Sayfa 223/1000 İlkİlk ... 123173213221222223224225233273323723 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 1,777 - 1,784 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by lanxcelot Yazıyı Oku
    Türkiye’de yatırım danışmanlığı sistemi düzgün çalışmıyor. Çünkü yatırım danışmanlığını belirli bir ücret karşılığı değil bedava sunuyorlar ve size alım satım yaptırarak para kazanmayı hedefliyorlar. Bu da bir çıkar çatışması doğuruyor. Çünkü mesela siz elinizdeki kıymeti hiç satmasanız bu sizin menfaatinize olacak ve kurum da bunu biliyor ancak yine de size onu sat bunu al diyerek işlem yaptırmaya çalışıyor. Siz işlem yapmazsanız kurum para kazanamaz. Zira asgari ücretli yatırım danışmanınızdan kurum size alım satım yaptırmasını bekliyor ve buna göre de kendisine prim veriliyor. Ancak sizin alım satım işleminizden kazanç elde etmeyen, tarafsız bir danışman aylık veya yıllık belirli bir ücret karşılığı size hizmet verirse bu sisteme ve kişiye güvenebilirsiniz. Diğer ülkelerde sistem bu şekilde çalışıyor. Bu yüzden Türkiye’deki yatırım danışmanlığı sistemi güvenilir değil.
    "çoksa çatışması" dediğiniz nedir? Çıkar demek istemişsiniz
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Teb'den ilk eurobond yatırımımı pazartesi itibariyle yaptım.
    25.000 usd üzeri portföyler yatırım danışmanlığı kapsamına alınıyormuş. Biriktirin gelin dedi şube
    Eurobondda saklama ücreti yok. Ortalama kupon faizim net %6,5 dolares..
    syg. & bol kazançlar
    Sayin Trade Shark,

yatiriminiz benden de hayirli olsun.
    Minimalist yasami tercih eden bir insan icin iyi bir yatirim.
    Sahsen cok faydasini görüyorum.
    Hatta hisselerimin cogundan daha iyi bir yatirim oldu benim icin.
    Faiz kuponlari 15 yildir hic aksamadan ödendi.

3.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    "çoksa çatışması" dediğiniz nedir? Çıkar demek istemişsiniz
    İmla hataları yapmışım kusura bakmayın mesajı düzelttim.

Düzgün calisan yatirim danismanligi var mi acaba?
    Yatirim danismanlari, karsiliginda ücret de alsalar, baglantilari cercevesinde bagimliliklari var.
    Bir sekilde yürümeyi ögrenmek gibi, düse kalka, ögrenmek durumundayiz yatirimciligi.

Günümüzde, bu forum gibi, bilgi kaynaklarini kullanarak hatalarimizi azaltabiliriz ancak.
    Sonucunda hepimizin yatirim tarzi degisik. Birbirine yakin olsa bile, yatirim tarzlari, genetik benzerlik gibi neredeyse. Esdeger yatirim bulmak hemen hemen imkansiz gibi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by lanxcelot Yazıyı Oku
    2029 minimum 200000 usd lik alınıyor yazıyor. Siz bundan daha mi az aldınız ? Eğer öyleyse verilen temiz fiyat piyasada geçerli olan fiyat mıydı
    ben baya uzun vadeyi seçtim. Nakit akışını yüksek faizle artırmak istiyorum.
    2040 ve 2045 olanları aldım. 1 tanesi 3000 usd diğeri 2000 dolar ve katları şeklinde alınabiliyor.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by lanxcelot Yazıyı Oku
    İş yatırım böyle söylüyor evet Ancak farklı fiyat veriyor bu şekilde işlem yapınca. Örneğin fiyatı 85 olan kağıdı 200000 nominal altında aldığınızda size örneğin 95 den satıyor. 95 örnek burada. Ne kadar farklı satacakları keyiflerine kalmış çünkü aldıkları komisyonu söylemiyorlar
    doğru. o yüzden tc hazine eurbondunda karar kıldım. para az malum. ilerde şirket eurbondlarını düşünürüm.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn Trade Shark,

Yatırımınız hayırlı olsun. Umarım en kısa sürede geri döner

Yazdınız mı bimiyorum ama hangisine yatırım yaptınız?
    Ayrıca 25k $ üzerinin yatırım danışmanlığı kapsamına alımasının saklama ücreti dışında ne gibi avantajları var?
    çok sağolun.
    kısa zamanda dönmesi için gelen kupon faizlerini biriktirip tekrar eurobond alım yapılabilir.
    aldıklarım :
    30/05/2040 kuponu 6,75
    17/02/2045 kuponu 6,63

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Sayin Trade Shark,

yatiriminiz benden de hayirli olsun.
    Minimalist yasami tercih eden bir insan icin iyi bir yatirim.
    Sahsen cok faydasini görüyorum.
    Hatta hisselerimin cogundan daha iyi bir yatirim oldu benim icin.
    Faiz kuponlari 15 yildir hic aksamadan ödendi.
    tşkler, şu havada en mantıklı yatırım. Kafa rahat en azından. Portföyün %18'ini eurbonda bağlamış oldum.
    açıkçası ben dönemsel olarak yurtdışında yaşayabilmek için tercih ettim. dolar geliri elzem oldu.
    Hisselerdeki gibi temettü sistemini eurobonda taşıyacağım yavaş yavaş.

Sayfa 223/1000 İlkİlk ... 123173213221222223224225233273323723 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •