Sayfa 614/1000 İlkİlk ... 114514564604612613614615616624664714 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 4,905 - 4,912 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Vergi iletişim merkezini ben de aramıştım ve şaşırtıcı ama "TC Hazine ve Maliye Bakanlığı"nın vergi numarası olarak ne yazmalıyız bilmiyorlar. 11111111111 (11 tane) olarak girdim ben sorun çıkmadı. Kendi TC numaranızı yazmayın.

İhraç tarihi kısmına da kupon tarihini yazdım. Sizin sorun belki bundan kaynaklanıyordur. Aslında Eurobondların ihraç tarihi ilk piyasaya sürüldüğü tarih olması gerekir ama muhasebecim 2020 gelirlerini belirtiyoruz daha eski bir tarih yazarsak yanlış anlaşılır dedi.

Sonuç olarak idarenin kaybı olmadıkça sorun olmayacaktır diye temenni ediyorum...

2.  Alıntı Originally Posted by maranga Yazıyı Oku
    Yapamadık TC hazine bakanlığı yazdık.vergi kısmında 1111111 falan yazdık.buraya kadar sorun yok.eğitim gideri vardı onuda düştük.kayıt ettik en son bitir kısmına basınca hata veriyor.maliyeye telefon açtık onlarda bilmiyor.olmadı benim muhasebeci de anlamdı neden olduğunu.ne yapacağız bilmiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    İşyeri kira geliriniz varsa stopajları denkleştirin önce, kuruşlar sorun yaratıyor. Eskiden kesinti boşluğuna girdiğiniz değer %20'den fazla olamaz diye uyarı verirdi. Fakat az olabilir, O zaman hata vermez. 1 kuruş falan az yazın.

Ağustos 2020'den itibaren %10 stopaj uygulandı. Kuruşlara dikkat ederek 7 ay %20 ve5 ay %10 stopaj hesaplarını tekrar düzeltmeyi deneyin.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. TC yi 111111 yazınca kabul etti.kira gelirim yok .ama serbest meslek mensubu olduğum İçin onu ekledik.en son bir şeyleri düzeltin dedi ne yazdığını hatırlamıyorum.bu arada bu işlemi muhasebeci ile yapıyoruz .

4.  Alıntı Originally Posted by maranga Yazıyı Oku
    TC yi 111111 yazınca kabul etti.kira gelirim yok .ama serbest meslek mensubu olduğum İçin onu ekledik.en son bir şeyleri düzeltin dedi ne yazdığını hatırlamıyorum.bu arada bu işlemi muhasebeci ile yapıyoruz .

Tek Eurobond için 2 Kupon ödemesini toplayıp tek satıra mı yazıyoruz, ya da iki ayrı satıra mı?

5. Bende iki eurobond var. birinden tek kupon aldım.diğerinden iki kupon aldım.zaten temiz kirli fiyat farkını yazınca. tek satırda vergiye tabi olan kısım çıkıyor ayrı ayrı değil.

6. En sonda böyle bir yazı çıkıyor.

7. Hallettik rakamlarda yanlışlık varmış.

8. arkadaslar ziraat den hıc bır eurobondu alamıyorum stokta olmadıgından gerceklestıremıyoruz dıyor. yapabılecegım bır sey var mı? cds yukselınce hep oluyor galıba bu durum da

Sayfa 614/1000 İlkİlk ... 114514564604612613614615616624664714 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •