Sayfa 336/637 İlkİlk ... 236286326334335336337338346386436 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 2,681 - 2,688 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1.  Alıntı Originally Posted by ctugrul Yazıyı Oku
    Ben anlamamışım kusura bakmayın. Sanırım benim tecrübelerim sorunuzu yanıtlamak için yeterli değil. Daha tecrübeli arkadaşlarım size belki daha iyi yardımcı olabilirler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    İlginize teşekkür ederim.

2. Sn. HAYKIRIS, çok güzel yazmışsınız. Çok beğendim yazınızı, harika tavsiyeler içeriyor. Umarım yeni başlayan arkadaşlar bu tavsiyeleri dikkate alıp faydalanırlar. Bazen insan gerçekleri bilmesine rağmen başka faktörler nedeniyle kendi tam olarak uygulayamıyor.

''Froto 30 TL iken 20 TL ye düşünce alacağım'' bu konuşmaları hatırlıyorum ben de Halil Hoca'nın sayfasında geçmişti. Sn. freesky ile takılıyorlardı.... Zaman nasıl da geçiyor... Kıymetini bilmek lazım. Bizim yaş ilerlemeye başlayınca (39... 40'a sayılı aylar kaldı ) hayata daha farklı bakmaya başlıyor insan..

3. Şuraya güzel bir yazı bırakıyorum, daha önce konuşulan "timing the market" hakkında.. Sanırım üzerinde de biraz konuşulabilir. Tavise ederim.

You Should Never Time The Market?
    https://www.zerohedge.com/news/2018-...er-time-market

4.  Alıntı Originally Posted by hendeseci Yazıyı Oku
    Galibaa tam olarak kendimi anlatamadım. Hisse senedi portföyüm henüz çok yeni ve ben de sizin gibi ileride temettü için hisse aldım. Ancak olası bi derin kriz sizinki gibi henüz derine kök salmamış bu portföye derin zarar verir.
    Sn. hendeseci; keşke Sn. ctugrul kadar tecrübeli ve bilgili olsaydım, bu manada asla daha tecrübeli veya bilgili değilim ama ne demek istediğinizi çok iyi anlıyorum. Ben de o yollardan geçtim, hala da geçiyorum... Yanlış yönlendirmek veya noksan bilgimle kimseyi yanıltmak istemem, umarım ukalalık olarak da almazsınız sözlerimi...

Ben olsaydım; eğer yolun başında ve henüz küçük bir portföyle başlamış olsaydım bu aşamada hisse alımında acele etmezdim. Endeks 70 K'dan 120 K'ya geldi, portföyünüze eklemeyi düşüneceğiniz bir çok hisse bu süreçte çok ciddi primler yaptı. Endeksin geldiği noktada her ne kadar her gün yeni hedefler belirleseler de ciddi bir geri çekilme-düzeltmeye çok uzak olmayabiliriz. Ben olsaydım, hisse alımından çok birikimlerimi bu aşamada başka enstrümanlarda değerlendirip bir süre piyasayı takip ederdim. Mevcutlara dokunmaz ama yeni alım için daha uygun fiyatları bekleyebilirdim. Tabii alırken de kademe kademe alım yapardım. Daha önce yanlış zamanda Aselsan gibi bir hisseye girip ana paradan %30 zararla 1,5 yıl beklemiş biriyim. Uzun vadede gene karla çıktım ama sizin de kastettiğiniz benim gibi daha işin başında böyle bir şey yaşamamak sanırım.

Bu arada yeni başladığınızda ilk 1,5-2 yıl psikolojik açıdan çok önemli, mutlaka hisse fiyatı dalgalanacaktır, mutlaka bir düzeltme veya krize denk geleceksiniz... eğer yatırım sisteminize sadık kalır bu süreyi atlatırsanız bakış açınız bile değişecektir. Portföyünüz ''iyi tahkim edilmiş bir kale'' gibi olacaktır. (bu benzetme kıymetli bir yatırımcı büyüğümüze aittir)

Sıktıysam kusura bakmayın. Naçizane görüşlerimdir, saygılar.

5.  Alıntı Originally Posted by hendeseci Yazıyı Oku
    Galibaa tam olarak kendimi anlatamadım. Hisse senedi portföyüm henüz çok yeni ve ben de sizin gibi ileride temettü için hisse aldım. Ancak olası bi derin kriz sizinki gibi henüz derine kök salmamış bu portföye derin zarar verir.
    Sayın hendese yakında derin bir kriz mi bekliyorsunuz ..bekliyorsanız alım yapmayın. Beklemiyorsaniz alım yapmaya devam edin...her hisse alırken kriz çıkacak diye düşünürseniz nasıl toplayacaksiniz ki .

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by ironarm Yazıyı Oku
    Sn. hendeseci; keşke Sn. ctugrul kadar tecrübeli ve bilgili olsaydım, bu manada asla daha tecrübeli veya bilgili değilim ama ne demek istediğinizi çok iyi anlıyorum. Ben de o yollardan geçtim, hala da geçiyorum... Yanlış yönlendirmek veya noksan bilgimle kimseyi yanıltmak istemem, umarım ukalalık olarak da almazsınız sözlerimi...

Ben olsaydım; eğer yolun başında ve henüz küçük bir portföyle başlamış olsaydım bu aşamada hisse alımında acele etmezdim. Endeks 70 K'dan 120 K'ya geldi, portföyünüze eklemeyi düşüneceğiniz bir çok hisse bu süreçte çok ciddi primler yaptı. Endeksin geldiği noktada her ne kadar her gün yeni hedefler belirleseler de ciddi bir geri çekilme-düzeltmeye çok uzak olmayabiliriz. Ben olsaydım, hisse alımından çok birikimlerimi bu aşamada başka enstrümanlarda değerlendirip bir süre piyasayı takip ederdim. Mevcutlara dokunmaz ama yeni alım için daha uygun fiyatları bekleyebilirdim. Tabii alırken de kademe kademe alım yapardım. Daha önce yanlış zamanda Aselsan gibi bir hisseye girip ana paradan %30 zararla 1,5 yıl beklemiş biriyim. Uzun vadede gene karla çıktım ama sizin de kastettiğiniz benim gibi daha işin başında böyle bir şey yaşamamak sanırım.

Bu arada yeni başladığınızda ilk 1,5-2 yıl psikolojik açıdan çok önemli, mutlaka hisse fiyatı dalgalanacaktır, mutlaka bir düzeltme veya krize denk geleceksiniz... eğer yatırım sisteminize sadık kalır bu süreyi atlatırsanız bakış açınız bile değişecektir. Portföyünüz ''iyi tahkim edilmiş bir kale'' gibi olacaktır. (bu benzetme kıymetli bir yatırımcı büyüğümüze aittir)

Sıktıysam kusura bakmayın. Naçizane görüşlerimdir, saygılar.
    Estağfirullah hocam, sıkmak ne kelime. Tecrübenizden edindiğinizi paylaşmanız çok kıymetli. Teşekkür ederim.

7.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Sayın hendese yakında derin bir kriz mi bekliyorsunuz ..bekliyorsanız alım yapmayın. Beklemiyorsaniz alım yapmaya devam edin...her hisse alırken kriz çıkacak diye düşünürseniz nasıl toplayacaksiniz ki .

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hocam sağda solda konuşulunca bende bi felaket senaryosu hazırlığı yapsam diye buralarda kıymetli tecrübe sahiplerinden bir şeyler öğreneyim diyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by hendeseci Yazıyı Oku
    Estağfirullah hocam, sıkmak ne kelime. Tecrübenizden edindiğinizi paylaşmanız çok kıymetli. Teşekkür ederim.
    Ben de teşekkür ederim size. Her ne kadar artık yavaş yavaş eskimeye başlasam da daha öğrenmenin başında sayılırım ben de.. Biraz hocalarımızı dinliyoruz, biraz kendi yaşadıklarımız...

Sayfa 336/637 İlkİlk ... 236286326334335336337338346386436 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •