Sayfa 313/1000 İlkİlk ... 213263303311312313314315323363413813 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,497 - 2,504 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    teşekkürler..

bu yazdıklarınızdan, yeni tahvil alımı için global ve lokal riskin düşüşe geçmesini beklemenin daha doğru olacağını düşündüğünüzü anlıyorum kısıtlı bilgimle. yanılıyor muyum?
    ben teskkur ederim, cok faydali fikir teatileri oluyor. ben tahvil faizlerinin ozellikle uluslararasi cop tahviller ve kurumsal tahvillerin riski nedeniyle genel bir yukselise girebilecegini; bundan etkilenerek ulke olarak bizim de tahvil faizlerimizin yukselebilecegini dusunuyorum. portfoyun ufak bir kismiyla cesitlendirme amacli (sadece) TC hazine eurobondlarinda faizler tepeyi gordukten sonra pozisyon alinabilecegini ancak portfoyun hatri sayilir kismini baglamak icin farkli ulke ve kurumlara ait, kupon getirisini paylasan tahvil sepeti etflerini almanin daha mantikli oldugunu dusunuyorum kendimce.

eger yuksek getiri beklentisi varsa emerging market bond etfleri bence portoyun buyuk kismini baglamak icin tek bir ulke hazinesi tahvillerinden daha cazip. uzun vadeli tahvillerse ozellikle enflasyon belirsizlikleri nedeniyle cok korkutu sahsim adina.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

2. Bugün de alamayacağız galiba

3. Burada konusu olmuştu euroclear'da bizim mi ismimiz geçiyor, aracı kurumun mu diye.

Bir avrupa index fund'ı almak için yukarıdaki belgeyi talep ettiler.

Nihai hak sahibini belge ile talep ettiklerine göre, normalde bizim ismimiz adına korunmuyor diye yorumluyorum.

4. Burada verilen bilgiler çok işime yaradı arkadaşlar. Çok teşekkür ederim.
    Bir sorum daha var. Eurobondları 1 aydır takip ediyorum. Her aldığımda daha uygun fiyata (kirli fiyatı) satışa çıktı. Eurobond alış için şu anda gerçekten uygun bir zaman mıdır? Yoksa her zaman fırsat oluyor mu? Yani önümüzdeki günlerde fiyatların daha düşüp, kupon faizinin daha yükselmesi olası mıdır?

5.  Alıntı Originally Posted by SnigRO Yazıyı Oku
    Burada verilen bilgiler çok işime yaradı arkadaşlar. Çok teşekkür ederim.
    Bir sorum daha var. Eurobondları 1 aydır takip ediyorum. Her aldığımda daha uygun fiyata (kirli fiyatı) satışa çıktı. Eurobond alış için şu anda gerçekten uygun bir zaman mıdır? Yoksa her zaman fırsat oluyor mu? Yani önümüzdeki günlerde fiyatların daha düşüp, kupon faizinin daha yükselmesi olası mıdır?
    Bu soruların cevabını tüm finansal piyasalar için merak etmeyen yoktur diye düşünüyorum.
    Umarım "bir bilen" yanıtlarda bende öğrenirim.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

6. kupon faizi sabit aslında...sadece yatırımınıza oranla kazanacağınız kazanç oranı yükselik veya düşer...eurobond ihraç edilirken 5% faizle ihraç edildi diyelim, her 1.000 eur için 50 eur alırsınız...fiyatların dalgalanması ile o 1.000 euro nominal değeri olan eurobond'u (nesneyi) ne kadar alacağınız değişir...eğer 900'e alırsanız, yıllık kazanç oranınız kupon oranın üzerine çıkar, eğer 1.100'e alırsanız altına düşer...

ana sorunuza gelirsek, ülke risk primi ve global gelişmeler ışığında fiyatlarda dalgalanma her dair olmuştur, olacaktır...

Konuyu anlamadim acaba yas ile ilgili mi konusuyoruz

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    80-85 ilk Bond alsak vade sonunda beklersek 15-20 in bir sorun oluyor mu acaba

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Dostum bende yatirim yapiyorum ama 70e gelince tum parayi yemis olacagim...
    Sonrasi da emekli parayi yeriz zaten mide ufacik olur

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    85 yaşındaki doğan yatırım bankası kuruyor .
    O niye yemiyor acaba işte o yüzden .
    Sağlık harcamaları çok oluyor belli yaş olduğu için onun için gerekli oluyor
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 313/1000 İlkİlk ... 213263303311312313314315323363413813 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •