Sayfa 274/1000 İlkİlk ... 174224264272273274275276284324374774 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,185 - 2,192 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by Sulo Yazıyı Oku
    Burada okuduğum bazı bigileri teyit için İş Yatırımı aradım. Özel sektör eurobondlarına en az 200000 USD ile alabileceğimi (10binlik adımlarla almak gibi bişey yok, nominali zaten 200bin dendi), ayrıca 97den aldığınız kagıt itfa sonunda 100den hesaba yatacağından arada oluşan kârı beyan etmenize gerek yok dediler.
    Belki aradaki sayfalarda düzeltilmiştir, ben kaçırmış olabilirim. Bu işin doğrusunu nasıl öğreneceğim?
    Mevzuata bakarak ya da iș yatırımdaki arkadaştan kaynak isteyerek eğer size tek bir kaynak gösterebilirse onun dediğini yapın.

Bir eurobond fonu düşünün bu fonun içindeki iskontolu bir eurobond itfa olmuş olsun, soru șu fon yöneticisi bu parayı ne yapar? Eğer eurobond fonunun değerine ekliyorsa, eurobond fonları dezavantajlı demektir çünkü ondan da stopaj alınacak, oysa iș yatırımdaki arkadaşa göre bireysel eurobond alsaydınız vergi vermezdiniz.

Saygılar.
    Saygılar.

2. Arkadaşlar ben iş yatırım ile (artık) çalışmıyorum.

Çalışan bir arkadaşımız rica etse de, iş bankası vergi uzmanlarının hazırladığı ama MT'lerin uygun görmediği vergi rehberinin eurobond itfa geliri kısmını düzelttirseler, sevaptır.

Böylece bir kaç ayda bir bu konuyu tartışmaktan kurtulabiliriz. Ben de insanları yanlış yönlendirmemiş olurum.

İş bankası güncel (2019 gelirleri için) vergi kılavuzu:
    https://www.isbank.com.tr/TR/bireyse...-kilavuzu.aspx

İlgili sayfa :

3.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Arkadaşlar ben iş yatırım ile (artık) çalışmıyorum.

Çalışan bir arkadaşımız rica etse de, iş bankası vergi uzmanlarının hazırladığı ama MT'lerin uygun görmediği vergi rehberinin eurobond itfa geliri kısmını düzelttirseler, sevaptır.

Böylece bir kaç ayda bir bu konuyu tartışmaktan kurtulabiliriz. Ben de insanları yanlış yönlendirmemiş olurum.

İş bankası güncel (2019 gelirleri için) vergi kılavuzu:
    https://www.isbank.com.tr/TR/bireyse...-kilavuzu.aspx

İlgili sayfa :
    Sn Epicurist,

Neden artık iş yatırım ile çalışmıyorsunuz?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn Epicurist,

Neden artık iş yatırım ile çalışmıyorsunuz?
    Geçen 1-2 yılda çok müşteri temsilcisi değişti, aradım geri dönmediler, hizmette aksamalar oldu. O arada kardeşimin arkadaşının Ünlü menkulde çalıştığını öğrendim.
    Hep Ünlü ile çalışmak istiyordum zaten. Oraya geçtim, memnunum.

5.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Mevzuata bakarak ya da iÈâ„¢ yatırımdaki arkadaştan kaynak isteyerek eğer size tek bir kaynak gösterebilirse onun dediğini yapın.

Bir eurobond fonu düşünün bu fonun içindeki iskontolu bir eurobond itfa olmuş olsun, soru Èâ„¢u fon yöneticisi bu parayı ne yapar? Eğer eurobond fonunun değerine ekliyorsa, eurobond fonları dezavantajlı demektir çünkü ondan da stopaj alınacak, oysa iÈâ„¢ yatırımdaki arkadaşa göre bireysel eurobond alsaydınız vergi vermezdiniz.

Saygılar.
    Cevap için teşekkür ederim. İş yatırımı asıl arama sebebim 10bin usd ile özel eurobond alabilmeyi sormaktı. Konu uzayınca vergiyi de sorayım dedim. Vergi konusunda buradaki bilgiler, mevzuatta okuduğumla uyuştuğu için ben buna göre hareket edeceğim. Sizin yazdıklarınız son derece faydalı, onlar için ayrıca teşekkür ederim. Bu arada iş yatırım yerine tercihimi TEB'ten yana kullandım.

6.  Alıntı Originally Posted by Sulo Yazıyı Oku
    Cevap için teşekkür ederim. İş yatırımı asıl arama sebebim 10bin usd ile özel eurobond alabilmeyi sormaktı. Konu uzayınca vergiyi de sorayım dedim. Vergi konusunda buradaki bilgiler, mevzuatta okuduğumla uyuştuğu için ben buna göre hareket edeceğim. Sizin yazdıklarınız son derece faydalı, onlar için ayrıca teşekkür ederim. Bu arada iş yatırım yerine tercihimi TEB'ten yana kullandım.
    Rica ederim. Teb'le de çalıştım, iş yatırımdan daha iyiler, tabi benim tecrübeme göre.

7. Bazı rehberlerde sadece faiz geliri yazar, onların yazdığı yanlış değil. Yukarıda resimde görüleceği üzere faiz geliri parantez içindeki iki bileşenden oluşuyor.

8. teb de bütün eurobondlar yok en azından ben sorduğumda bu eurobondlara aracılık etmiyoruz demişlerdi.2028 garanti ve 2027 akbank sormuştum. ünlü ye hiç fiyat sormadım. iş yatırımla karşılaştırınca verdikleri fiyatlar nasıl ? eurobond aldığınızda veya sattığınızda aldıkları komisyon oranını açıkça söylüyorlar mı ?

Sayfa 274/1000 İlkİlk ... 174224264272273274275276284324374774 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •