Sayfa 813/1000 İlkİlk ... 313713763803811812813814815823863913 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 6,497 - 6,504 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Family of four estimated monthly costs are 5,437$ (4,792 euros) without rent. A single person estimated monthly costs are 1,502$ (1,324 euros) without rent. Cost of living in Monaco is, on average, 55.96% higher than in United States. Rent in Monaco is, on average, 578.13% higher than in United States.

How much money do you need to live comfortably in Monaco?
    With regard to a comfortable life, and general feelings of self-sufficiency, living in the Principality of Monaco will be comfortable with an annual income of 500 or more thousand euros.

2. emeklilikde cogfaya optimizasyonu yapan cok ve de cok da karli olabilir.
    bence 10k USD gibi verdi yuku olan biri icin degmez, git guneyde pasa pasa yasa, vergini de ver.
    ama +1m portfoyu olan 50k, 100k gibi USD finansal gelir elde eden biri dusunmeli diye dusunuyorum, zira vergi yuku %40 ile ciddi rakamlara ulasabiliyor. Onca parayi verdiginiz ulkemizde, yine de cocuklariniz ozel okulda okuyor olacak, ozel saglik kurumlarini kullanacaksiniz, yolda kaldirimda yurumek bir ayricalik olacak vs. Yuklu vergi vermektense baska bir ulkede yasayip ustune para bile kalabilir.
    Tabii emeklilik ulkenizi dikkatli secmelisiniz, bazi yerler, Dubai, Monaco gibi vergisiz gibi gozukse de, cost of living abarti.
    Gurcistan yakinligi, serbest dolasim, hayat pahaliligi, dogasi + havasi acisindan gercekten cazip duruyor.
    Is kurmak/yapmak, mafya filan konu disi, hic bulasmadan...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,051
     Alıntı Originally Posted by ratso Yazıyı Oku
    emeklilikde cogfaya optimizasyonu yapan cok ve de cok da karli olabilir.
    bence 10k USD gibi verdi yuku olan biri icin degmez, git guneyde pasa pasa yasa, vergini de ver.
    ama +1m portfoyu olan 50k, 100k gibi USD finansal gelir elde eden biri dusunmeli diye dusunuyorum, zira vergi yuku %40 ile ciddi rakamlara ulasabiliyor. Onca parayi verdiginiz ulkemizde, yine de cocuklariniz ozel okulda okuyor olacak, ozel saglik kurumlarini kullanacaksiniz, yolda kaldirimda yurumek bir ayricalik olacak vs. Yuklu vergi vermektense baska bir ulkede yasayip ustune para bile kalabilir.
    Tabii emeklilik ulkenizi dikkatli secmelisiniz, bazi yerler, Dubai, Monaco gibi vergisiz gibi gozukse de, cost of living abarti.
    Gurcistan yakinligi, serbest dolasim, hayat pahaliligi, dogasi + havasi acisindan gercekten cazip duruyor.
    Is kurmak/yapmak, mafya filan konu disi, hic bulasmadan...
    https://nomadcapitalist.com/

Belli bir vergi yuku olusunca is sadece matematige kaliyor..

Yillik ne vergi veriyorum??

Ikametgahi 500K evro banka hesabi ile Monako'ya aldirsam ne kadar vergiden avantajim olacak??

Orada hayat pahali bu bir gercek ama baska artilari da var tabii..

Herkesin durumu farkli..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4. Şuan eurobondlarda kısa orta uzun vadede en iyi getirilere sahip eurobond tavsiyesi olacak varmı acaba?

Ayrıca işbanktan baktığımda bazı bondlar olmuyor bazılaraı olıyor sonrasında bitiyor ve tekrar geliyor,mesela 05-2025 bonosu yanlışım yoksa hiç gelmiyor,

Kısa vadede 05-2025 e alternatif 10-2025 var gibi ama tam kestiremedim iyi mi diye getiri olarak,

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,051
    Bu arada unlu bir jinekolog onkolog taniyorum, Montecarlo'da dairesi var, yilda 2-3 hafta gidip kaliyor..

Diger zamanlarinda evi kiraya veriyorlar..

Masraflari cikiyor, uste para bile kazaniyor, tabii Monako sinirlari icinde kazanilandan flat rate %33 gelir vergisi aliyorlarmis, disarida kazanilanlara ise hic karismiyorlarmis..
    Ispanya'dan mesela oturum alanlarin Ispanya disinda tum dunyadaki kazanclarindan da sorumlu olduklarini biliyorum.
    Bu arada oturum almak ve tax residency farkli seyler..
    Adam gider oradan oturum alir ama yilda min 184 gun orada gecirmez, yine Tr'de oturur, oturumunu AB'de serbest dolasim amaci ile kullanir, Tr de tax resident olmaya devam edebilir..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6. bu yaştan sonra zor be yaw o işler.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Mehmet Bingöl hocamızın yeni yazısı.
    https://www.finansgundem.com/yazarla...yazisi/1634470
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

8. Ukrayna’nın CDS 917 baz puanla tarihi yüksek seviyede işlem görürken, 10 yıllık eurobondunun getirisi 10.33% seviyesinde

https://twitter.com/overhedged/statu...641086467?s=21

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 813/1000 İlkİlk ... 313713763803811812813814815823863913 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •