Sayfa 220/637 İlkİlk ... 120170210218219220221222230270320 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 1,753 - 1,760 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Birikim ile ilgili önemli birkaç tavsiye..

http://www.businessht.com.tr/ekonomi...yecegi-tek-sey

"CNBC'ye konuşan O'Leary, 20 sent maliyetli bir kahveye 2,50 dolar vermenin saçmalık olduğunu söyleyerek "Asla frappe, latte, bilmem ne, bilmem neye 2,50 dolar vermem. Sadece boşa para kaybı" dedi.

O'Leary, "Her gün bir fincan kahve içerim ve yalnızca 18 sente mâl oluyor. Geri kalanıyla yatırım yapıyorum" diye konuştu.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

2.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Birikim ile ilgili önemli birkaç tavsiye..

http://www.businessht.com.tr/ekonomi...yecegi-tek-sey

"CNBC'ye konuşan O'Leary, 20 sent maliyetli bir kahveye 2,50 dolar vermenin saçmalık olduğunu söyleyerek "Asla frappe, latte, bilmem ne, bilmem neye 2,50 dolar vermem. Sadece boşa para kaybı" dedi.

O'Leary, "Her gün bir fincan kahve içerim ve yalnızca 18 sente mâl oluyor. Geri kalanıyla yatırım yapıyorum" diye konuştu.
    Dışarıdaki kahvelerin çok büyük kısmı kömür derecesinde kavrulmuş bayat çekirdeklerden demlendiği için kahveden tasarruf etmek bence de çok mantıklı

E5603 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Şunu anlamadim. Emekli olununca mi gerekli para miktarı yoksa 25yasinda biri nde diyelim 2 milyon parası var ve bu 300 kuralını uyguladi erken emekli olabilir mi ..

SM-G800H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,011
     Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Şunu anlamadim. Emekli olununca mi gerekli para miktarı yoksa 25yasinda biri nde diyelim 2 milyon parası var ve bu 300 kuralını uyguladi erken emekli olabilir mi ..

SM-G800H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bunu anlamayacak bir sey yok. Birikimlerin eger giderinin 300 kati ise calismana gerek yok cunku artik birikiminin getirisi ile yasayabiliyorsun.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5. Kriz anlarında yatırım gördüğüm kadarıyla en çok merak edilen konulardan biri, şu başlık faydalı olabilir.

--- What's it like investing in an economic downturn? ---

Tabi tam finansal bağımsızlığı kazandım, artık temettü emeklisiyim denilen noktada bir kriz olursa neler yaşanır bilemiyorum.

herkesin yaşamı veya hayattan beklentisi farklıdır. kimisinin günlük yaptığı şeyler kimisine lüks gelir. en baştan bunu belirlemek lazım.

standart bir 4 kişilik türk ailesinin yoksulluk sınırı 5 bin tl civarı imiş. https://www.ntv.com.tr/ekonomi/yoksu...BUWV3JxR0dEwcw

eğer bunu referanı kabul edersek, bu çıtayı geçebilmek için:
    1- ortalama bir eve sahip olup, ayda şehrine göre 600-1000 arası kira ödememek,
    2- 20-30 bin tl civarı likit veya vadeli fonu her ihtimale karşı bulundurmak,
    3- 20-30 bin tl civarı değerlenebilecek bir arsayı çok uzun vade düşünerek almak,
    4- 200 bin tl civarı ve yılda hisse fiyatı başına (örnek vereyim ama çok örnek var) en az %30 temettü vererek büyüyebilen şirketlere yatırım yapmak uygun olabilir.
    5- hisseye ağırlık verilmesi riskli olarak düşünülebilir. ama zaten uç kriz dönemlerinde emlak sahibiyseniz şansa göre kiracıdan da esnaftan da o kira gelirini alma ihtimaliniz zayıflar. hisse iyi kötü temettü verir.

burada duruma göre emeklilik maaşı veya bes de ek olabilir.

tabii ki bu senaryoda kriz dönemi öngörülmemiştir. daha önce kriz dönemleri yazılmıştı burada. 2008 krizini duble yaşamıştım. onu da yazacağım.

iyi akşamlar.

7.  Alıntı Originally Posted by dudu Yazıyı Oku
    bunu anlamayacak bir sey yok. Birikimlerin eger giderinin 300 kati ise calismana gerek yok cunku artik birikiminin getirisi ile yasayabiliyorsun.
    Syg,
    yıllık gidr mi aylık gider mi

8.  Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    yıllık gidr mi aylık gider mi
    Maaş gibi aylık tabiki

Sayfa 220/637 İlkİlk ... 120170210218219220221222230270320 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz