Sayfa 887/1000 İlkİlk ... 387787837877885886887888889897937987 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,089 - 7,096 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by fatihyuxel Yazıyı Oku
    Eurobond yatırımına yeni başladım. Konunun büyük bir kısmını okudum. Ben kupon faiz oranlarna bakarak alım yapıyorum. Uzun vadede ihtiyacım olmayacak para ile alım yapıyorum. İfta tarihine kadarda bir aksilik olmaz ise aldığım eurobondları bozdurma niyetim yok. Hedefim yıllık bellirli bir miktarda sabit ek gelire ulaşmak. Bu noktada, Eurobondun kupon faiz oranını anladım ama alış faiz oranı ile alış fiyatı arasında bir bağ yada formül var anlayamadım. Kısaca bilgi verebilecek olursa çok sevinirim.
    Kısa olarak; bu tahvillerin kupon oranı ihraçta belirlenir ve. XX yıl da geçse sabit(%99). Ancak fiyat sürekli değişiyor —> yani getiriyi değiştiren fiyat. Bu yüzden kupona değil önce bileşik getiriye göre hesap yapmak… kuponlarıysa nakit akışı bakımından değerlendirmek gerek. Bankalar/aracı kurumlar itfaya kadar tutma halinde oluşacak getiriyi basit/bileşik her gün yayınlıyor. Konuda geriye doğru giderseniz hemen tüm diğer detaylar da mevcut. Kolay gelsin.

2. Ben bu işe(EB yatırımı) yeni başladım sayılır.
    Şimdilik en iyi fiyatları TEB verdiği için alımları oradan yaptım.
    Faizler artış trendinde olduğundan ilk üç alımım 2 yıl vadeyi aşmayacak şekilde oldu.
    Sizce yanlış mı düşünüyorum?
    Genelde 7-8-10 yıllık kağıtların konuşulduğunu görüyorum. Burada ciddi bir faiz oranı riski alınmış olunmuyor mu?

3.  Alıntı Originally Posted by cimri Yazıyı Oku
    Ben bu işe(EB yatırımı) yeni başladım sayılır.
    Şimdilik en iyi fiyatları TEB verdiği için alımları oradan yaptım.
    Faizler artış trendinde olduğundan ilk üç alımım 2 yıl vadeyi aşmayacak şekilde oldu.
    Sizce yanlış mı düşünüyorum?
    Genelde 7-8-10 yıllık kağıtların konuşulduğunu görüyorum. Burada ciddi bir faiz oranı riski alınmış olunmuyor mu?
    Benim 7 yıllıkları sevmemin nedeni, aldıktan 1-2 yıla kadar iyi pirim yaparsa, %20 gibi, çakıyorum. Yoksa 2-3 yıla zaten vade yakınlaşiıyor, kuponları topluyorum, faizi de iyiyse vade yakınlaştığından değeri düşmüyor. Sıkışırsan ya da istersen satarsın kayıpsız.

Vergi beyanlarinizi unutmuyor musunuz degil mi...

Alıntı Originally Posted by ratso Yazıyı Oku
    Benim 7 yıllıkları sevmemin nedeni, aldıktan 1-2 yıla kadar iyi pirim yaparsa, %20 gibi, çakıyorum. Yoksa 2-3 yıla zaten vade yakınlaşiıyor, kuponları topluyorum, faizi de iyiyse vade yakınlaştığından değeri düşmüyor. Sıkışırsan ya da istersen satarsın kayıpsız.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

5. Beyanname verme aşamasındayken çalistigım bankanin müsteri temsilcisi eurobond geliri olan kişilerin çoğunun beyanname vermediğini soyledi.
    "Ama dogrusu vermek tabii"demeyi de ihmal etmedi.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

6.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Beyanname verme aşamasındayken çalistigım bankanin müsteri temsilcisi eurobond geliri olan kişilerin çoğunun beyanname vermediğini soyledi.
    "Ama dogrusu vermek tabii"demeyi de ihmal etmedi.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Maliye genelde 4.5 5 sene kadar bekleyebiliyor, cezası ve üzerine eklenmiş katlanmış faizi ile iyi bir sabunlama çekmek için.

O nedenle bu önerme 6-7 sene önceki gelirlerini beyan etmemiş kişiler için kısmen geçerli.

Ama 2017 sonrası tüm eurobond gelirleri hala maliyenin vizöründe.

Yakaladı mı çok güzel öper.

O nedenle beyan vermemek hele ki ciddi bir meblağ söz konusu ise kişinin kendi mazoşist yaklaşımıdır.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7. Bu sene ilk defa işyeri kira geliri beyannamesi verdim.

İnternet Vergi Dairesi GV beyannamesi sayfasında , adıma yatan kiralar , adıma yatan stopajlar, ekranda hazır bir şekilde beni bekliyordu !

Bilginize....
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

8.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Vergi beyanlarinizi unutmuyor musunuz degil mi...
    dar mukellef olduğumdam rahatım. yoksa eurobond'a bulaşmam, vergi cok fazla ve karışık.

Sayfa 887/1000 İlkİlk ... 387787837877885886887888889897937987 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •