Sayfa 278/1000 İlkİlk ... 178228268276277278279280288328378778 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,217 - 2,224 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by paravarhuzurvar Yazıyı Oku
    bende Aracı Kurum olarak neresini kullanıyorsunuz diye soru sorsam...
    İşlemleri TEB bankasının internet subesinden yaptım.

Hayirli olsun
    6-8-10 sene cabuk gecer, sonuna dek kuponlari toplayip anaparayi da edinmenizi temenni ederim..

Alıntı Originally Posted by Sulo Yazıyı Oku
    İşlemleri TEB bankasının internet subesinden yaptım.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

3.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Sn. shorts'a cevaptır: ...
    komşum ünlü'de çalışıyor. pek muhabbetimiz yok. muhabbeti geliştirsem mi acaba diye sormuştum:) teşekkürler.

4.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Bana göre düzeltilmesi gereken bir şey yok. Ancak burada yazan arkadaşlardan öğrendiğimiz kadarıyla iş yatırım MT'lerinin hepsi itfa gelirinin vergiye tabi olmadığını söylüyor. Ben de diyorum ki, iş grubunun bankasının vergi rehberinde itfa geliri vergiye tabi görünüyor. Madem değil ve MT'lerin sevdikleri tabire göre "bu onların işi", iş yatırım ile çalışan forumdaşlar rica etsek de, bu MT'ler kendi gruplarının vergi uzmanlarına yanlış hazırlıyorsunuz, bunu düzeltin deseler.
    Bu durumda ya MT'lerin yanlış bildiği ortaya çıkacak ve biz her ay iş yatırım MT'si itfa geliri vergiye tabi değil diyor ibaresini içeren soru ile karşılaşmaktan kurtulacağız ya da vergi uzmanları doğru bu sizin işiniz deyip rehberdeki "itfa geliri" ifadesini kaldıracaklar.

Durumun absürdlüğünü anlatmaya çalışmıştım.
    bana da tabloda yanlis gelmemisti isaretlediginiz bolum. ironi yaptiginizi anlamamistim. "satilmamis yurtdisi hisse senedinde yil sonunda reelize edilmemis olsa bile deger artis kazanci vergisi odersiniz" diyen MT'den sonra ben sasirmiyorum pek bir seye.

vergi konusunda gedik universal'de inanilmaz bilgili bir calisan var, iletisim bolumune sordugum soru uzerine kendisinden yurtdisi piyasalardaki vergilendirmenin pratik uygulamalari hakkinda oldukca tatmin edici bilgiler almistim. isyatirimdaki kendi MTmden ise yurtdisi hisse temettulerinde kaynakta ne kadar stopaj (30% mu 20%mi) kesildigini ogrenemedigim icin alim yapip 4 ay elimde ETF tutmustum. 20% kesmislerdi.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

5.  Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    bana da tabloda yanlis gelmemisti isaretlediginiz bolum. ironi yaptiginizi anlamamistim. "satilmamis yurtdisi hisse senedinde yil sonunda reelize edilmemis olsa bile deger artis kazanci vergisi odersiniz" diyen MT'den sonra ben sasirmiyorum pek bir seye.

vergi konusunda gedik universal'de inanilmaz bilgili bir calisan var, iletisim bolumune sordugum soru uzerine kendisinden yurtdisi piyasalardaki vergilendirmenin pratik uygulamalari hakkinda oldukca tatmin edici bilgiler almistim. isyatirimdaki kendi MTmden ise yurtdisi hisse temettulerinde kaynakta ne kadar stopaj (30% mu 20%mi) kesildigini ogrenemedigim icin alim yapip 4 ay elimde ETF tutmustum. 20% kesmislerdi.
    Bilgisizliğin bir nedeni de bizim mevzuat. Yamalı bohça gibi. Özelgelere bile 3-4 ayrı kaynağı birleştirip cevap veriyorlar.

6. HSBC bankrupt and on the brink of collapse?
    https://www.pinoymoneytalk.com/hsbc-...pt-bank-crash/

7.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    HSBC bankrupt and on the brink of collapse?
    https://www.pinoymoneytalk.com/hsbc-...pt-bank-crash/
    yazının başlığı HSBC için oldukça endişe verici bir durumu işaret etse de, henüz daha yazının ilk yarısı bitmeden haberin ilk yayınlanan websitesinin kredilibilitesinin düşüklüğünden dem vurulmuş ve yazının sonuna doğru da şu an için panik yapmamanın ver teyit edilmemiş bilgileri yaymamanın daha doğru olacağı denmiş...

Eurobond faizlerde 6.40lar basladi. USD artisi ama cds yukselisi nedeni ile bond faizleri artiyor...
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 278/1000 İlkİlk ... 178228268276277278279280288328378778 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •