Sayfa 60/637 İlkİlk ... 1050585960616270110160560 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 473 - 480 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1. oluşturacağınız portföyün ne kadar kazandıracağı çok da önemli değil...önemli olan u-100 düşerken ondan daha az düşecek, çıkarken de ondan daha çok çıkacak bir portföy oluşturabilmek...o zaman kazanç garanti, hatta rahat bir emeklilik hayatı garanti.

bu yüzden benim yatırım felsefemde endeksten daha iyi bir performans, yani endeksi yenebilmek herşeyden daha önemlidir.

nasıl mı? sayfa katılımcılarının motivasyonu devam ederse, devam ederiz

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    grafik pahalı kavramı, teknik analize dayalı bir kavram değil...business cycle ları göz önüne alıp, bir şirketin enflasyon üzerinde %10 reel piyasa değeri büyümesinin iki kat üzerinde büyümesi durumunda ortaya çıkan bir durum...8 yıl bildiğiniz gibi, global kriz döngüsüdür...bir şirket 4 yıl bu büyük başarıyı göstermişsse, sonraki yıllarda bu başarıyı sürdürmesi çok zordur...bu nedenle görece geri kalacaktır...istisnaları da aselsan-otokar(askeri harcamalar) ve tüpraş gibi tekel konumundaki hisselerdir.
    Kesinlikle dediğinize katılıyorum. Devlet desteği yada tekel durumda olmayan firmalar hariç uzun süre yüksek getiri sağlamak çok zor. Serbest piyasa ekonomisinde hiçbir firma bu avantajını uzun süre devam ettiremez

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,986
    Benim icin Pegasus 1. (sahip) ve 2. (temettu) kriterlerinden gecemiyor.
    Ilk iki kriterden gecemeyeni direk elerim.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4. şirketin sahibi ve sıkı geçmişi
    yönetimin ne derece şeffaf olduğu(yatırım ilişkileri arandığı zaman bile belli olur)
    hisse derinliği
    büyüme potansiyeli ve geleceği
    mali durumu
    girilecek fiyat uygunluğu
    sektöründe lider oluşu
    düzenli temettü vermesi
    şirketin vizyonu

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Benim icin Pegasus 1. (sahip) ve 2. (temettu) kriterlerinden gecemiyor.
    Ilk iki kriterden gecemeyeni direk elerim.
    Syg,
    hah işte, bu kişisel deneyim ve tecrübe işidir, bunu konuşabiliriz...benden de sınırda geçmiş zaten, bu demektir ki, pegasus şu an ne kadar ucuz ve teknik olarak alımda gözükse de, uzun vadeli portföy için çok tercih edilmeyebilir...benim olmazsa olmaz koşulum grafik pahalılık ve u-100 de olması...senin için de sahibi ve temettü politikası...diğer özellikleri ne kadar iyi olursa olsun.

6.  Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    Kesinlikle dediğinize katılıyorum. Devlet desteği yada tekel durumda olmayan firmalar hariç uzun süre yüksek getiri sağlamak çok zor. Serbest piyasa ekonomisinde hiçbir firma bu avantajını uzun süre devam ettiremez

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app
    koca forumda birisi de hak verdi Allah'a şükür...çok mu saçma bir şey söylüyorum bilemedim, belki bazı arkadaşların hayallerine ters şeyler söylüyorum...al-unut-sürekli yüksek getiri ve temettü ile yaşa git...ben de isterim böyle bir dünya, ama 10 hisseden 1-2 si bu zoru başarabilir, gerisi hayal kırıklığı...bu nedenle ben bu kumarı oynamıyorum.

buna çok güzel bir örnek de ege endüstri...gerek şirketin iş alanı, gerekse pazar stratejileri ile çok güzel bir tempo ile 4 yılda 8-10 kat yükseldi...200 leri çok hızlı geçti, pek çok uzun vadeci de 200-250 tl aralığından bu mükemmel hisseye uzun vadeli ortak oldu.

peki ne oldu bundan sonra...320 lerde tepeyi yaptıktan sonra 2 yıldır bu tepeyi geçemiyor..şu anda 270 lerde..ve iddia ediyorum, birkaç yıl daha 320 tepesini geçemeyecek..eşyanın tabiatına aykırı zaten..rekabet koşulları bir taraftan, bir taraftan devletin sektörden almayı düşündüğü ek vergiler vs...bu tempoya izin vermezdi, vermedi de.

2015 de 250 tl civarında bu hisseyi alan 2 yılda reel olarak %20 kadar kayıpta...eğer 2020 ye kadar bu seviyeyi geçemezse..reel olarak %50 zarar etmiş olacak bu uzun vadeli yatırımcı.

bakın birkaç ay, ya da birkaç yıl demiyorum...5 yıl bekliyorsun ve reel olarak %50 eksidesin...ben böyle bir uzun vadeli portföy sahibi olsam, kendimi sorgularım şahsen.

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    koca forumda birisi de hak verdi Allah'a şükür...çok mu saçma bir şey söylüyorum bilemedim, belki bazı arkadaşların hayallerine ters şeyler söylüyorum...al-unut-sürekli yüksek getiri ve temettü ile yaşa git...ben de isterim böyle bir dünya, ama 10 hisseden 1-2 si bu zoru başarabilir, gerisi hayal kırıklığı...bu nedenle ben bu kumarı oynamıyorum.

buna çok güzel bir örnek de ege endüstri...gerek şirketin iş alanı, gerekse pazar stratejileri ile çok güzel bir tempo ile 4 yılda 8-10 kat yükseldi...200 leri çok hızlı geçti, pek çok uzun vadeci de 200-250 tl aralığından bu mükemmel hisseye uzun vadeli ortak oldu.

peki ne oldu bundan sonra...320 lerde tepeyi yaptıktan sonra 2 yıldır bu tepeyi geçemiyor..şu anda 270 lerde..ve iddia ediyorum, birkaç yıl daha 320 tepesini geçemeyecek..eşyanın tabiatına aykırı zaten..rekabet koşulları bir taraftan, bir taraftan devletin sektörden almayı düşündüğü ek vergiler vs...bu tempoya izin vermezdi, vermedi de.

2015 de 250 tl civarında bu hisseyi alan 2 yılda reel olarak %20 kadar kayıpta...eğer 2020 ye kadar bu seviyeyi geçemezse..reel olarak %50 zarar etmiş olacak bu uzun vadeli yatırımcı.

bakın birkaç ay, ya da birkaç yıl demiyorum...5 yıl bekliyorsun ve reel olarak %50 eksidesin...ben böyle bir uzun vadeli portföy sahibi olsam, kendimi sorgularım şahsen.
    An itibariyle sizin kriterlerinize uygun portföy dağılımında neler bulunmalıdır?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Ahmetg Guest
    Rica etsem hisse senedi muhabbetini baska yerlere tasisaniz?

Hisse.net te her hissenin sayfasi var

Sayfa 60/637 İlkİlk ... 1050585960616270110160560 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •