Sayfa 172/1000 İlkİlk ... 72122162170171172173174182222272672 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 1,369 - 1,376 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Paylaştığınız link için çok teşekkürler sayın Kirk7. Epeydir böyle derli toplu bir liste arıyordum.

2.  Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    Paylaştığınız link için çok teşekkürler sayın Kirk7. Epeydir böyle derli toplu bir liste arıyordum.
    Rica ederim
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
     Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    1. Bu bankaların bir kısmı devlet kurumlarına ait, haklısınız ama kişilerin de ortaklığı var. Kredi notları da normal şartlar altında (bu bankalara özel olumsuz bir haber yoksa) özel bankalardan yüksektir. Ancak bu bankalara yönelik çok çok olumsuz durumlarda(ceza vb) devlet bankanın batmasına izin vermez demiyor demek ki piyasa. Devlet başka banka kurabilir ama başka hazine yok. Dolayısıyla hazineden daha yüksek getiri sunmaları normal.

2. Banka eurobond fiyatlarını görmek için isyatirima üye olmaniza gerek yok. Aşağıdaki linkte

Sgmk günlük bülten
    Türk şirketlerinin eurotahvil fiyatlamalari
    Uluslararası piyasalar günlük rapor

Yayınlarında Türk kurumsal eurobond fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Günlük raporun sağdaki sekmelerinde işlem yapılabilecek minimum bedeller de yer alıyor..

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...r/default.aspx
    banka eurobondları için alt limit illa 250,000usd mi olmalı..alımda esneklik sağlamazlar mı ?

4.  Alıntı Originally Posted by aydinc Yazıyı Oku
    banka eurobondları için alt limit illa 250,000usd mi olmalı..alımda esneklik sağlamazlar mı ?
    https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...04308845_1.pdf

Listedeki minimum sekmesindeki bedelin minimum alım bedeli olduğunu söylemişti bana müşteri temsilcim. dolar bazlı olanlar(bir Akbank senedi hariç) $200k alt limitli, Euro bazlı olanlarda daha düşük alım alt limitleri var ama $250k hiç duymadim ben..
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

5. Portfoyunde kuponlu tahvil veya eurobond tutan yatirim fonlari gunluk fiyatlarini belirlerken kupon getirileri icin gunluk reeskont yapiyorlar mi?

Devede kulak belki ama merak ettim

Bu konuda bilgisi olan yardimci olabilir mi?

Saygilar,

6. Arkadaşlar ebond geliri,temettu geliri ve kira geliri için ayri ayrımı beyanname veriliyor,yoksa hepsi tek beyanla oluyormu,
    Orn: 20 bin kira geliri
    60 bin bond geliri
    80 bin temettü geliri,

Birde bikdigim kadari ile temettü stopaji mahsup edilebiliyor,
    Bilgisi olan arkadaşlar simdiden teşekkürler

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by cumba kuka Yazıyı Oku
    Arkadaşlar ebond geliri,temettu geliri ve kira geliri için ayri ayrımı beyanname veriliyor,yoksa hepsi tek beyanla oluyormu,
    Orn: 20 bin kira geliri
    60 bin bond geliri
    80 bin temettü geliri,

Birde bikdigim kadari ile temettü stopaji mahsup edilebiliyor,
    Bilgisi olan arkadaşlar simdiden teşekkürler

Hepsi tek beyanla oluyor.

Temettü stopajı da mahsup ediliyor.
    Saygılar.

8.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Hepsi tek beyanla oluyor.

Temettü stopajı da mahsup ediliyor.
    İlginize teşekkürler sayın epicurist,
    Tabi bu arada bileskesinin tutari arttığından, vergi oranida artmis oluyor toplamda sanirim

Sayfa 172/1000 İlkİlk ... 72122162170171172173174182222272672 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •