Sayfa 458/1000 İlkİlk ... 358408448456457458459460468508558958 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,657 - 3,664 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    1-SGMK bültenindeki fiyatlar temiz fiyat.Ama endikatif. genelde teklif fiyatları biraz daha yüksek oluyor
    2-Bültende Türkiy ehazinesinin tahvilleri de var alt bölümlerde özelsektör ve diğer ülke tahvilleri de var.
    Yanıtınız için teşekkürler.

2. soru ile ilgili bahsettiklerinizi ben de görmüştüm. Yine de burada yer alan Türkiye menşeili tahvillerin bütünlüğünden (bu listede yer alan tahvillerin Türkiye'de yerleşik kurumların ve T.C. Devleti'nin ihrac ettiği tüm tahviller olup olmadığı) emin değiliz anladığım kadarıyla.

Bununla ilgili bir bilgi bulursam sizlere de yazarım.

Selamlar

2.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Bonolara da yakında gelir gibi.
    Bonolara da %15 vergi bireysel yatırımcılarda uygulanmaya başladı.

3.  Alıntı Originally Posted by YalnızBey Yazıyı Oku
    Başlığı uzun süredir takip ediyorum, yorumunu bizlerle paylaşan tüm arkadaşlara teşekkürler.

Şöyle bir sorum olacak, eurobond'un kendisini alıp vergiler dahil bir çok şeye kafa yormak yerine uzun yıllar performansı iyi olan eurobond fonlarından sepet yapmak insana çok mantıklı geliyor.
    İki seçeneğin de artısını eksisini tecrübeli arkadaşların gözünden bilmek isterim.

Syg.

ANE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Piyasaları takip ederim zamanlamayı tuttururum derseniz doları ucuzken alıp bekleyip sonra eurobondu faizi yüksekken alabilirsiniz, fonlar ise TL olarak işlem görüyor o nedenle bu zamanlamayı yapamazsınız.
    Ayrıca portföy büyük değilse beyanname sınırını geçmiyorsanız eurobondda vergi yok, fonda %10 stopaj kesiliyor. Portföy büyükse ve yüksek vergi dilimine giriyorsanız da tersine stopaj oranı daha avantajlı olabilir.
    Ayrıca fonda yönetim ücreti var.
    Ben her ikisini de zamanında değerlendirip eurobond almayı tercih ettim. Fonların uzun vadeli getirilerini de inceledim çok cazip gelmedi bana. Bakın isterseniz geriye dönük birkaç yıl dolar bazında yüzde kaç getirmişler, eurobond kaç getirmiş.

4. Gelen bu vergi önceden eurobond alanları etkiliyor mu, yoksa yeni alacaklar için mi geçerli acaba?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Fazla tevazunun sonu vasat adamdan nasihat dinlemektir.

Benmi kacirdim bond vergi mevzunda degisiklikmi var ?

Yok şimdilik aynı. Eurobond kupon gelirlerine yıllık 40 bini geçerse gelir vergisi var

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

hazinenin 1 yllık cıkardıgı kagıtlar bile iyi prim yapmış 2 elde satısda var

8. Arrow

Alıntı Originally Posted by deepbreathe Yazıyı Oku
    Gelen bu vergi önceden eurobond alanları etkiliyor mu, yoksa yeni alacaklar için mi geçerli acaba?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    sanırım kast ettiğiniz dövize endeksli yatırım fonlarına getirilen 15% vergi...dün bununla ilgili bir düzenleme oldu yanlış bilmiyorsam...eurobond ile alakalı bir konu değil...

Sayfa 458/1000 İlkİlk ... 358408448456457458459460468508558958 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •