s sole and absolute discretion. Mandatory upon: (i) insufficient distributable items; (ii) the BRSA’s request; (iii) payments of interest exceed the solo /consolidated maximum distributable amount; (iv) breach of any regulatory restrictions on AT1 payments; or (v) if a Trigger Event or a Non-Viability Event occurs

Restrictions following Interest Cancellation: If any payment of interest is cancelled: (i) the board

of directors of the Issuer shall not recommend any distribution on any class of share capital; and (ii) the Bank shall not redeem, purchase or acquire any class of share capital of the Issuer

Trigger Event Write-Down: If CET1 ratio (solo or consolidated), is less than 5.125%, then the Bank shall (a) cancel any accrued and unpaid payments of interest and (b) if not sufficient reduce the Prevailing Principal Amount to restore the CET1 ratio to 5.125% (in both cases), taking into account the write-down or conversion of any other instruments which terms provide for such actions to restore the CET1 ratio to at least 5.125%

Non-Viability EventWrite-Down: Upon the occurrence of a Non-Viability Event (as determined by the BRSA), the Issuer shall cancel any accrued and unpaid payments of interest and reduce the then Prevailing Principal Amount of each outstanding Note by the relevant Non-Viability Event Write-Down Amount (as specified by the BRSA)

Trigger Event Write-Up: Subject to a (solo and consolidated) distributable net profit, the Bank may, in its sole discretion and on more than one occasion, but subject to the applicable maximum distributable amount, increase the principal amount of the Notes, provided it does not exceed the Maximum Write-Up Amount (incl. interest payments)

Optional Redemption: At the option of the Issuer on First Reset Date, and every Reset Date thereafter, Capital Disqualification Event (full or partial loss of AT1 recognition) or Tax Event (imposition of withholding tax or loss of tax deductibility), at then prevailing principal amount, subject to prior certain conditions including regulatory approval (if required)

Voting Requirement: Where a majority of the Prevailing Principal Amount of the outstanding Notes are held directly or indirectly by any of Koç Financial Services, Koç Holding and UniCredit and their affiliates, the quorum for a meeting to pass an Extraordinary Resolution to effect any Reserved Matter (and the passing of such the Extraordinary Resolution) are subject to certain requirements as further set out in Condition 15.1

Substitution / Variation: Following a Capital Disqualification Event or Tax Event so that they become Qualifying Additional Tier 1 Securities, subject to prior regulatory approval

Governing Law: English law, expect for status of the Notes governed by Turkish law

Documentation:Drawdown Prospectus off GMTN Programme

Denominations: $200k / $1k

Listing: Euronext Dublin

Timing: Expected as early as tomorrow
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Sayfa 269/1000 İlkİlk ... 169219259267268269270271279319369769 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •