Sayfa 133/1000 İlkİlk ... 3383123131132133134135143183233633 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 1,057 - 1,064 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    yok vergiydi yok yielddı derken.. mevduat dönüşünü beklerken.. treni kaçırmışız anlaşılan. çoğu %3-4 fiyat koymuş üstüne on günde. getiriler de düşmüş haliyle.. başka bahara kaldık.
    dolar da gevşedi aynıya denk gelir..

2. tl'de olsam eyvallah da full dolardayız neredeyse.

3.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    tl'de olsam eyvallah da full dolardayız neredeyse.
    Bu ay da faiz lafını agzına almasa dipten dönüş başlar...Eurobond için bu ay son fırsat olabilir...Bu ay cok kritik...Ya batıcaz, ya cıkıcaz...

Benim görüşüm 1-2 sene ipleri cok sıkıcak..Asıl secim başkanlık...Oraya bozuk ekonomi ile girmez istemez...

4. Tefasta eurobond fonlarına bakıyorum bir yıllık getiride %30 ile %36 arasında kazanç var. Dolar bugün itibariyle geçen seneye göre %38 artmış. Bu fonların doların yükselişinin de üstünde getiri sağlaması gerekmiyor mu? Birisi aydınlatırsa sevinirim.

5.  Alıntı Originally Posted by chevron Yazıyı Oku
    Tefasta eurobond fonlarına bakıyorum bir yıllık getiride %30 ile %36 arasında kazanç var. Dolar bugün itibariyle geçen seneye göre %38 artmış. Bu fonların doların yükselişinin de üstünde getiri sağlaması gerekmiyor mu? Birisi aydınlatırsa sevinirim.
    Mevduat gibi düşünmeyin, fonun Eurobondlardan oluşan bir portföyü var, bugünkü ortalama faiz bir yıl öncekinden yüksekse, portföyün değeri düşmüş demektir. Kabaca; bu değer düşüşünü ve fonun (yönetim vb.) komisyonlarını, dolar artışı ve kuponlardan alınan faizden çıkartıp bugünkü değer bulunur.

Tek Eurobond için örnek de verilebilir; bir yıl önce 90 fiyatla bir Eurobond almış iseniz bugün 80 fiyatla satacaksanız bu fiyat düşüşünü dolar artışı ve kupon faizi toplamından düşmeniz gerekir.

Bu düşünceye bireysel yatırımcı alışkın değildir çünkü fiyatı düşse bile satmayı düşünmez, iftaya(vadeye) kadar beklerim nasılsa alacağım kupon faizi aynı diye düşünür. Ancak paraya sıkışıp Eurobondu satmak zorunda kalırsa fiyat gerçeği ile karşılaşır. Fon, her gün, paraya sıkışan bireymiş gibi, spot fiyattan değer hesaplar.
    Saygılar.

6.  Alıntı Originally Posted by chevron Yazıyı Oku
    Tefasta eurobond fonlarına bakıyorum bir yıllık getiride %30 ile %36 arasında kazanç var. Dolar bugün itibariyle geçen seneye göre %38 artmış. Bu fonların doların yükselişinin de üstünde getiri sağlaması gerekmiyor mu? Birisi aydınlatırsa sevinirim.
    Fon içeriğinin tamamen eurobondlardan oluşması durumunda, bu eurobondlar değer kaybetmiş olabilir dolar bazında. Örneğin bizdeki Ağustos tatsizliginda türk eurobondlari ciddi değer kaybetti. Şimdi fiyatları biraz yükseldi ama gecen seneye göre hala düşük seviyedeler..
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

7. Merhabalar

Ozel sektor eurobondlarini minimum nominal 100bin$ lik tek adet alabilecegimiz araci kurum var mi biliyor musunuz acaba>
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

8.  Alıntı Originally Posted by jackwalsh2 Yazıyı Oku
    Beyler, ISYAT size tavsiyem. portfoyun yüzde 40 banka eurobondları. Stopaj yüzde 10 . Şu anda ne aktif değeri 1,5 kağıt 0,90. Alamayacağımız eurobondları tl ile alma imkanı.

Sent from my iPad using Tapatalk
    evet dostlar bugun 1,03 den verdik mali, umarim ekmegi kaptiniz isyat eurobon portfoyu ile goz kamastiriciydi beles ekmek vardi

Sent from my iPad using Tapatalk

Sayfa 133/1000 İlkİlk ... 3383123131132133134135143183233633 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •