Sayfa 445/1000 İlkİlk ... 345395435443444445446447455495545945 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,553 - 3,560 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Varisler veraset vergisini öderler. Hakları kadarını alırlar. Çocuğunuz yoksa kardeşleriniz, eşinizle(eşit olmasa da) birlikte hak sahibidir. Çocuğunuz varsa çocuk(lar) ve eşiniz arasında pay edilir.

Saygılar.
    Veraset vergisi de az buz değil 10%- 25% arası. Eşimden de kesiliyorsa sıkıntılı. Belki öyle bir durumda daha ölümü duyurmadan şifreyle hesaba girip paraya çevirip kendi hesabına aktarması bir çözüm olabilir. Onu da sonra takip edip gene vergi çıkartırlarmı bilmem.

2. Veraset vergisi oraninda yaniliyorsunuz sanirim.
    1% ile baslayip max 7%'ye kadar cikiyor....
    Bahsettiginiz oranlar ivazsiz intikal icin olmali
     Alıntı Originally Posted by Canth Yazıyı Oku
    Veraset vergisi de az buz değil 10%- 25% arası. Eşimden de kesiliyorsa sıkıntılı. Belki öyle bir durumda daha ölümü duyurmadan şifreyle hesaba girip paraya çevirip kendi hesabına aktarması bir çözüm olabilir. Onu da sonra takip edip gene vergi çıkartırlarmı bilmem.
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

3.  Alıntı Originally Posted by Canth Yazıyı Oku
    Eşin yalnız başına mirasçı olması halinde ise kendisine isabet eden miras payının (2020 yılı için) 613.582 TL'sı istisnadır.(GİB'den alıntı)
    İstisna matrahtan düşülür yani 1.000.000 TL miras kaldıysa 387.418 TL nihai matrah kalır.
    Bunun 350.000 TL'si için %1 yani 3.500TL,
    kalan 37.418 TL'si için %3 yani 1.122 TL
    Toplam 4.622 TL vergi çıkar.
    Saygılar.

Dostlar, yarin 18/05/2020 tarihinde 18/05/2020 eurobond unun % 5,125 faiz odemesi gelmistir, hayirli olsun
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

o zaman odenir,
    sizin aldigini tarihte icinde kupon olsa idi yani kirli olsa idi fiyat o kismi cikartmak gerekirdi

Alıntı Originally Posted by SEYAK Yazıyı Oku
    Evet tum bir donemde

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

dostum, Allah gecinden versin ama siz oldukten sonrasina mi bakiyorsunuz....
    saka saka elbette hakkiniz baki kalir diye dusunuyorum (bilen bir dosttan alalim bu bilgiyi)
    umarim ben olmeden hepsini alir kullanirim bond larimin....

saygilarimla

Alıntı Originally Posted by gsk1905 Yazıyı Oku
    Nette arastirdim ama bulamadim. Ölüm durumunda eurobondlara ne oluyor ? Eşime odenmeye devam edecek mi ?

Dostum benim cocugum yok ben olunce benim kardesim ile esime pay ediliyor buraya kadar ok
    peki esiminde kardeslerine benden pay gidermi
    saygilar

Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Varisler veraset vergisini öderler. Hakları kadarını alırlar. Çocuğunuz yoksa kardeşleriniz, eşinizle(eşit olmasa da) birlikte hak sahibidir. Çocuğunuz varsa çocuk(lar) ve eşiniz arasında pay edilir.

Saygılar.

Vasiyetname ile pay edilse iyi olur esimden bana yada benden ona yoksa kardesler araya giriyor ise zaten esim surekli diyor hadi yiyelim parayi yoksa kardes cocuklarina kalicak filan diye heuehue

arada ikinci hatun da yemesin filan diyo ama ole bi durum olmaz zaten ben yerim parami....

Alıntı Originally Posted by gsk1905 Yazıyı Oku
    Tesekkurler. Arastirayim iyice bu konuyu. Vasiyetname ile birakabilirim heralde hepsini eşime ( cocugumuz yok)

Sayfa 445/1000 İlkİlk ... 345395435443444445446447455495545945 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •