Sayfa 504/637 İlkİlk ... 4404454494502503504505506514554604 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 4,025 - 4,032 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,018
     Alıntı Originally Posted by Proton Yazıyı Oku
    dudu forever!
    Dudu engellenemez.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2. Merhaba
    Daha önce portföyümde EGEEN, EREGL, PETKM, SODA olmak üzere 4 hisse taşıdığımı belirtmiştim.Uzun vadeli temettü yatırımcılığı yaptığım için verilen temettü ile de hisse alıyorum. Bugün EGEEN temettü ödemesi yapıyor Salı günü hesabıma geçmiş olacak. 02.05.2018 tarihinde PETKM temettü ödeyecek. Mayısın sonuna doğruda EREGL ödeme yapacak. Örneğin EGEENden aldığım temettü ile PETKM hissesi almak mı daha mantıklı yoksa temettüyü hangi hisseden aldıysak onu almak mı daha uygun olur?
    EGEEN temettüsüyle PETKM almak, PETKM temettüsü ile EREGL almak gibi bir planım var?

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    hatay
    Gönderi
    500
    Tüpraştan aldığım temettüyle bolu çimento aldım %1 girdi. Tüpraş alsam daha da fazla girecekti.

"düğün aceleye geldiyse bilin ki gelin hamiledir" saygı ve sevgilerimle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,018
     Alıntı Originally Posted by alirza Yazıyı Oku
    Tüpraştan aldığım temettüyle bolu çimento aldım %1 girdi. Tüpraş alsam daha da fazla girecekti.

Vadeleriniz zaman ufkunuz cok kisa..

Ben olsam minimum 30 senelik bir perspektif ile bakardim.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    hatay
    Gönderi
    500
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Vadeleriniz zaman ufkunuz cok kisa..

Ben olsam minimum 30 senelik bir perspektif ile bakardim.

Syg,
    Ölürüm, gömerler, az bırakmış derler, bide üstüne söverler.

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Dudu engellenemez.

Syg,
    Ben şahsen sizin yazdıklarınızı okuyunca ufuk atladım. Bence de engellenemez.

7.  Alıntı Originally Posted by steed1987 Yazıyı Oku
    Merhaba
    Daha önce portföyümde EGEEN, EREGL, PETKM, SODA olmak üzere 4 hisse taşıdığımı belirtmiştim.Uzun vadeli temettü yatırımcılığı yaptığım için verilen temettü ile de hisse alıyorum. Bugün EGEEN temettü ödemesi yapıyor Salı günü hesabıma geçmiş olacak. 02.05.2018 tarihinde PETKM temettü ödeyecek. Mayısın sonuna doğruda EREGL ödeme yapacak. Örneğin EGEENden aldığım temettü ile PETKM hissesi almak mı daha mantıklı yoksa temettüyü hangi hisseden aldıysak onu almak mı daha uygun olur?
    EGEEN temettüsüyle PETKM almak, PETKM temettüsü ile EREGL almak gibi bir planım var?
    Merhaba. Aslında bu tamamen kişinin stratejisine bağlıdır diye düşünüyorum.

Şahsen portföyümde şu anda sizinde belirttiğiniz gibi EGEEN den aldığım temettü ile PETKM, PETKM den aldığım temettü EREGL, EREGL den gelecek temettü ile SODA alımı şeklinde işlem yapıyorum. Portföyümde bulunan firmaların temettü takvimini oluşturup sıraya koyarak, bir önceki firmanın temettüsü ile önümüzdeki günlerde portföyümde bulunan hangi firmanın temettü dağıtım sırası geldiyse ondan alım yapıyorum. Bu şekilde yapmak daha mantıklı geliyor. Sonuçta aldığın temettüyü bu şekilde katlamış ve portföy büyümesinin daha da hızlandırılmış olacağını düşünüyorum. Size başarılar dilerim.

D6603 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Borsada amaç para kazanmak. Sayın dudu da bunu fazlasıyla başarmış. Saygı duyulması gereken bir kişi. Böyle ustalar yeni başlayanlara sabır öğretiyor. Güzellikler ile kalın

Lenovo A7010a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 504/637 İlkİlk ... 4404454494502503504505506514554604 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •