Sayfa 332/1000 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382432832 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,649 - 2,656 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by bravoecho Yazıyı Oku
    Sn.rxpu,

Dogrudur, hersey dahil son fiyat. 1000USD ve katlari sekilinde.

Alis tamamlandiginda duzenlenen "Sabit Getirili Menkul Kiymet Alim Satim Talimati/Islem Sonuc Formu'nda da bu bilgilerin aynisi yazili oluyor.

Sorup da bulamadigim Eurobond da olmadi bugune dek.

Islemi netten yapamiyorsunuz, musteri temsilcisi sizden talimati aliyor; ya imzalayip geri veriyorsunuz yada telden sizin MT'ye verdiginiz alim emrinden sonra HSBC yatirim sizi kendi hattindan arayip teyit aliyor. Yani sonucta HSBC yatirim yapiyor son islemi.

Bilgi için teşekkürler. HSBC mi yoksa HSBC yatırım mı?
    Bir de kupon faizinin yatacağı hesap başka banka olarak verilebiliyor mu?
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2. Benim HSBC Yatirim'da bir portfoyum yok. HSBC musterisiyim. Ama teyit aramasini HSBC Yatirim yapti.
    Islem Sonuc Formu'nda da su yaziyor:

hsbc.jpg

Kupon faizi sanirsam HSBC'deki USD hesabina yatacaktir, baska hesaba direk transferi olur mu hic bilemiyorum.

Rica ederm, umarim aciklayici olmustur.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bilgi için teşekkürler. HSBC mi yoksa HSBC yatırım mı?
    Bir de kupon faizinin yatacağı hesap başka banka olarak verilebiliyor mu?

3. Bende 10000 nominal diyor mt şubeden şubeye fark mı var acaba

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. MT'den kaynakli bir yanlislik olabilir. Ornek olmasi icin bir arkadasima aldigimiz Eurobond Islem Sonuc Formunu ekte paylasiyorum:

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Bende 10000 nominal diyor mt şubeden şubeye fark mı var acaba

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Teşekkürler. Çalıştığım bir banka değil, kupon gelirinin yatacağı hesabı başka bir bankaya almak uzun bir işlem mi?

Ayrıca 10.000-50.000$ arası alımlarda HSBC ile mi yoksa HSBC yatırım ile mi işlem yapmak daha uygun?
    Kupon aynı bankaya yatıyor sabah .

Döviz olduğu için masraf çıkabiliyor bankalar arasında pazarlığa bağlı oluyor

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

6.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Kupon aynı bankaya yatıyor sabah .

Döviz olduğu için masraf çıkabiliyor bankalar arasında pazarlığa bağlı oluyor

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir
    Benim Ziraat, Garanti ,Odea,Burgan,Alternatif ve Anadolubank gibi bankalarda döviz hesabım var ancak Ziraat ve Garanti daha yüksek fiyat verebiliyorlar ve ancak 1-2 Eurobond açık oluyor ancak. Acaba tek seferlik bir işlemle eurobondu satın aldıktan sonra başka bankaya transfer etmek masraflı bir işlem midir diye düşünmüştüm, sonraki tüm kuponların da direk olarak oraya yatması için.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7. Gedik Yatırım Uluslararası Piyasalar Avantajları ;

şeklindeki ilanının altında

Düşük komisyon oranları, düşük canlı veri maliyetleri .....
    ....
    Eurobond piyasalarına erişim, Eurobond alım satım imkanı.

Acaba buda tıpkı osmanlı yatırımınki gibi yerli bankaları arayıp üzerine komisyon koyup müşteriye mi pazarlıyor; yoksa , ilgili piyasaya (kote edilmiş yurtdışındaki piyasaya) tıpkı borsada işlem yapıyor gibi alım -satım emirlerini iletiyor ? İşem maliyeti nedir ?

Link : https://www.gedik.com/gedik-yatirim-...piyasalar-demo

8.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Var olmasına varda hesaba parayı nasıl koyacağız şubeye gitmeden peki
    sormayın.. 20 gün kadar önce eurobond alımı için ilk defa işbank'a dolar swiftte gönderici banka 5 dolar alırken işbank 150 dolar! alınca nevrim döndü. yıllardır swift yaparım, masraf işlem başına toplamda 10-15 doları geçmez.. (işbank'a itiraz edip redededildikten sonra hakem heyetine başvurdum.. bakalım sonuç ne olacak.)

bundan ağzım yanınca bi sonrakinde taktım maskeyi, kolonyalar falan manuel yaptım transferi. elden götürdüm. ki o zaman corona durumları bizde bu kadar vahim değildi. şimdi biraz daha eurobond almak için tekrar transfer yapmak istiyorum ama yemiyor.

bir de.. kısıtlı saat yetmiyormuş gibi bugün burgan'dan, istanbul'daki bazı şubelerimiz 6 nisan itibarıyla dönüşümlü olarak (haftalık) müşteri kabul edecektir diye mesaj geldi... buyur burdan yak..

Sayfa 332/1000 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382432832 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •