Sayfa 336/1000 İlkİlk ... 236286326334335336337338346386436836 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,681 - 2,688 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by Pyrex34 Yazıyı Oku
    su anda Eurobond veren bir banka var mı ? işbankası ve akbank ta bulamadım.birde CDS in yuksek oldugundan mı daha mantıklı yoksa dusuk oldugunda mı almalı ?
    Elinizde dolar varsa cds yüksekken almak lazım, getiri doğrudan bununla ilişkili.
    Elinizde dolar yok TL var, önce dolar alıp sonra eurobond alacaksanız cds yüksekken eurobond getirileri iyi oluyor ama dolar/TL kuru da yüksek oluyor (şimdi olduğu gibi), cds düşükken dolar da düşük oluyor eurobond getirisi de. Cevap vermek zor karşılaştırıp hesaplamanız lazım.
    Bir iki ay önce altı liradan dolar alıp şimdi eurobond alanlar süper iş yapmış oldular.

2.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Dün emir verip aldım onu . ama para gitmiş eurobond ortada yok. Heralde 3-5gün sürüyor alması. İlk tecrübe
    Hesabı incelerseniz dolar oradadır ama bloke konmuştur üstüne, haftaya eurobond geçer hesabınıza, hayırlı olsun.

3. Teşekkür ederim bilgi için Bem emir verirken perşembe 89.15 di
    Dünkü fiyat 87,67
    İşlemin T+3olduğunu belirtti bir arkadaş.
    Salı 85.15olursa 4dolar iade mi alacağım?
    90,15olursa da tam tersi bakiyeden kesilecektir heralde.

Tefas fonlarda yukarıdaki şekilde işlem geçiliyor.

YTD
     Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Hesabı incelerseniz dolar oradadır ama bloke konmuştur üstüne, haftaya eurobond geçer hesabınıza, hayırlı olsun.

4.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Yurt dışı yatırım kuruluşlardaki raporlarda okuduğum tüm EM'lerde likidite sıkıntısı olduğundan dolayı alım satım farkı yüksekmiş.
    Dediğiniz gibi organize piyasa olsa ben alış yazsam yabancı satış yazsa ve dengede buluşsak daha iyi olacak.

Özel bankacılıkta ya da 200k$ nominal üstü işlem yapabilecekler belki doğrudan piyasa erişimi ile yatırım yapabilirler ancak internet sitelerinde fiyat var ama vermem durumu oluşmuş
    Ben dün burganbank ile görüştüm. İndikatif fiyat verdi. Bir de euroclear'de burganbank adına saklanıyor bankamızda da sizin adınıza kayıt ediliyor diyorlar.

Bu diğer bankalarda da böyle midir?

200k$ üstünü mü acaba Euroclear'a kaydediyorlar.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5. Alis emri verdiginiz anda banka isleminizi 89.15'ten tamamlamistir. Hernagi bir iade/kesilme olmaz.

Benim yazdigim T+3, hesabinizda Eurobond'un kendisinin gozukmesi icin gecen max sure (islem suresi degil) karisiklik olmasin.

Eger bankanizin sistemi 1gunde yansitabiliyorsa o daha da super.

Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim bilgi için Bem emir verirken perşembe 89.15 di
    Dünkü fiyat 87,67

YTD

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ben dün burganbank ile görüştüm. İndikatif fiyat verdi. Bir de euroclear'de burganbank adına saklanıyor bankamızda da sizin adınıza kayıt ediliyor diyorlar.

Benim tek bildiğim arzu ettiğiniz zaman başka bankaya taşınabilir olduğu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku

burgan odea gibi bankaların ellerinde olmayıp piyasadan bakacaklarından, sadece indikatif fiyat verebiliyorlar anladığım.

ve yine anladığım.. 200K altı alımlarda bizim euroclear'de bir kaydımız olması söz konusu değil. üstünde evet.

8.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim bilgi için Bem emir verirken perşembe 89.15 di
    Dünkü fiyat 87,67

YTD
    Sn. bravoecho'nun da yazdığı gibi emir verdiğiniz anki fiyattan alınır, fiyat değişirse iade veya kesinti yok, hesaba geçmesi zaman alıyor diye düşünün.

Sayfa 336/1000 İlkİlk ... 236286326334335336337338346386436836 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •