Sayfa 240/1000 İlkİlk ... 140190230238239240241242250290340740 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 1,913 - 1,920 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Eurobond fonu alan oldu mu hiç.. Deniz portföyün DBH fonunu aldım, iyi yapmışımdır umarım uzun vadeli geçmiş getirisi oldukça cazip gözüküyordu

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. En uyun komisyonlu Eurobond alınabileceğimiz kurumlar hangisidir.

Sizin terichleriniz hangi kurumlardan yana oluyor?

100kUSD ve 250kUSD için.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3. ornegin, alim-satim kazanci %15, ufe artis orani %20 olsun, beyan vermek gerekir mi?

4.  Alıntı Originally Posted by kostence Yazıyı Oku
    ornegin, alim-satim kazanci %15, ufe artis orani %20 olsun, beyan vermek gerekir mi?
    Endeksleme alış fiyatına uygulanıyor. Sizin örnekte alış fiyatını %20 arttırınca satış fiyatının üstüne çıkacağı için bir zarar söz konusu oluyor. Vergi kılavuzlarında "kazancın tutarı ne olursa olsun beyan edilir" şeklinde yazıyor. Sizin örnekte kazanç değil zarar olduğuna göre beyanname verilmesi söz konusu olmaz bana göre. Böyle bir durumda başka eurobond alım-satım işlemlerden edilmiş kar varsa bu zararın mahsubu da mümkün ancak bu zararı bir sonraki yıla taşımak mümkün değil.

5.  Alıntı Originally Posted by ideaid Yazıyı Oku
    Eurobond fonu alan oldu mu hiç.. Deniz portföyün DBH fonunu aldım, iyi yapmışımdır umarım uzun vadeli geçmiş getirisi oldukça cazip gözüküyordu

Kabaca dolara endeksli şeklinde düşünebilirsin.Dolar artarsa kazandırır,dolar düşerse faizlerin altında getirisi olur.

6. Eurobond ve Yabancı Menkul Kıymetler için ata yatırım ,gedik yatırım ,osmanliozel den fiyat alınabilir...

demolar incelenebilir mesala saxobank'ın ki https://www.saxotrader.com/sim/insta...tDemo-Global1#

gedik universal demo https://www.gedik.com/gedik-universa...iversal-banner

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    En uyun komisyonlu Eurobond alınabileceğimiz kurumlar hangisidir.

Sizin terichleriniz hangi kurumlardan yana oluyor?

100kUSD ve 250kUSD için.
    sn rxpu.. 8-10 ay öncesinde kendi çapımda araştırmalarımda işyatırım, ziraat ve vakıf en uygun fiyatları veriyordu.. deniz, odea, garanti, burgan'la karşılaştırdığımda. kağıttan kağıda değişse de özellikle ziraat ve işyatırım genelde diğerlerine göre daha iyi fiyat veriyordu.. şu anda aynı durum devam ediyor mu bilmiyorum.

ayrıca bahsettiğiniz meblağlarda pazarlık şansınız da olacaktır.

8. Teşekkür ederim cevabınız için. Dolar düşerse faizlerin altında getirisi olması da güzel. Bence alınabilir bir risk. Zarar ettirmesin de. Gerçi bu fonlarda kısa vadede zarar riski mevcut ama orta uzun vadede faizden çok daha iyi bir kazanç sağlayacağını düşünüyorum.
     Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Kabaca dolara endeksli şeklinde düşünebilirsin.Dolar artarsa kazandırır,dolar düşerse faizlerin altında getirisi olur.

Sayfa 240/1000 İlkİlk ... 140190230238239240241242250290340740 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •