Sayfa 480/1000 İlkİlk ... 380430470478479480481482490530580980 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,833 - 3,840 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. https://tr.investing.com/news/econom...naklar-1994167

Haber düştügünden beri CepteTeb eurobond alım için Şu anda tahvil bono işlemi yapılmamaktadır diyor. Bu biraz önceki yazdığım mesajdaki risklerden biri olabilir mi? Diğer kurumlarda da durum aynı mı?

2. Teb fiyat vermiyor şu an.

Oynaklık yüzünden olsa gerek.

3.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Teb fiyat vermiyor şu an.

Oynaklık yüzünden olsa gerek.
    Tekrar işleme açıldı

4. Pandemi döneminde mevduatı eve aldım ama bakkala giderken bile tedirgin oldum.

Sonrada en azından ileride sermaye kontrolü bile olsa en azından kayıt altında olur diye %50 eurobond(max 2024 vade) ve %50 mevduat olarak tekrar yatırdım.

Bugünlerde eurobondlar gene 2023 -2024 vadelere 7’ye yaklaşan oranlar sunuyor.

Ne dersiniz paraya ihtiyacınız kısa vadede de yoksa bu fırsatı nasıl değerlendirmeli?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Eurobond alirken vadeye degil durasyona odaklanmaya çalışıyorum. Eğer durasyon benim için uygunsa alış tarafında oluyorum. Bu sayede daha karlı gördüğüm uzun vade tahvillere cesaret edebiliyorum.

07 Ağustosa göre en uzun kağıt 2047 vadelinin bile durasyonu 11,6 yıl. Reel olarak faizlerin sıfır olduğunu düşünürsek de bu rakam değişmiyor su an.

Kendi görüşlerimdir tavsiye değildir. Bu konuda bilgili arkadaşların da fikirlerini merak. ediyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Eurobond alirken vadeye degil durasyona odaklanmaya çalışıyorum. Eğer durasyon benim için uygunsa alış tarafında oluyorum. Bu sayede daha karlı gördüğüm uzun vade tahvillere cesaret edebiliyorum.

07 Ağustosa göre en uzun kağıt 2047 vadelinin bile durasyonu 11,6 yıl. Reel olarak faizlerin sıfır olduğunu düşünürsek de bu rakam değişmiyor su an.

Kendi görüşlerimdir tavsiye değildir. Bu konuda bilgili arkadaşların da fikirlerini merak. ediyorum.
    bonolarin fiyatlari gibi durasyonlari da enflasyon ve faiz degisikliklerine duyarlidir. faiz degisikliklerine olan fiyat hassasiyeti icin (modifiye) durasyon, vadeye gore daha iyi bir gosterge olsa da uzun vadeli bonolarin omurleri boyunca gorebilecekleri enflasyon ve faiz oynakliklari cok ciddi olabilir. uzun vadeli bonolarla ilgileniyorsaniz durasyona ek olarak konveksiteye de bakmanizi oneririm.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

7. durasyonu anlamak için forumun ilk sayfalarını tekrar okurken bir de konveksite çıktı şimdi:)

8. Teşekkür ederim. İlk fırsatta inceleyeceğim.
     Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    bonolarin fiyatlari gibi durasyonlari da enflasyon ve faiz degisikliklerine duyarlidir. faiz degisikliklerine olan fiyat hassasiyeti icin (modifiye) durasyon, vadeye gore daha iyi bir gosterge olsa da uzun vadeli bonolarin omurleri boyunca gorebilecekleri enflasyon ve faiz oynakliklari cok ciddi olabilir. uzun vadeli bonolarla ilgileniyorsaniz durasyona ek olarak konveksiteye de bakmanizi oneririm.

Sayfa 480/1000 İlkİlk ... 380430470478479480481482490530580980 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •