Sayfa 925/1000 İlkİlk ... 425825875915923924925926927935975 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,393 - 7,400 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Benim de en buyuk korkum bu..
    Yurtdisi araci kurum vergisel acidan bir farki yok.
    Bilgiler paylasiliyor.
    Beyan burada.
    Normal gelir vergisi calisir.
    Ancak miras isi, isleri karistirir.
    Sifreleri cocuklara vermek bir cozum olabilir mi?
    Benim kuyrugu titretince onlar girerler satarlar ve mangisleri buradaki hesabima transfer ederlerse buranin miras hukukuna gore bu is sulh icinde cozulur mu?

Syg,
    Yurtdışında hangi hisseleri aldın.merak ettik

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Benim de en buyuk korkum bu..
    Yurtdisi araci kurum vergisel acidan bir farki yok.
    Bilgiler paylasiliyor.
    Beyan burada.
    Normal gelir vergisi calisir.
    Ancak miras isi, isleri karistirir.
    Sifreleri cocuklara vermek bir cozum olabilir mi?
    Benim kuyrugu titretince onlar girerler satarlar ve mangisleri buradaki hesabima transfer ederlerse buranin miras hukukuna gore bu is sulh icinde cozulur mu?

Syg,
    Sayın dudu planlı ve hastalıklı bir durumda getirmekte problem yok. kaza, doğal afet yada ani ölümlerde ibkr nin bağlı olduğu ülkede avukat tuttup öyle getirmek gerekiyor. Çok küçük miktarlarda maliyeti çok fazla tabi tasarruf arttıkça bu maliyet katlanılabilir. İbkr türkiyede temsilcilik açıp işlem yapmaya başlarsa tadından yenmez.

3.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Eğer sermaye kontrolleri gelirse, illaki aracı kuruma TL yatır demelerine gerek yok. Nakit para çekimi sınırlandırılırsa sizin de paraya ihtiyacınız varsa kendi isteğinizle resmi kurdan çevirmek durumunda kalabilirsiniz.

Yurt dışında tutmanın dezavantajı da var, yurt dışına çıkarılan eurobonddan yabancı aracı kurum stopaj kesmez oysa siz fark etmeseniz de Türkiye'de %0 stopaj kesiliyor. Beyan sınırı sadece stopaja tabi tutulmuş gelirler için söz konusu olduğuna göre yurt dışında tutulan bir eurobondun kupon faizi gelirleri beyan sınırından yararlanamayacaktır. Daha doğrusu stopaj yapılmamış(yurt dışı gelirler için olan) beyan sınırından yararlanabilecektir. 2022 için üçbin küsur TL.
    Beyan sınırını geçerseniz bir fark yok. Sonuçta tamamından vergi alınıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. ABD miras durumunda ABD vatandaşı olmayanların parasının %40ına çöker. Yağmurdan kaçarken doluya tutulmamak için hesabınızı iyi yapın derim. https://pintidegiltutumluyum.com/202...tdisi-yatirim/

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,069
     Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    ABD miras durumunda ABD vatandaşı olmayanların parasının %40ına çöker. Yağmurdan kaçarken doluya tutulmamak için hesabınızı iyi yapın derim. https://pintidegiltutumluyum.com/202...tdisi-yatirim/
    Bu yazi onemli...

Vergi isi sakat...

Sakata gelmemek lazim...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    ABD miras durumunda ABD vatandaşı olmayanların parasının %40ına çöker. Yağmurdan kaçarken doluya tutulmamak için hesabınızı iyi yapın derim. https://pintidegiltutumluyum.com/202...tdisi-yatirim/
    direkt %50 sine ortağım dese daha iyiymiş :D

7.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    sn epicurist'in zamanında bu konuyla ilgili gönderdiği bir mesajı buraya koyayım. kendisi foruma yazmak istemese de okuduğunu biliyorum. isterse ek yorum yapar..

"Bir konu forumda yazıldı bence çok iyi anlaşılmıyor. Eurobondun riski ödememe riskinden çok kuponun TL'ye çevrilerek yatma riskidir. Bu sebeple eurobondu Türkiyedeki aracı kurumla yurtdışındaki aracı kurum arasında tutmak arasında fark var. Bildiğiniz üzere Eurclear'da kişiler adına durmuyor hesaplar aracı kurumlar adına duruyor. Hükümet Türkiyedeki bir aracı kuruma kupon yattığı günde resmi kurdan TL'ye geçireceksin(Lübnanda resmi kur karaborsa kurunun %15 kadardı, bu kuponun değerinin %15'inin ödenmesi demektir) diyebilir ama yurtdışındaki aracı kuruma aynı talepte bulunamaz."
    Evet moratoryumdan önce ilk etapta böyle bir karar alınabilir, kupon faizleri aynı günkü MB kurundan çevrilip TL olarak yatacaktır diye, sonra siz isterseniz yine dolar alırsınız ama makas farkı size girer. Yani ihracatçının dövizinin %40 bozulması zorunluluğu gibi bir durum. Kuponların bozulması zorunluluğı

Bence bu işlere yakın değiliz, halen hükümet dolara yönelmeyi ve mevcut dolarları bozdurmaya uğraşıyor, eurobondlar zaten zamanında satılmış ve işlem gören varlıklar sizin elinizde dolar varsa onunla eurobond alınca başkası satıyor kura baskı yapmıyorsunuz, ancak TL'den eurobond almak için dolara geçiyorsanız bu istenmeyen bir durum olur.

8.  Alıntı Originally Posted by hazalb Yazıyı Oku
    Çok sağolun moral oldu yazdıklarımız. Cihat çiçek cds 800 e gelince sadece fiziki aktin alırım bankada bir şey bırakmam dedi ya ondan korktum ben
    Doğrudur hiç riske girmek istemeyen ve piyasadan ürken kişiler sistemden varlığını çıkarıp banka kasası da değil doğrudan yastıkaltına dönmeli.
    Ben bu tür uç senaryolara kafamı takmam, bana gelene kadar çok daha varlıklı milyonlarca kişi etkilenir tek ben değilim, devlet eninde sonunda öder.

Herkesin algısı farklı herkes kararını kendi vermeli, ben viop varant borsa uğraşan insanım risk algılamam farklı, eurobonddaki riski riskten sayamıyorum.

Sayfa 925/1000 İlkİlk ... 425825875915923924925926927935975 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •