Special Days Image
Sayfa 457/1000 İlkİlk ... 357407447455456457458459467507557957 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,649 - 3,656 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by Ronin Yazıyı Oku
    Bondları takip için global bir site , app de mevcut.
    Üyelik gerekiyor , takip edenlere faydalı olur diye umarım.

https://bondevalue.com/
    Bu site eurobondun cryptosunu da çıkaracak sanırım. Bu arada Amerikan Hazine tahvilleri için de girişim başlamış.

The crypto industry is taking aim at one of Wall Street’s oldest redoubts: investing in the $17 trillion market for U.S. Treasury bonds.

Valörsüz düşük komisyonlu vergisiz tahvil ve eurobond tadından yenmez .

2.  Alıntı Originally Posted by samet1599 Yazıyı Oku
    2018 leri de okudum ama anlamadım, bugün vakifb a gittim, babam ile olan ortak hesaptan eurobond alımı için yatırım hesabını düzenlemelerini istedim çünkü 49K x 2= 98K limiti kullanarak vergiye girmek istemiyordum , önce yapılır sonra böyle birşey yapılamaz dediler, hesabı da sistem açtırmadı. Yardımcı olur musunuz??
    1- ortak hesap ile eubond nasıl alırım ki 49K x 2 = 98K limiti iki kişi için kullanabilirim?
    2- diyelim ki peder bondun günü gelmeden vefat etti, ne olur? Hesap ortak, ben telden hesabı yönetiyorum ama bondda nasıl olur bilemedim
    3- AL40 için $500K almak istiyorum diyince vakifb merkez de sadece bu konuya bakan kisiyi aradılar, istediğiniz kadar var diyince şaşırdım, geçenlerde gittiğimde satmıyoruz, kamular satmayacak bir süre diyordu. AR den dolayı Bankalar da Bond almaya başladı, bu bolluk nerden çıktı‽ Yabancı çıkışı olmuş ama bankada otururken bile bir adam geldi Bond aldı gitti, sabahtan ayirtmis, yani bu kadar talep varken bolluk nasıl olabilir?
    Upppppppppp

3. Merhaba arkidişler,

Aklımda Euro-tahviller ile ilgili birkaç soru var. Sizlere de yazayım, bilenler olursa bilgilendirebilir diye düşündüm. Özellikle ilk sorunun yanıtı ile ilgili bu profesyonel olarak andığımız kurumun kıdemli çalışanının da net bilgi veremiyor olması beni üzdü.

1) İş Yatırım'ın günlük euro-tahvil bültenindeki/çalışmasındaki (SGMK günlük bülten) fiyatlar kirli midir temiz midir acaba?

2) İş Yatırım'ın bu bülteninde listelenen euro-tahviller Türkiye Devleti ya da Türkiye menşeili kurumların çıkardıkları tüm tahviller midir? Türkiye orijinli tahvillerinin tümü bu listede midir?

3) 2. sorunun yanıtı sizce "Hayır" ise, bu tüm listeyi nasıl edinebiliriz? Bloomberg ekranı olan bir forumdaş kontrol etmek ister mi?

Hepinize selamlar

4.  Alıntı Originally Posted by Crunch Yazıyı Oku
    Merhaba arkidişler,

Aklımda Euro-tahviller ile ilgili birkaç soru var. Sizlere de yazayım, bilenler olursa bilgilendirebilir diye düşündüm. Özellikle ilk sorunun yanıtı ile ilgili bu profesyonel olarak andığımız kurumun kıdemli çalışanının da net bilgi veremiyor olması beni üzdü.

1) İş Yatırım'ın günlük euro-tahvil bültenindeki/çalışmasındaki (SGMK günlük bülten) fiyatlar kirli midir temiz midir acaba?

2) İş Yatırım'ın bu bülteninde listelenen euro-tahviller Türkiye Devleti ya da Türkiye menşeili kurumların çıkardıkları tüm tahviller midir? Türkiye orijinli tahvillerinin tümü bu listede midir?

3) 2. sorunun yanıtı sizce "Hayır" ise, bu tüm listeyi nasıl edinebiliriz? Bloomberg ekranı olan bir forumdaş kontrol etmek ister mi?

Hepinize selamlar

1-SGMK bültenindeki fiyatlar temiz fiyat.Ama endikatif. genelde teklif fiyatları biraz daha yüksek oluyor
    2-Bültende Türkiy ehazinesinin tahvilleri de var alt bölümlerde özelsektör ve diğer ülke tahvilleri de var.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5. Başlığı uzun süredir takip ediyorum, yorumunu bizlerle paylaşan tüm arkadaşlara teşekkürler.

Şöyle bir sorum olacak, eurobond'un kendisini alıp vergiler dahil bir çok şeye kafa yormak yerine uzun yıllar performansı iyi olan eurobond fonlarından sepet yapmak insana çok mantıklı geliyor.
    İki seçeneğin de artısını eksisini tecrübeli arkadaşların gözünden bilmek isterim.

Syg.

ANE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by YalnızBey Yazıyı Oku
    Başlığı uzun süredir takip ediyorum, yorumunu bizlerle paylaşan tüm arkadaşlara teşekkürler.

Şöyle bir sorum olacak, eurobond'un kendisini alıp vergiler dahil bir çok şeye kafa yormak yerine uzun yıllar performansı iyi olan eurobond fonlarından sepet yapmak insana çok mantıklı geliyor.
    İki seçeneğin de artısını eksisini tecrübeli arkadaşların gözünden bilmek isterim.

Syg.

ANE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Eurobond fonlarına kısa vadeli giriş çıkış mümkün olduğu için eurobond getirileri ile paralel hareket etmemeleri durumu oluşabilir.

Yatırılan para fon yöneticisinin kararları doğrultusunda zarar da yazabilir.Yöetim giderleri genelde şeffaf değil ve bana göre yüksektir.

Şahsen direk euurobond alımını , eurobond fonlarına tercih ediyorum.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

https://mobile.twitter.com/guskuay/s...55936066863105

Serbest Döviz Yatırım Fonları için %15 vergi hayırlı olsun...

Çember daralıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    https://mobile.twitter.com/guskuay/s...55936066863105

Serbest Döviz Yatırım Fonları için %15 vergi hayırlı olsun...

Çember daralıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bonolara da yakında gelir gibi.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Sayfa 457/1000 İlkİlk ... 357407447455456457458459467507557957 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •