Sayfa 945/1000 İlkİlk ... 445845895935943944945946947955995 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,553 - 7,560 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by Sulo Yazıyı Oku
    Ceptetb ile ocak ayinda 17k swift yapmistim. Cepteteb 46 tl hesaptan,ib gelen tutardan muhabir banka ucreti olarak 25 usd almisti.
    net faydalı bilgi için teşekkürler sn sulo.

2.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    oh maşallah.. yarın %10 lu getiriler görmeye başlarız herhalde.
    Şu an son terminal verisi 790.858
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,397
    Eurobond fonlarda günlük gösterge kuru 15.30 daki MB kuru alınıyor değil mi? Hazine açıklaması bir anda USDTRY fiyatını düşürdü..Böyle bir hamle beklediğim için IPV fon satışı emrini sabah vermiştim. Bugüngü gerçekleşecek fiyat üzerinden 3.iş günü sonra hesaba geçecek..Ama kurdan emin olamıyorum.Bilgisi olan var mı?
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    CDS 788'e fırladı
    anlık görebileceğimiz bir yer var mı? Gecikmeli veriyorlar hep.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

5.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    anlık görebileceğimiz bir yer var mı? Gecikmeli veriyorlar hep.
    Elbette var. Bloomberg ve reuters terminallerde mevcut.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

6.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Eurobond fonlarda günlük gösterge kuru 15.30 daki MB kuru alınıyor değil mi? Hazine açıklaması bir anda USDTRY fiyatını düşürdü..Böyle bir hamle beklediğim için IPV fon satışı emrini sabah vermiştim. Bugüngü gerçekleşecek fiyat üzerinden 3.iş günü sonra hesaba geçecek..Ama kurdan emin olamıyorum.Bilgisi olan var mı?
    Bugün satış emri verdiyseniz 17.1985 USD/TL'den bozdurmuş oldunuz.
    Dolar yarın istediği yere gitsin.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,397
     Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Bugün satış emri verdiyseniz 17.1985 USD/TL'den bozdurmuş oldunuz.
    Dolar yarın istediği yere gitsin.
    teşekkür ederim..
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    TL transfer edildiğinde döviz alımı hangi kurum üzerinden yapılıyor.

IKBR'nin Türkiye'deki bir TL hesabına açıklama kısmına müşteri numaranızı girerek transfer yapıyorsunuz sanırım.

Sonrasında döviz alımı (kambiyo vergisi v.b.gibi) hangi platformdan gerçekleşiyor
    tl gönderimi eft ile. abd adresli bir dolar hesabı varsa "direct ach" ile ücretsiz dolar gönder/almak da mümkün.

tl gönderip dolar alacaksanız, işlem IBKR üzerinden. IBKR FX piyasaya verilen spot emri iletiyor. aracı kurum yabancı olduğundan, kambiyo vs. vergiye tabi değil, bunlar yok ancak 0.2% komisyon alıyor; min 2 Usd. aylık 1 milyar $ üzeri hacimde 0.15%, 5b.$ üzerine 0.08% diye de belirtmişler sağlsunlar. bu arada 0.2% komisyon alıyor ama dolar kuru o an "gerçek olarak" kaçsa o kurdan işlem yaptırıyor. bugüne kadar hiç makas açtığını, çamura yattığını, vermem banane dediğini görmedim. kendileri "interbank piyasa hacminin %60' ını oluşturan en büyüklerden 17 dealer' dan aldığımız fiyatı aynen iletiyoruz" diye açıklamışlar. gördüğüm kadarıyla, doğru söylüyor olmalı.

Sayfa 945/1000 İlkİlk ... 445845895935943944945946947955995 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •