Sayfa 908/1000 İlkİlk ... 408808858898906907908909910918958 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,257 - 7,264 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    cesaretli bir EB oranı. şahsi fikrim bu oranlara sabit, garantili aylık maaş vs geliriniz varsa ve nispeten gençseniz çıkılabilir belki. benim bu aralar öyle bir fix gelirim olmadığından ve yaş kemale erdiğinden o oranlara çıkmaya cesaret edemem. etsem maddi olarak aşırı rahat ederim ancak stresi rahatımdan hayli çalar.

bununla birlikte uzun süredir hisse senedi alerjim olduğundan çok direndim ama ufaktan temettü olayına da girmek planımın bir parçası. ilk etapta portföyün %10 u diye düşünüyorum.
    Sn Shorts yaş 56 oldu artık. Emekliyim. Bir ara eurobond oranım % 65 lere kadar çıkmıştı. Fakat eurobond kupon faizlerinden hisselere aktarma veya hisselere yeni ekleme ile şimdilik hisse % 45,5 eurobond %54,5 (öncekinde hatalı % 55.5 demişim). 60 yaşına kadar hedeflediğim hisse+eurobond temettü oranına ulaşacağımı düşünüyorum. Toplam temettüm aylık 600 dolar civarı olduğunda yaptığım ek işi de bırakır biraz istirahata çekilirim. Ayrıca hisse temettüsü candır.

2.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Çok hisse taşımak iyi değil zaten.alip unutmak en iyisi.burda devamlı kar eden iyi yönetilen sağlam olması lazim.
    20 civarı temettü hissem var. Bu sayıya iki tane daha eklenecek önümüzdeki aylarda. Ben temettü hissem sayısı 15 den aşağı düştüğünde kendimi rahat hissetmiyorum. Borsada kırmızı rengi çok severim. Hatta en çok sevdiğim renktir. Yeşil beni üzer genelde. Eurobondlarım hisselerime hedge ediyor. Şu anki siyasi konjöktür bana göre eurobonddan yana. Hisseler bir yere kaçmıyor Ama eurobondda % 8 üzeri bileşik getiri her zaman bulunmuyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,927
    Zamanlama isi benim isim degil.
    Ayrica bu bir noktasal yer degil zaman icinde, bu bir surec.
    Alirsiniz bir miktar, kendinizi bi test edersiniz, rahat misiniz degil misiniz bi yoklarsiniz, bu arada temettuler gelir, dususler, duzeltmeler olur, bazi sirketler agressif buyume donemine girer, bazilarinin yatirimi biter karlar artar, temettuler kudurur
    Siz de tipki bir araba kullanarak Istanbul'dan Datca'ya giderken ki gibi bazi noktalarda yavas bazi noktalarda hizli gidersiniz, bazi yerlerde durur tost, cevirme, cop sis yersiniz.
    Hayat gibi temettu yatirimi da noktasal olmaz surecsel olarak yasanir..
    Amac surecden hoslanmaktir.
    En azindan ben boyle bakiyorum.
    Hisselerin ortalama f/k lari 5 gibi su an.
    En son 2009 civarinda gormusuz bu seviyeyi.
    Bist dunyanin en ucuz borsalarindan birisi kuskusuz.
    Eurobond riskini alabilen bence hisse riskini da alabilir.
    Benim gozumde bazi ozel sektor sirketleri TC hazinesinden daha guvenlidir.
    Siz farkli dusunebilirsiniz tabii ki.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,927
     Alıntı Originally Posted by Kokareç Yazıyı Oku
    20 civarı temettü hissem var. Bu sayıya iki tane daha eklenecek önümüzdeki aylarda. Ben temettü hissem sayısı 15 den aşağı düştüğünde kendimi rahat hissetmiyorum. Borsada kırmızı rengi çok severim. Hatta en çok sevdiğim renktir. Yeşil beni üzer genelde. Eurobondlarım hisselerime hedge ediyor. Şu anki siyasi konjöktür bana göre eurobonddan yana. Hisseler bir yere kaçmıyor Ama eurobondda % 8 üzeri bileşik getiri her zaman bulunmuyor.
    Oyle rahatsaniz diyecek bir sey yok.
    Bir ara benim de 10+ hissem vardi.
    Yas 60 a dayaninca minimalistik yasam tarzina dogru bir egilim benim portfoye de yansidi.
    Ne varsa sattim 3 hisseye dusurdum.
    Son 5 yildir o sekilde devam ediyorum.
    Cok da memnunum.
    Gavurlar derler ki ideal hisse sayisi bakabilecegin cocuk sayisi kadardir

Syg,

5. 19 yabancı hisse(7 UK + 12 USA), 4 Türk hissesi (3 tanesi asıl, 1 tanesi fasulyeden bir gyo hissesi), 2 de yabancı ETF tutuyorum borsada. (1 UK + 1 USA) Toplam kayıt sayısı 25.

Hisseden temettü verimim 4.7%. Az bir şey de eurobond'um var. Onları da hesaba katınca verim 5.3% civarı oluyor.

Kenardaki dolarları da uygun yerlerden dağıtıp, toplam rezervi 2 katına çıkarınca bana FIRE yolları görünür. Kafamdaki hesaba göre aşağı yukarı 5 seneye bu hedefe ulaşacağım.

ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,927
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    19 yabancı hisse(7 UK + 12 USA), 4 Türk hissesi (3 tanesi asıl, 1 tanesi fasulyeden bir gyo hissesi), 2 de yabancı ETF tutuyorum borsada. (1 UK + 1 USA) Toplam kayıt sayısı 25.

Hisseden temettü verimim 4.7%. Az bir şey de eurobond'um var. Onları da hesaba katınca verim 5.3% civarı oluyor.

Kenardaki dolarları da uygun yerlerden dağıtıp, toplam rezervi 2 katına çıkarınca bana FIRE yolları görünür. Kafamdaki hesaba göre aşağı yukarı 5 seneye bu hedefe ulaşacağım.

ytd
    O zaman gelince..

Sen de kel Jason gibi bir blog acarsin, Tayland'in gusel bir beachinden yazarsin, biz de okuruz..
    Agizimiz sulana sulana..

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,927
    Kel Jason da kim diyenlere

https://www.mrfreeat33.com/

Eski sitesi dividendmantra idi..