Sayfa 418/637 İlkİlk ... 318368408416417418419420428468518 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 3,337 - 3,344 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu sıralama, grup hisseleri popülarite sıralaması olarak da düşünülebilir
    Koç'un diğer üçünden daha fazla ilgi gördüğünü biliyordum ama devamında da sıralama böyle mi böyleyse popülarite boşa değil demek.

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Arkadaşlar sanırım hafta başı petkim i de portföyüme ekleyceğim...x lot ile başlayıp, kademeli alımlarla 10x miktara çıkacağım (yatay bantta kalırsa hiç 10x e çıkamayabilirim de).

Eğer grafik pahalı ilkeme bağlı kalmak istemesem şimdiye kadar çoktan almıştım bu hisseyi...Ancak gerek konjontürün petkim den yana olması (satışları ve marjları hep yukarı gidiyor), gerekse önümüzdeki 1-2 yılda yatırımların meyvesini alacak olması, ilkemden biraz fedekarlık yapmam gerektiğini söylüyor.

8 yıl için zaten grafik pahalı değil, 4 yıl için grafik pahalı gözüküyor, ama 12-16 yıl için de grafik ucuz bile sayılır...yani parabolik bir hareket var....bakalım sonucu ne olacak bu ihlalin.
    Acemi bir UV temettü yatırımcısı olarak bir süredir yazıyorum bu başlıkta. PETKM alım yapıp biriktirmeyi istediğim hisselerden biri ve ufak ufak almaya da başladım. Biriktirmeyi en çok istediğim 2 hisseden biridir. Hayırlı olsun Allah utandırmasın.

3. Sn. Dudu
    Yatırım yapacağınız firmalar için sahibi kim kriterinizle alakalı olarak her firmanın yöneticisi veya sahibini çok yakından tanımamıza imkan yok malum. Siz burada ilgili kişinin açıklamalarına mı bakıyorsunuz veya firmanın arkasında holding olması önemli mi? Sahibinin kim olduğunu anlamaktan kastınız nedir?

4.  Alıntı Originally Posted by steed1987 Yazıyı Oku
    Acemi bir UV temettü yatırımcısı olarak bir süredir yazıyorum bu başlıkta. PETKM alım yapıp biriktirmeyi istediğim hisselerden biri ve ufak ufak almaya da başladım. Biriktirmeyi en çok istediğim 2 hisseden biridir. Hayırlı olsun Allah utandırmasın.
    Petkim x lot aldım, aksa da gün içi alışım gelir...Ben aldım ya, bu iki hisse 1-2 ay zayıf seyredebilir...hadi iyisiniz başlık müdavimleri

Umarım ilk alımlarımı yaptıüım hisseler düşer de 9x lot daha planladığım alımlar gerçekleşir.

5.  Alıntı Originally Posted by steed1987 Yazıyı Oku
    Sn. Dudu
    Yatırım yapacağınız firmalar için sahibi kim kriterinizle alakalı olarak her firmanın yöneticisi veya sahibini çok yakından tanımamıza imkan yok malum. Siz burada ilgili kişinin açıklamalarına mı bakıyorsunuz veya firmanın arkasında holding olması önemli mi? Sahibinin kim olduğunu anlamaktan kastınız nedir?
    Hocam her grubun yada şirketin az çok bi kişiliği vardır borsada... sahibini tanı derken bunu öğrenin anlamında demiştir dudu bey.
    Yani patronun amacı ky den alıp şirkete sonra da kendi cebine mi aktarmak.yoksa sirkete değer katip ky ile birlikte mi kazanmak... bunu da şirketin geçmişte yaptıklarına bakarak öğrenebilirsiniz...
    Yoksa adam tatile nereye gidiyor falan değil.

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Borsa neydi emekti.Samet kararını çoktan verip çemşite koşmuştu.Sıra bendeydi)))))))).Ne güzel filmdi di mi.

Valla gene güneş sigortaya dayanamayıp daldım.Lotlar artıyor çaktırmadan ,kriz falan diyoruz ,kendimiz bile dinlemiyoruz.Hadi hayırlısı.)))))

8.  Alıntı Originally Posted by syılmaz Yazıyı Oku
    Kriz beklemek bence hisse senedi yatırımcısı için çok anlamlı değil, kriz beklerken fırsat kaçırmak çok daha olası geliyor bana. Yok gerçekten kriz yakalayıp dipten alabilen varsa helal olsun derim ama 8 yıldır piyasayı takip eden biri olarak bunu yapabilmek bence imkansıza yakın, diyelim ki yaptın yine zararda olabilirsin nasıl mı?

Artık klişe olmaya başlamış bilinen bir söz var, endekse değil şirkete ortaksınız. En pahalı endekste ucuz şirketler, en ucuz endekste pahalı şirketler vardır.

Şimdi bu sözü açalım.

2 sene önce Hektaş'ı farkedip 2.40 TL den satın alan yatırımcı için bugün kriz olsa ne yazar? 10.50 TL'den atıyorum 7 TL'ye düşen hektaşı alınca daha mı karlı olacak?

Ya da 1 buçuk sene önce 10 TL Aselsan alan adam mı daha karlı, yoksa diyelim ki kriz oldu Aselsan 20 TL'ye düştü, binde bir ihtimalde olsa dibi yakalamayı başarıp 20 TL'den aselsan alan kişi mi daha karlı?

2 buçuk sene önce 52-53 TL'den Tüpraş almak mı daha mantıklıydı yoksa bugün kriz olsa Tüpraş 80 TL'ye düşse alırsanız mı daha karlı olursunuz?

2 buçuk sene önce 1.30 TL'den Alka almak mı daha mantıklıydı yoksa bugün kriz olsa 3 TL'ye düşse herkesin ağzının açık kalacağı Alka almak mı daha mantıklı?

3 sene önce 1 TL'den kront almak mı mantıklı olurdu, yoksa kriz bekleyip %50 değer kaybetse 8 TL olacak Kront almak mı daha mantıklı olur?

Bu örnekler daha da çoğaltılabilir.

Hisse senedi yatırımcısının amacı karlılığı artacak ve büyüyecek şirketleri bulmaya odaklanmaktır, kriz beklemeye odaklanmak değil. O banka kağıdı alıp satan traderların odaklanması gereken bir konu.
    Düşündüğüm şeyleri çok güzel yazıya dökmüşsün sn. Syilmaz

Şu ana kadar aldığım hisseleri her sene daha pahalıya aldım. Doğru hisse seçtikten sonra kriz vız gelip tırıs gidiyor. Bizim için önemli olan portföyü devamlı büyütmek, bunun için ince eleyip sık dokuyup gerçekten her yönüyle yatırım yapılabilecek en iyi şirketleri bulmak. Ondan sonrası paran oldukça al, al, yine al

Aslolan endeks değil, yatırım yaptığımız şirketlerdir bana göre.

Sayfa 418/637 İlkİlk ... 318368408416417418419420428468518 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •