Special Days Image
Sayfa 451/1000 İlkİlk ... 351401441449450451452453461501551951 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,601 - 3,608 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by Harita Yazıyı Oku
    Ziraatten 82 dolar kirli fiyatıyla 2047 vadeli eurobond aldım. İlk ve belkide uzunca süre boyunca son işlemim bu piyasada.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
     Alıntı Originally Posted by Harita Yazıyı Oku
    İlk ve son derken öğrenme amaçlı alım yaptım. Biraz bekleyip sindirmem gerekiyor bakalım kupon falan nasıl olacak

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Umarım itfa öncesi yeni yatırım yapar ve sindirebilirsiniz
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2. Covid'in küreselleşmeye ve GOP'a etkisi:

https://youtu.be/So28FGn8twI
    Saygılar.

3. Merhabalar
    Bir şey sormak istiyorum. 2040 vadeli Eurobondum var 1 ay önce aldıgım ve şu anda satmak istersem fiyatı 94 USD..Ben 92 USD almıştım...30 Mayıs da 3 USD kupon ödemesi var..Eğer her şey aynı kalırsa ( CDS değpişmez vs), 1 Haziran tarihinde hem hesabıma 3 USD yatacak, hem de EB satarsa 2 USD oradan kazanacagım yani USD cinsinde 1 ayda net yüzde 5,4% kazanmış oluyorum doğrumudur. Yoksa kupon ödemesi yapıldıgı gün - temettü veren hiss gibi- EB fişyatı da düşer mi .....normal EB fiyatındaki CDS vs den dolayı değişimleri kasdetmiyorum..herşeyin aynı oldugunu varsayalım

4.  Alıntı Originally Posted by Mutlumur Yazıyı Oku
    Merhabalar
    Bir şey sormak istiyorum. 2040 vadeli Eurobondum var 1 ay önce aldıgım ve şu anda satmak istersem fiyatı 94 USD..Ben 92 USD almıştım...30 Mayıs da 3 USD kupon ödemesi var..Eğer her şey aynı kalırsa ( CDS değpişmez vs), 1 Haziran tarihinde hem hesabıma 3 USD yatacak, hem de EB satarsa 2 USD oradan kazanacagım yani USD cinsinde 1 ayda net yüzde 5,4% kazanmış oluyorum doğrumudur. Yoksa kupon ödemesi yapıldıgı gün - temettü veren hiss gibi- EB fişyatı da düşer mi .....normal EB fiyatındaki CDS vs den dolayı değişimleri kasdetmiyorum..herşeyin aynı oldugunu varsayalım

22.4: 6.98x92 USD = 642,16 TL

22.5 6.81x94 USD = 640,14 TL

Satış Fiyatı-Alış fiyatı = -2.02TL Yani TL bazında 2.02TL zarar var anapara işleminde o nedenle maliye vergi istemez anapara alım satımından. Ama kur farkları arasında kar oluşsaydı istisnasız olarak diğer gelirlerinizle toplanarak miktarına göre %15-%40 arası bir vergi çıkacaktı TL bazlı fark rakamından.

Kupon faizini aldıktan sonra fiyatı aynı da kalabilir hisse gibi değil belli olmaz.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5. Döviz ve altında BSMV 5 katına çıkmış. Eurobond vergi mevzularını özelden konuşalım bundan sonra

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    Teknik konular dışında yazı yazmayalım bencede...
    Sn. zarathustra'ya katılıyorum.
    syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7. TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Teknik konular dışında yazı yazmayalım bencede...
    Sn. zarathustra'ya katılıyorum.
    syg.
    Ne eurobondu eurobond ne arar bazarda

İyi bayramlar

https://m.youtube.com/watch?v=FBXKAdFaLXY

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 451/1000 İlkİlk ... 351401441449450451452453461501551951 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız