Sayfa 450/1000 İlkİlk ... 350400440448449450451452460500550950 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,593 - 3,600 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Yaza yaza fiyatlari yükselttiniz ...
    Aferim size..
    Biraz daha anlatin ballandira ballandira..ek vergi de getirsinler....
    Herseyin mokunu cikartmakta ustayiz....

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Artık kimse alamaz merak etme CDS düşüyor. Balinalar suya indi
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Yapilsa cok.daha karli , vade sonumu beklemektense..,1 ayda acaip primlenen bond lar var ,vade sonunda bu primden faydalanamilayacak ,vergi konusu tam hesaplayamadigimizdan cesaret edemiyoruz
     Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    duymadım. yapılabilir gibi.
    ancak işin vergi kısmı can sıkabilir. yapan var mı merak ettim.
    SM-A405FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Yaza yaza fiyatlari yükselttiniz ...
    Aferim size..
    Biraz daha anlatin ballandira ballandira..ek vergi de getirsinler....
    Herseyin mokunu cikartmakta ustayiz....
     Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Burdakilerin tüm parasını topla 1000 ile carp yine değiştiremez eurobondu...
    wyatt hocam.. forum hayatı boyunca ilk defa martind ye katılıyorum. tüm parasını bilmem ama burayı okuyan+yazanların toplam eurobond işlem hacmi piyasanın binde birinden azdır emin olun.

4.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    wyatt hocam.. forum hayatı boyunca ilk defa martind ye katılıyorum. tüm parasını bilmem ama burayı okuyan+yazanların toplam eurobond işlem hacmi piyasanın binde birinden azdır emin olun.
    senin eurobondu araştırıp, ögrenip, karar vermen 1 yıl aldı. Benim 1 hafta. Eski modelsin, gelmişsin bir de inceden dokunduruyorsun : )...Bu ülkenin insanı oldukca huysuz, tamamen bağımı koparmam lazım....Gidin spor yapın, hobi edinin rahatlayın...İşiniz gücünüz birine sarmak...Caktım engeli sana, cevap versen de görmücem.

5.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    Eurobond al sat yapan var mı ? Yukardan satıp , düşmesini bekleyenler ??

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bizde dolar devamli yükseldiği için, alım tarihindeki dolar ile satış tarihindeki dolar farkı kadar vergi çıkar.
    Dolar: 6 lira ilen 1000 dolar verip X bondundan aldın diyelim. CDS'ler düştü, X bondu satış fiyatın oldu 1100 dolar. Dolar da 7 oldu diyelim. (hesaplama kolay olsun diye)
    1100x7 - 1000x6 = 1700TL kârini beyanname verip %15'den başlayan vergi dilimleri ile vergisini vermen lazım.
    Not: Eurobond alım satımındaki gelirlerde faiz gelirleri gibi istisna tutarı yok.

Alıntı Originally Posted by SnigRO Yazıyı Oku
    Bizde dolar devamli yükseldiği için, alım tarihindeki dolar ile satış tarihindeki dolar farkı kadar vergi çıkar.
    Dolar: 6 lira ilen 1000 dolar verip X bondundan aldın diyelim. CDS'ler düştü, X bondu satış fiyatın oldu 1100 dolar. Dolar da 7 oldu diyelim. (hesaplama kolay olsun diye)
    1100x7 - 1000x6 = 1700TL kârini beyanname verip %15'den başlayan vergi dilimleri ile vergisini vermen lazım.
    Not: Eurobond alım satımındaki gelirlerde faiz gelirleri gibi istisna tutarı yok.
    normal TL bonolarda %10 kesinti oluyor ,bunda %15 den baslamasıda handikap

7. Ziraatten 82 dolar kirli fiyatıyla 2047 vadeli eurobond aldım. İlk ve belkide uzunca süre boyunca son işlemim bu piyasada.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. İlk ve son derken öğrenme amaçlı alım yaptım. Biraz bekleyip sindirmem gerekiyor bakalım kupon falan nasıl olacak

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 450/1000 İlkİlk ... 350400440448449450451452460500550950 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •