Sayfa 228/1000 İlkİlk ... 128178218226227228229230238278328728 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 1,817 - 1,824 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    ben baya uzun vadeyi seçtim. Nakit akışını yüksek faizle artırmak istiyorum.
    2040 ve 2045 olanları aldım. 1 tanesi 3000 usd diğeri 2000 dolar ve katları şeklinde alınabiliyor.
    Hayırlı olsun.
    Küçük portföyü olanlar için ziraat ve iş bank bin dolar katları şeklinde satıyor hepsini.

Ev alıp kiraya vermek yerine eurobond daha mantıklı geliyor bana, hesabını da yaptım, buna göre en uzun vade eurobond tercih edilebilir, insanlar evi satmamak üzere, sadece kira geliri için alıyor. Aynı hesap, anaparayı unutup kupon gelirini kullanırsınız. Ben ev alıp kiraya vermeyi düşünüyordum, devlet yardımı için konut hesabı açmıştım. Eurobondu keşfettiğimde bir yıllık mevduat faizini yakıp hesabı bozdum ve dolara, ardından da eurobonda geçirdim.

Yıllık istisna tutarı 40 bin alırsak aylık 3300 lira gibi bir eurobond gelirine vergi çıkmıyor. Ben bu tutara ulaşana kadar eurobond portföyümü büyüteceğim, sonrasına eşimin adına hesap açıp onu da sınıra kadar çıkaracağım. Emekli olduğumuzda emekli maaşlarına ilaveten ikimize de 3300 lira gibi iyi birer emekli maaşı daha gelecek. Planım bu şekilde. Hisseci arkadaşların temettü emekliliği planları gibi. Benim ömrüm yetmezse de çocuklarıma düzenli bir gelir olur. Hisse senedi işini beceremedim, orada da eurobond kadar portföyüm var ama batık durumda, keşke onları da eurobond yapsaydım.

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun.
    Küçük portföyü olanlar için ziraat ve iş bank bin dolar katları şeklinde satıyor hepsini.

Ev alıp kiraya vermek yerine eurobond daha mantıklı geliyor bana, hesabını da yaptım, buna göre en uzun vade eurobond tercih edilebilir, insanlar evi satmamak üzere, sadece kira geliri için alıyor. Aynı hesap, anaparayı unutup kupon gelirini kullanırsınız. Ben ev alıp kiraya vermeyi düşünüyordum, devlet yardımı için konut hesabı açmıştım. Eurobondu keşfettiğimde bir yıllık mevduat faizini yakıp hesabı bozdum ve dolara, ardından da eurobonda geçirdim.

Yıllık istisna tutarı 40 bin alırsak aylık 3300 lira gibi bir eurobond gelirine vergi çıkmıyor. Ben bu tutara ulaşana kadar eurobond portföyümü büyüteceğim, sonrasına eşimin adına hesap açıp onu da sınıra kadar çıkaracağım. Emekli olduğumuzda emekli maaşlarına ilaveten ikimize de 3300 lira gibi iyi birer emekli maaşı daha gelecek. Planım bu şekilde. Hisseci arkadaşların temettü emekliliği planları gibi. Benim ömrüm yetmezse de çocuklarıma düzenli bir gelir olur. Hisse senedi işini beceremedim, orada da eurobond kadar portföyüm var ama batık durumda, keşke onları da eurobond yapsaydım.
    Sn pilavli,mantiginiz dogru fakat tum yumurtalari ayni sepete koymak ne kadar dogru bilemiyorum. Ilerde tl nin asiri degerli oldugu gunleri gorur muyuz acaba? Sonucta 20-30 yillik bir yatirimdan bahsediyoruz. Ben de sizinle ayni ikilemi yasiyorum, ev kirasi getirisi yerine eurobond dusunuyorum fakat hisse senedi ile dengeli dagitacagim muhtemelen.
    Varlık aktiflerle gelir. Yoksul para için çalışır, zengin ise parayı kendisi için çalıştırır.

Alıntı Originally Posted by Bay Tutumlu Yazıyı Oku
    Sn pilavli,mantiginiz dogru fakat tum yumurtalari ayni sepete koymak ne kadar dogru bilemiyorum. Ilerde tl nin asiri degerli oldugu gunleri gorur muyuz acaba? Sonucta 20-30 yillik bir yatirimdan bahsediyoruz. Ben de sizinle ayni ikilemi yasiyorum, ev kirasi getirisi yerine eurobond dusunuyorum fakat hisse senedi ile dengeli dagitacagim muhtemelen.

Ben 5 yıl civarı yatırım yapmayı tercih ediyorum. 10 yıl benim için uzun. Şu anda bu yatırımın en büyük riski vergilendirme sisteminin değişmesidir. Amerikan enflasyonun kısa vadede yükselmesini beklemiyorum ama 10 veya daha uzun sürede ne olabileceğini kestirebileceğimi düşünmüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

4. 15 senede eurobond ile anaparanı çekiyorsun.
    bu müthiş. evde amorti süresi 15 sene imkansız. kiracısı vergisi tahsilatı tadilatı riskleri bitmez. evle uğraşılmaz.
    ancak 20-25 senelik yatırım için de alınan riskin karşılığı az gibi geliyor bana ? tamam vadeli mevduatın belki 3-4 katı ancak yine de tatmin etmiyor gibi. sonuçta 2 sene sonramızın garantisi yok. 25 senelik yatırımdan bahsediyoruz.

eurobondu neye göre nasıl seçecegiz hiçbir fikrim yok. henüz daha bu aşamayı çözmüş değilim.
    yurtdışı hisse senetlerine yatırım olayı güzel fakat komisyon senelik 1000 dolara yaklaşıyor. ve bu can sıkıcı bir nokta......

Ahmetg Guest
    Eurobond alirken baska masraflar varmi? Mesela saklama gibi?

Ahmetg Guest
    Isyatirim ile calisan oldumu? Hangi araci kurumu tavsiye edersiniz?

26/09/2022 kagidi olacak 2023 yazmisim ozur dilerim.
    su anda degeri 1024 dur garanti bankasi, is bankasinda degeri ise 1027 dir satis orada 1039 dur

Saygilarimla

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Servetbey,

İş bankası sitesinde 2023 vadeli iki bono bulunuyor. Birinin satış fiyatı 1,083.00 diğerinin ise 942.
    Sizin bahsettiğiniz hangisidir?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Benimki su anda 4.97 oran gosteriyor. 2022 kagidi... 3 yil beklerim sikinti degil...5te olur aslinda oralarda oran 5.5+ civarinda.. yeni alimi o civarda yapabilirim..

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Ben 5 yılla sınırladım. Faizi sabitlediğimi varsayıp kupon ödemelerini beklemeyi tercih ettim. Amerikan enflasyonu 5 yılda %5 üzerine gelmediği ve vergi politikası değişmediği sürece reel faiz alacağımı düşünüyorum. Buda bana yeter. Al satta yapılabilir ama vergi işine girmek istemiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 228/1000 İlkİlk ... 128178218226227228229230238278328728 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •