Sayfa 290/1000 İlkİlk ... 190240280288289290291292300340390790 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,313 - 2,320 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,989
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Sn. Dudu , MKK kısmını sormuştum.

MKK'ya mı gidilecek ?

Tşk.
    Ben istinye'den Bist binasinin icinden MKK'dan almistim yillar once.
    Simdi nasil oluyor bilmiyorum.
    Belki kolaylastirmislardir..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben istinye'den Bist binasinin icinden MKK'dan almistim yillar once.
    Simdi nasil oluyor bilmiyorum.
    Belki kolaylastirmislardir..

Syg,
    Teşekkürler , sağolun .
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Güncel kupon verimim %6,91 oldu.
    Dolar mevduat faizlerinin uzun süre düşük kalmaya devam etmesi olası görünüyor. CDS'ler artsa bile fiyatlar talep nedeniyle çok aşağı gelmiyor. Eurobond fiyatları sağlam duruşunu koruduğu için yeni alımlarda %4-5 kupon oranlılar şuan alım fırsatı veriyor sadece.

Stratejim: Hem fiyatı 100'ün altı hemde Kupon oranı yüksek olanları alarak kupon verimimi artırmak.

Kupon verimi % = (Toplam yıllık kupon toplamı / Toplam yıllık eurobond yatırım tutarı ) X 100

not:Yeni arkadaşlar için , Kupon= net Faiz
    SYG.
    Son düzenleme : Trade Shark; 06-03-2020 saat: 16:28.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

4.  Alıntı Originally Posted by jackwalsh2 Yazıyı Oku
    Beyler,
    18 yaşından küçük çocugum adına Eurobond alıp hesabına koymak kupanlarını ben almak ama anaparının ona kalmasını istiyorum.
    TEB ile konuştum tıkandılar. Bunu TEB'DE başaran var mı ?
    konuyla ilgili bir kaç kez detaylı yazmıştım. geriye dönüp bulabilirsiniz. özet olarak, bankadan bankaya değişse de, yatırım hesabı açmak, eurobond almak evet mümkün. banka dışında osmanlı yatırım ve işyatırım da bunun mümkün olduğunu söyledi. daha geçen hafta. teb'i bilmiyorum.

ek: ancak hesaba aktaracağınız para için intikal vergisi çıkabileceğini hatırlatmak gerekir. bunun istisnası da 2020 için 7060 tl gibi çok düşük bir rakam görünüyor şurada>.

ha uygulamada ne kadar takip ediliyor, onu bilmiyorum.
    Son düzenleme : shorts; 06-03-2020 saat: 18:57.

5.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Çok ilginç bir durum oluşturmuşsunuz, hiçbir bilgim yok ama bana mümkün olmaz gibi geldiyor. Bono kiminse kupon da ona yatar mantıken.
    18 yaş altı çocuğunuza velisi olarak hesap açmanız, para yatırıp çekmeniz, yatırım hesabı açmanız, bond alıp satmanız mümkünse sadece kupon gelirini çekmeniz de mümkün olacaktır.. tabi anne-baba (ya da veliler kimler ise) ortak talimatı ile. en azından ben öyle biliyorum.

6. Takas İstanbul tarafından ( ? )saklaması yapılan TC Hazinesi Müsteşarlığınca ihracı yapılmış Eurobond!ların listesi (link)

https://www.takasbank.com.tr/en/reso...&type=Eurobond

7.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Güncel kupon verimim %6,91 oldu.
    Dolar mevduat faizlerinin uzun süre düşük kalmaya devam etmesi olası görünüyor. CDS'ler artsa bile fiyatlar talep nedeniyle çok aşağı gelmiyor. Eurobond fiyatları sağlam duruşunu koruduğu için yeni alımlarda %4-5 kupon oranlılar şuan alım fırsatı veriyor sadece.

Stratejim: Hem fiyatı 100'ün altı hemde Kupon oranı yüksek olanları alarak kupon verimimi artırmak.

Kupon verimi % = (Toplam yıllık kupon toplamı / Toplam yıllık eurobond yatırım tutarı ) X 100

not:Yeni arkadaşlar için , Kupon= net Faiz
    SYG.
    Sn. Tradeshark "Toplam yıllık eurobond yatırım tutarı" ile neyi kastettiniz emin olamadım, kendi portföyüm için de hesaplamak isterim. En iyisi vereceğim hayali örneğin kupon verimini benim için hesaplar mısınız? 950 dolara 8 yıl vadeli eurobond almış olayım, kupon ödemesi de yılda iki kere 30 dolardan toplam 60 dolar olsun, bu örneğin kupon verimi kaç oluyor? %6.32 mi?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Sn. Tradeshark "Toplam yıllık eurobond yatırım tutarı" ile neyi kastettiniz emin olamadım, kendi portföyüm için de hesaplamak isterim. En iyisi vereceğim hayali örneğin kupon verimini benim için hesaplar mısınız? 950 dolara 8 yıl vadeli eurobond almış olayım, kupon ödemesi de yılda iki kere 30 dolardan toplam 60 dolar olsun, bu örneğin kupon verimi kaç oluyor? %6.32 mi?
    doğru. hisse senedinin temettü verimi gibi...
    60/ 950 = %6,32
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Sayfa 290/1000 İlkİlk ... 190240280288289290291292300340390790 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •