Sayfa 503/1000 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553603 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 4,017 - 4,024 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by favonian Yazıyı Oku
    Haftasonları, resmi tatiller, ABD'deki resmi tatillerde kupon yatmaz. Avrupa'daki resmi tatiller konusunda bilgim yok. Normal şartlarda bunlardan sonraki ilk iş gününe kalır.
    teşekkürler hocam cevap icin başlığı ilk sayfadan itibaren okumaya başlamıştım cevap bulamamıştım

2.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    teşekkürler. onu okumuştum. ancak orada sadece "eurobond ödemelerini durdurdu" gibi bir bilgi var. ana para (vadesi dolmak üzere olan) geri ödemeleri mi, kupon mu belli değil. sn jon dowes'un dediğinden yola çıkarsak ilk etapta kupon ödemeleri olsa gerek. gerisi ve sonrası meçhul.
    Ödenmeyen anapara.
    https://www.theguardian.com/world/20...nancial-crisis

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Hulasa:

Finansal piyasalarda huzur yoktur..

Syg,
    Aman ağzımızın tadı bozulmasın
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

4.  Alıntı Originally Posted by ativan Yazıyı Oku
    US900123BZ27 kodlu 26.09.2022 vade sonlu eurobond un kupon odemesi bugun gozukuyor
    bugun bana bir kupon ödemesi yatmadı

haftasonuna denk gelince haftaicine mi kaliyor ben teb den almistim bilgisi olan var mı?
    HSBC'de cuma gunu yatti...

5. Biliyorsunuz elinizde TL varsa eurobond için doları ucuz CDSyi yüksek yakalamak lazım, bunlar pek aynı anda olmuyor, dolayısıyla zamanlamayı tutturmaya çalışıp ucuzken dolar CDS yüksekken de eurobond alımı peşinde koşmak gerekiyor. Beklemek ve zamanlama yapmak istemiyorsanız yani ilk seçeneği tercih ediyorsanız bence cuma günü fena bir fırsat değildi, dolar 7.70 zirvesinden sonra 7.55'e kadar gevşedi ve CDS ler de zirve olmasa da epey yüksek durumda hala, bundan daha iyisini yani doların daha düşüp CDSnin yükselmesini düşük ihtimal gördüğümden ben cuma günü TL ile dolar alıp onunla eurobond alarak küçük bir ekleme yaptım portföyüme.

Yeni eurobond almayı planlayan ama ne zaman nereden alacağını bilemeyenlere bilgi olsun diye yazdım yukarıdaki paragrafı, yatırım tavsiyesi asla ve katiyen değildir, öylesine bir bilgidir ama belki bir yerde işinize yarar

Yatırım tavsiyesi isteyenler varsa onu da şimdi yazayım: Elinizde dolar yok TL varsa ve daha iyi bir referans istiyorsanız ilgilendiğiniz eurobondun geçmişe dönük fiyatlarını excele yazın, aynı gün dolar kurunu da ikinci bir kolona yazın, üçüncü kolona eurobond fiyatını TL olarak hesaplatın ve grafiği zaman bağlı TL olarak çizdirin. Burada hisse teknik analizi gibi bakarak dip ve tepeleri görüp alım için dipleri tahmin etmeye çalışın. Uzun iş diyeceklere de kısası; son zamanlarda TL cinsinden eurobond fiyatları sürekli yükseliyor (dolar grafiğine çok benzer, cds nedeniyle ufak sapmalar oluyor) yani almadığınız sürece daha ucuza alma ihtimaliniz azalıyor, ancak lokal dipler mümkün oraları tutturabilirsiniz.

6.  Alıntı Originally Posted by favonian Yazıyı Oku
    kupondan öte yakın vadelerin geri ödemelerini de durdurmuş arkadaşlar. mazallah.. bizden uzak olsun.

7. Bu forumu takip edenler zaten görmüştür ama Sn. @e507 'nin çalışmasını burada da olmalı.

https://twitter.com/e507/status/1309...142589952?s=09

8. https://youtu.be/VWC768YXPpk?t=1137

Otomatik gitmezse 18:57

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Saygılar.

Sayfa 503/1000 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553603 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz