Sayfa 221/1000 İlkİlk ... 121171211219220221222223231271321721 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 1,761 - 1,768 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,050
     Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku

https://www.finansgundem.com/yazarla...azisi/1001321/

Altını çizdiğim yerde görüldüğü üzere bir kur farkı hesaplaması yapılmıyor. Sadece itfa geliri ile itfa günündeki kuru çarpıp vergiye tabi kazancı buluyor(aynı kupon faizi gibi). Eğer sorduğunuz kişinin dediği doğru olsa idi, yani bir kur farkı hesaplaması yapılıyor olsa idi, hesap yaparken hem alış, hem de itfa kurunun kullanılması gerekirdi.
    çok teşekkürler. netleşmiş oldu böylece.
    haftaya alımı yapacağım. uygun banka bakıyorum.
    syg.
    Son düzenleme : Trade Shark; 18-10-2019 saat: 16:45.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,050
    İşyatırım
    Saklama ücreti Asgari Tutar 11USD/EUR
    Asgari Oran 0.015% (yıllık) .
    İşyatırım/Nişantaşından; Şuan aşırı talep var diyor. Firma eurobondları için yine toplu olarak alım yapabiliriz dedi.
    Birleştirip alım emri giriyorlarmış.

--
    Finans yatırım ise aylık 5 USD alıyormuş saklama için. Minimum alış miktarı yüksek, 50 bin dolardan başlıyor.
    --
    Son düzenleme : Trade Shark; 18-10-2019 saat: 16:45.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

3.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Bugün İş yatırım ile konuştum. Eurobond ile ilgili..
    Euroclear takas saklama komisyonu alıyormuş sadece.Bunun dışında hesaptan gider,kesinti yok.

Şirket eurobondlarına 10 bin dolarla yatırım yapılabiliyormuş. Aslında min. 200.000 dollars ama banka&şirket eurobondlarında böyle bir fırsat sunuyorlar. Likidite düşük olduğundan itfa tarihine kadar beklemeniz tavsiye edilir dendi.
    97den aldın İtfa da 100 oldu. 3 doların kur farkı vergisi var dedi.
    Ama 106'dan aldın 100 oldu itfada. Bunda herhangi birşey yokmuş.

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...04337560_1.pdf
    Teşekkürler bilgi için, keşke bunu daha önce bilseydim.
    Özel bonolar 200k dan aşağı satılmıyor diye bildiğim için %10 getirileri kaçırdım, hazinenin %7-8 getirili bonolarına gömdüm dolarları.

4.  Alıntı Originally Posted by Mcfadden Yazıyı Oku
    US900123CT57 eurobond'un 26 Ekim'de kupon ödemesi var.
    Bankadan şöyle bir bilgi aldım, Eurobond 16 Ocak 2019 tarihinde cıktığı için bir ay sonra subatta ilk kupon ödemesi yapılmamış, bu nedenle 26 Ekim'de 6 aylık değil 9 aylık bir kupon ödemesi olcakmış. Bu bilgi doğru mu acaba, böyle bir durum olabilir mi?
    Evet doğru, bende var, 5 gün sonra kuponları alacağım bekliyorum.
    Bu ilk kupon eurobond başına 59.3 dolar olacak, sonrakiler 38.125 dolar.

Geçtiğimiz hafta 2038 ve 2029 vadeli eurobondlardan ekleme yaptım portföyüme. Bir bölümünü ırak anlaşması yapılmadan iyi fiyattan aldım, son partiyi cuma günü panikle yaptım, cds hızla düştüğü için biraz pahalıya geldi.

5.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Teşekkürler bilgi için, keşke bunu daha önce bilseydim.
    Özel bonolar 200k dan aşağı satılmıyor diye bildiğim için %10 getirileri kaçırdım, hazinenin %7-8 getirili bonolarına gömdüm dolarları.
    Evet, bende aynısını yaptım. Ama bunu sadece işbankası mı yapıyormuş, yoksa tüm kurumlar 10.000 dolarla yaptırıyor mu ki bu işlemi, bilginiz var mı acaba?

6.  Alıntı Originally Posted by ihsanaktas Yazıyı Oku
    Evet, bende aynısını yaptım. Ama bunu sadece işbankası mı yapıyormuş, yoksa tüm kurumlar 10.000 dolarla yaptırıyor mu ki bu işlemi, bilginiz var mı acaba?
    Ben bunu demiş olmalarına rağmen alım günü gelip MT'yi aradığınızda alımı yapamayabileceginizi düşünüyorum. Ancak şöyle bir bilgi var paylaşmak istediğim, geçen sene 10 Ağustos sonrası 70%'e düşen Halkbank 2019 haziran senedini almak için isyatirimda hesap actirdim, işlemler ve araya giren kurban bayramı vb nedenlerle alım yapabilir hale gelmem 15 gün aldı. Bu sene isbankasinda MT'me şirket eurobondlarini neden satmadiklarini sorunca, sattıklarını ancak sitede fiyat bilgisi paylaşmadan müşteri talebi üzerine fiyat alarak işlem yaptiklarini söyledi. Birkaç senet için verdiği fiyatlar da aynı gün Isyatirim'dan aldığım fiyatlara oldukça yakindi..

Saygılarımla
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Eurobond dan sadece kupon faiz oranlari gunluk olarak getiri getirmekte, ana para surekli degisiyor. Daha onceki mesajlarda soyledigim gibi 1030 usd degerine ulasan bond, ortamin kotulesip duzelmesi ile 1027 - 1026 - 1025 degerlerinde gezindi, bu sabah saatlerinde 1022.5 degerine indi su anda ki kontrol de bu degeri 1015 olarak gordum. Eurobond yatirimi oldukca zor. ozellikle 2028-2029 gibi 10 yil lik kagit alan arkadaslar bunca riski nasil karsilayabiliyor onu da merak etmekteyim....
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

8.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Eurobond dan sadece kupon faiz oranlari gunluk olarak getiri getirmekte, ana para surekli degisiyor. Daha onceki mesajlarda soyledigim gibi 1030 usd degerine ulasan bond, ortamin kotulesip duzelmesi ile 1027 - 1026 - 1025 degerlerinde gezindi, bu sabah saatlerinde 1022.5 degerine indi su anda ki kontrol de bu degeri 1015 olarak gordum. Eurobond yatirimi oldukca zor. ozellikle 2028-2029 gibi 10 yil lik kagit alan arkadaslar bunca riski nasil karsilayabiliyor onu da merak etmekteyim....
    Servetbey,

İş bankası sitesinde 2023 vadeli iki bono bulunuyor. Birinin satış fiyatı 1,083.00 diğerinin ise 942.
    Sizin bahsettiğiniz hangisidir?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 221/1000 İlkİlk ... 121171211219220221222223231271321721 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •