Sayfa 979/1000 İlkİlk ... 479879929969977978979980981989 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,825 - 7,832 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Eyvallah, anlık CDS verisi oldukça pahalı ve ulaşılması zor bir veri . Bloomberght dahi ekranlardan kaldırdı. Ama eurobond yatırımcıları için de bu veri o denli kritik ve önemli bir veri dediğiniz gibi.
    Ayrıca burada yaptığım twitter paylaşımı kadar olmasa da twitterda da burada yazdığım daha detaylı ve uzun yazıları link vererek paylaşıyorum. Böylece oradaki takipçiler de hisse.net ortamını tanımış oluyorlar.
    Rxpu merhaba. Eurobond gelir vergisi sınırı ne zaman açıklanıyor. Örneğin 2022 yılı içn 70.000 tl üstü beyan ediliyor. '2023 yılı için ne zaman açıklama yapılır. muafiyet sınırı arttırımı için enflasyon oranı baz alınıyor mu? Burdan sordum ama cevap alamadım. Sanırım bilen yok. Belki sen bilirsin diye yazdım. bu arada yazlılanları kafana takma. Onlar da zamanla herkesi tanıyacak

2.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Rxpu merhaba. Eurobond gelir vergisi sınırı ne zaman açıklanıyor. Örneğin 2022 yılı içn 70.000 tl üstü beyan ediliyor. '2023 yılı için ne zaman açıklama yapılır. muafiyet sınırı arttırımı için enflasyon oranı baz alınıyor mu? Burdan sordum ama cevap alamadım. Sanırım bilen yok. Belki sen bilirsin diye yazdım. bu arada yazlılanları kafana takma. Onlar da zamanla herkesi tanıyacak
    Daha önce yazdım gelir vergisi ikinci basamağı oluyor Yılsonunda güncelleniyor ama ara zam olursa tekrar güncellenir mi bu hafta onu bilemiyorum tabi .

Çünkü asgari ücrete hiç ara zam yapılmadı

3.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Forum adabına yakışmayan hareketlerde örnek ne mesela ? Ayrıca üretken ve samimi bulmuyorsanız okumadan geçer gidersiniz.
    Sorun okuyup okumamak değil yaptığın terbiyesizlik, Yanıltıcı ve yanlış bir veri ile ilgili uyarıda bulundum.
    Üslubumda bir hata yoktu. Bu veriye nerden vardın dedim sadece. Kaba bir üslüp kullanmadım.
    Sen de veriyi düzeltmek yerine Siz/sen hitabetine geçtin. İlk önce kendin hak et o sizi ondan sonra efelen.

Yanıltıcı veriyi düzeltmek çok mu zor du da konuyu saptırıp sen/siz polemiğine saptın.

Hareketlerini iyiniyetli bulmadım. Bu forumda uzun zamandır herkes birbirini tanıyor. Bu tür nobranlıklara gerek var mı?
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Bu konunun detaylarını en iyi @epicurist biliyor olmalı. Devlet Yıl sonunda bir yeniden değerleme oranı belirliyor. O orana ve ÜFE'ye göre bir değerleme belirliyorlar. Ama cumhurbaşkanı bu oranın etki edeceği kısımları tekrar değerlendirebiliyor diye biliyorum. @Epicurist süreçle ilgili çok daha detayı bir açıklama yapmıştı forumda ama epey gerilerde kalmış olabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bu konunun detaylarını en iyi @epicurist biliyor olmalı. Devlet Yıl sonunda bir yeniden değerleme oranı belirliyor. O orana ve ÜFE'ye göre bir değerleme belirliyorlar. Ama cumhurbaşkanı bu oranın etki edeceği kısımları tekrar değerlendirebiliyor diye biliyorum. @Epicurist süreçle ilgili çok daha detayı bir açıklama yapmıştı forumda ama epey gerilerde kalmış olabilir.
    Merhaba, 3 kasımda açıklanan ÜFE'nin 12 aylık ortalamaları değeri esas alınıyor. Ancak bu değer birebir kullanılmıyor, kesir atma denilen matematik bir işlem yapılıyor. İşlem sonucu çıkan değeri de cumhurbaşkanı değiştirebiliyor ancak 2008 hariç bu değerde bir değişiklik yapılmadı. Kesin değer aralık sonu ya da ocak başı açıklanıyor, ancak anlattığım üzere 3 kasımda yıl sonunda açıklanacak değeri hesaplamak mümkün.
    Saygılar.

6.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Merhaba, 3 kasımda açıklanan ÜFE'nin 12 aylık ortalamaları değeri esas alınıyor. Ancak bu değer birebir kullanılmıyor, kesir atma denilen matematik bir işlem yapılıyor. İşlem sonucu çıkan değeri de cumhurbaşkanı değiştirebiliyor ancak 2008 hariç bu değerde bir değişiklik yapılmadı. Kesin değer aralık sonu ya da ocak başı açıklanıyor, ancak anlattığım üzere 3 kasımda yıl sonunda açıklanacak değeri hesaplamak mümkün.
    6 ayın ortalaması 107,89 yapıyor yani 70 binden 140 bin çıkacak diyebilir miyiz bu hesap karşısında şu anki veriler ışığında

7.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    6 ayın ortalaması 107,89 yapıyor yani 70 binden 140 bin çıkacak diyebilir miyiz bu hesap karşısında şu anki veriler ışığında
    Burada https://data.tuik.gov.tr/Bulten/Inde...yis-2022-45842 12 aylık ortalamalara göre değişim oranı satırında hesaplamaya esas değer açıklanıyor. Mayıs 2022 için 12 aylık ortalamalara göre değişim oranı %70.12. 2022 için geçerli beyan sınırı olan 72.000 TL'yi 1,7012 ile çarparsak 122.486TL oluyor kesir atma işleminden sonra bu değer 120.000 TL'ye düşer. Sonuç olarak 2023 yılında elde edilecek eurobond faiz gelirleri için beyan sınırı 120.000 TL olurdu. Genel olarak 12 aylık ortalamaları kullanmak enflasyon yükselirken dezavantaj, düşerken avantaj oluyor. On iki aylık ortalamalar değerlerini tam olarak nasıl hesaplıyorlar bilmiyorum.
    Saygılar.

8. bir kaç gün okuyamadım.. o arada başlığa açıldıldığından beri emek/katkı verenlerin başında gelenlerden birine ayar vermeye çalışan densiz tipler belirmiş.

yüz vermeyin.. geldikleri gibi giderler. gitmezlerse hak ettikleri muameleyi görürler.

Sayfa 979/1000 İlkİlk ... 479879929969977978979980981989 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •