Sayfa 476/1000 İlkİlk ... 376426466474475476477478486526576976 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,801 - 3,808 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    bu konuda bir buçuk senedir ihtisas yaptım diyebilirim ama sonuç.. hala elde var sıfır.

çok banka+yatırım şirketiyle görüştüm (odea, burgan, garanti, denizbank, deniz yatırım, ziraat, ziraat yatırım, osmanlı yatırım, işyatırım). kimi olmaz dedi, kimi arayacağız dedi geri aramadı, başta olur diyen sonra olmaz dedi vs..

sonuçta olur diyen bir tek işyatırım kaldı. covid'in tavan yaptığı döneme denk geldi. herkes evden çalışınca işbank şubeye yönlendirdiler. gittim.. abartmıyorum 150 sayfa falan imzaladım. sonra bekle bekle haber yok, araya başka işler girdi, fiyatlar arttı falan.. 3-4 gün önce aradım, ne oldu bizim çocuğun hesap diye. bilen yok.. şubeyi aradım. durun araştıralım dediler.. cevap yok. yılan hikayesine döndü anlayacağınız.

sanmıyorum ama olura bir haber çıkarsa bilgilendiririm. başka seçenek bulamazsanız siz yine de bir işyatırımla bir görüşün. başka seçenek bulursanız bizi de bilgilendirin lütfen.

ek: burada bir arkadaş bunu yaptığını söylemişti ama şimdi hatırlayamadım. o da bilgilendirebilirse ne ala.
    Bir çocuğum 17 yaşında, onu beklesem daha hızlı olacak galiba

Bu arada dolar için yapılan söylemler insanı korkutuyor, sonuçta çok uzun vadeli dolara yatırım yapıyorum, 10 yıl sonra doların durumu ne olacak şeklinde de düşünmek lazım, Şu piyasada eurobond sanki çok garanti bir yatırım görünsede, Önce Türkiye hazine riskini, yatırım yaptığımız bankayı ve doların riskini alıyoruz. Çok ilginç. Böyle düününce gayrimenkul mü alsam falan diyorum, onunda riskleri çok çok var. Paranmı var derdin var

2. Anladım hocam saolun
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    her eurobond için alım limiti minimum 1000 usd değildir.

Bazılarında alt limit nominal 3000 usd'ye çıkıyor. Bankadan bankayada değişiyor ayrıca.

syg.
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Eurobond’dan aldığımızı tekrar eurobonda yatırıyoruz. Nerdeyse tüm portfoyü eurobondda olmuyor.

Siz portföyünüzün %100'ü ile eurobond yatırımı mı yaptınız?
    Bir miktar altın dışında (yaklaşık 20%) eurobonda yatırdım diyebilirim sn Diproyal. Dediğim gibi döviz mevduatları yerlerde olduğu için dövizden çıkmadan parayı değerlendirecek bir alternatif de yok.
    Bundan sonrası için yay ve aft gibi yurtdışı hisse senedine yatırım yapan fonlara bakıyorum biraz ama orada da 2%-3% yönetim kesintisi vereceğiz haybeye.

4.  Alıntı Originally Posted by Canth Yazıyı Oku
    Bir miktar altın dışında (yaklaşık 20%) eurobonda yatırdım diyebilirim sn Diproyal. Dediğim gibi döviz mevduatları yerlerde olduğu için dövizden çıkmadan parayı değerlendirecek bir alternatif de yok.
    Bundan sonrası için yay ve aft gibi yurtdışı fonlarına bakıyorum biraz ama orada da 2%-3% yönetim kesintisi vereceğiz haybeye.
    Sn. Canth,

TL ile değerlenen fonlardaki stopaj konusu ilgin. Yani FAANG hisseleri değişmezse bile TL'nin değer kaybından stopaj yazıyor. Ayrıca yönetim ücreti de pasif yönetilen bir fon için gereksiz fazla...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

5.  Alıntı Originally Posted by bravoecho Yazıyı Oku
    Sn. Canth,

Ben kupon odemelerini mevcut global degiskenlere bakarak degerlendiriyorum. Ornegin su anda USD/EUR paritesi cok yukseldigi icin (1.15) tekrar USD'ye yatirmanin bilesik getiri anlaminda dezavantajli oldugunu dusunuyorum (lakin oturup detay hesap yapmadim)

Bunun yerine piyasalarin yukselen dalgasi hangisiyse, Borsa Altin Fon vs... direk ona ceviriyorum. Somut bir ornek vermek gerekirse yakin gecmiste aldigim tum kuponlar BIST'te degerlendi.

Agustos odemeleri ve sonrasi ise altina gidecek.

Umarim bir fikir verme anlaminda yardimci olmustur.
    Teşekkürler Sn bravoecho. Anladığım kadarıyla siz bu durumda dolardan çıkıyorsunuz. Gerçi dolar endeksi de 4%- 5% düştü. Belki de euro bazlı eurobondlara bakmak lazım çeşitlendirme amaçlı.

6. Sn. Diproyal
    Dediğiniz doğru, tl değer kaybının da vergisini stopaj olarak vermiş oluyoruz. Ama en azından yurtdışı hisse fonlarında bu oran 10%.

Yabancı hisseyi kendiniz alıp satsanız 15% den başlıyor. Bir de beyanname ile uğraşmak gerek. Ayrıca kendiniz almak için TL’yi dolara çevirince de kafadan 1% gidiyor.

Bence de çok maliyetli ama alternatif te bulamadım başka.

7. Eurobond hakkında hiç bir fikrim yok. Yardım ederseniz sevinirim,Örneğin 70k Euro için ortalama getirisi nasıl hesaplanır ? Eurobond vadesinden önce bozulur mu ? Bozulursa kesintisi nasıl oluyor. Kabaca 3 yıllık bağlasam 70 K her ay mi üzerine neması ekleniyor yoksa vade sonunda mi . Oranlar nedir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,014
     Alıntı Originally Posted by Takashimazu Yazıyı Oku
    Eurobond hakkında hiç bir fikrim yok. Yardım ederseniz sevinirim,Örneğin 70k Euro için ortalama getirisi nasıl hesaplanır ? Eurobond vadesinden önce bozulur mu ? Bozulursa kesintisi nasıl oluyor. Kabaca 3 yıllık bağlasam 70 K her ay mi üzerine neması ekleniyor yoksa vade sonunda mi . Oranlar nedir
    https://twitter.com/serdaryilmaz82/s...123511808?s=09

Floodi okuyalim.

Syg,

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 476/1000 İlkİlk ... 376426466474475476477478486526576976 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz