Special Days Image
Sayfa 438/637 İlkİlk ... 338388428436437438439440448488538 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 3,497 - 3,504 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1. Global kriz yakın diyorlar var mı aslı

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by albayrak5561 Yazıyı Oku
    Global kriz yakın diyorlar var mı aslı

Bence yok. Amerika iyi durumda diyorlar. Avrupa toparlanıyor. 2008’den beri gelen parayı yiyen ülkeler için bir problem söz konusu.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

3.  Alıntı Originally Posted by gdeniz90 Yazıyı Oku
    Öncelikle iyi haftasonları. Bu topiği açıldığı zamanlarda neden görmemişim özellikle dudu abinin burda yazmasından dolayı takip edeceğim. Bir beyaz yakalı olarak durumumu ben de anlatayım. Toplu birikimimin hepsi hisse senetlerinde ve teknik analize göre alım satım yapan biriyim(Bu kısım buranın konusu değil biliyorum asıl konuya gelmek için gelen tarzımı yazaıyorum )) 1 adet bende 1 adet de eşimde olmak üzere2 adet besimiz var. Aylık alım yaptığım ayrı bir portföyüm var bunlar uzun vadeli temettü dağıtan şirketler.Her ay düzenli alıyorum. Ayrıca normal blok birikimim olan teknik analize göre işlem yaptığım diğer hesabımdan aldığım her hisseden ettiğim karın yüzde 5 iyle de uzun vadeli kağıtlar alıyorum. Uzun vadeli aldığım kağıtlar: Kords pnsut doas enkai ve mardin. Bu hisselerin uzun vadeli log grafiklerinin şahaneliği ve temettü vermeleri dolayısıyla seçtim. Bu tarzlı yaklaşım benim gibi al sat seanstan eksik kalamayanlar için muhteşem bir yol olduğunu düşünüyorum. Sistemim bu şekilde. Dudu abiden uzun vadeli hisselerimin kendi kriterlerinden geçip geçmediğiyle ilgili yorum alabilirsem süper olacak Saygılarımla. Topiği en baştan okuyup katkı sunmaya çalışacağım. Çünkü caurdiniarty nin bahsettiği grafiksel olarak pahalı veya ucuz olması kısmına uzun vadeli log grafiksel hissenin potansiyelini öngörmek konusunda yardımı olabileceğini düşünüyorum. Çünkü bir hissenin logaritmik grafiği ne kadar iyiyse o kadar potansiyelli oluyor ve er geç o hedefe gidiyorlar. Logaritmik hedef ne kadar tatmin edici olursa o derece iştah oluşur öngörme kolaylaşır diye düşünüyorum
    Hoş geldiniz
    Diğerlerini bilmiyorum ancak PNSUT ve MARDN konusunda şirketleri iyi araştırmanı tavsiye ederim. Net karını istikrarlı artıran firmaları tercih etmeni tavsiye ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by albayrak5561 Yazıyı Oku

Global krizin sizin için ne ifade ettiğini tanımlarsanız var ya da yok diyebiliriz...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

5. Borsanın 2008 gibi düşmesi babında

6.  Alıntı Originally Posted by albayrak5561 Yazıyı Oku
    Borsanın 2008 gibi düşmesi babında

Kriz gelecekse bile ne zaman geleceğini kestirmek mümkün olmaz.Bence siz yatırımınızı yapın kriz zamanında yatırımınızı daha da artırın. Ne zaman kriz çıkar diye beklemek ne zaman ölürüm diye bekleyip hiç bir şey yapmamaya benziyor. TL de durdukça paranız eriyor hiç olmazsa altına yatırın

7.  Alıntı Originally Posted by albayrak5561 Yazıyı Oku

Başkasının öngörüsüne göre hareket ediyorsanız borsada eninde sonunda başarısız olursunuz ... Kişi, borsada yatırımcı olacaksa ilk aşması gereken zorluk bu... Krizin zamanını ve özellikle derinliğini kimse net olarak öngöremez. Zaten asıl mesele ne zaman ve ne kadar derin olacağı ... Yakın deyince ne kadar yakın ? Hadi yakında geldi diyelim ne kadar derin ? Bunu öngördüğünü iddia eden her zaman bi kulp bulur... Martta olacak der olmadıysa yok efendim şu sebepten ağustosa kaldı der o da olmadımı başka bi mazeret çıkarır... 1 sene sonra kriz çıkar bak gördün mü ben aylardır söylüyodum olacak demiştim der...

Eğer o an başınıza gelenin 2008 krizi gibi bi kriz olduğuna karar verdiyseniz ve alım satım yaparken takip ettiğiniz ana trend aşağı kırıldıysa disiplininiz gereği stop uygularsınız... Eğer kırılmasına rağmen satmazsanız ya da hiç trend takip etmezseniz , hatanızı ya da stratejinizin sonucunu sineye çeker ,piyasanın düzelip kayıplarınızın geri gelmesini beklersiniz... Kriz beklentisi ya da ön görüsüyle borsada barınmaya çalışmak yanlış anlaşılmasın ama yatırımcı için olgun bir bakış açısı değil ... Büyük kayıplar olacağından korkmak yerine , disiplin ve strateji oluşturup sonucunda kendine göre tedbir almış olmak borsa için tek çözüm yolu... Uzun vadede önüne bakması gerekiyor yatırımcının... Öğrenmesi gereken bu zaten... Ya da başka bi deyişle borsaya yatırım yapmak isteyen kişilerin bi türlü anlamak istemediği konu bu ...

Sevgiler... Saygılar...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

8.  Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku
    Başkasının öngörüsüne göre hareket ediyorsanız borsada eninde sonunda başarısız olursunuz ... Kişi, borsada yatırımcı olacaksa ilk aşması gereken zorluk bu... Krizin zamanını ve özellikle derinliğini kimse net olarak öngöremez. Zaten asıl mesele ne zaman ve ne kadar derin olacağı ... Yakın deyince ne kadar yakın ? Hadi yakında geldi diyelim ne kadar derin ? Bunu öngördüğünü iddia eden her zaman bi kulp bulur... Martta olacak der olmadıysa yok efendim şu sebepten ağustosa kaldı der o da olmadımı başka bi mazeret çıkarır... 1 sene sonra kriz çıkar bak gördün mü ben aylardır söylüyodum olacak demiştim der...

Eğer o an başınıza gelenin 2008 krizi gibi bi kriz olduğuna karar verdiyseniz ve alım satım yaparken takip ettiğiniz ana trend aşağı kırıldıysa disiplininiz gereği stop uygularsınız... Eğer kırılmasına rağmen satmazsanız ya da hiç trend takip etmezseniz , hatanızı ya da stratejinizin sonucunu sineye çeker ,piyasanın düzelip kayıplarınızın geri gelmesini beklersiniz... Kriz beklentisi ya da ön görüsüyle borsada barınmaya çalışmak yanlış anlaşılmasın ama yatırımcı için olgun bir bakış açısı değil ... Büyük kayıplar olacağından korkmak yerine , disiplin ve strateji oluşturup sonucunda kendine göre tedbir almış olmak borsa için tek çözüm yolu... Uzun vadede önüne bakması gerekiyor yatırımcının... Öğrenmesi gereken bu zaten... Ya da başka bi deyişle borsaya yatırım yapmak isteyen kişilerin bi türlü anlamak istemediği konu bu ...

Sevgiler... Saygılar...
    Tskler

Sayfa 438/637 İlkİlk ... 338388428436437438439440448488538 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •