Sayfa 606/637 İlkİlk ... 106506556596604605606607608616 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 4,841 - 4,848 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    hatay
    Gönderi
    500
    SÖZCÜ GASTESİNDEN ALINTI :

FAİZ ARTIRIMI NE DEMEK?
    Merkez Bankaları ülkelerin para politikalarını belirler. Hem ne kadar para basılacağına karar verir hem de bankalara verilen borç paraların faizleri belirlerler. Merkez'in bugünkü son kararına göre bankalara verilecek borç paralar için yüzde 16.5 faiz isteyecekler. İstenen faiz yükseldikçe bankalarda bunu müşterilerine yansıtır. Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde faiz silahı ısınan ekonomiyi soğutmak için kullanılır. Faizler yukarı çıkınca ekonomik aktivite yavaşlar dolayısıyla enflasyonun gerilemesi beklenir. Yüksek faizler büyüme politikalarını da olumsuz etkiler.

YANİ:
    faiz artınca döviz talebi ve ihtiyacı azalıyor, dolaylı sonuç. enflasyon düşerse ve faiz yüksekse sıcak para da gelmesi lazım... da Sn Erdoğan'ın söylemlerini gören gelmek için daha fazlasını ister gibime geliyor.

bu arada borsaya ne olur?
    borsa durum iyiye mi gidiyor kötüye mi gidiyora bakar, ne olur sizce?

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    nihayet faiz artışı geldi ve dolar biraz sakinledi..yarın bir tepki yükselişi olsa da, daha sonra düşüş trendinin devam edeceğini düşünüyorum.

105-107 bin bandının üstüne çıkamadıkça, hisse alımı konusunda aceleci olunmamalı bence.
    evet, tam beklediğim gibi...98 binlerdeki dibi tekrar test edeceğiz gibi gözüküyor.

3. Durum bir cikmaza girdi. Su andan sonra faiz artirimi nedeniyle dusen dolar ve cikan borsa yabanci icin hissesini pahaliya satip, ucuzdan dolar alip cikmasina yarar

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,017
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Aman abi paylaşma ilave vergi koyarlar

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Abd'de yerleşik etf'lerin portföyünde bulunan global senet temettüleri için etf'in bulunduğu ülkenin mi vergi politikası geçerlidir? Bir bilginiz var mı?

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Vergi mevzusu yüzünden yurtdışı borsalarına bakmıyordum. Ancak varlık barışları bu meseleyi çözebilir gibi duruyor. Google'dan kısaca baktığım kadarıyla son 5 yıl içerisinde 3. kez çıkarılmış. Kazancımın vergisini vermekten gocunmam ve yasal olanı takip etmeye çalışırım. Ama bu barışlar kendimi enayi gibi hissetmeme yol açıyor. Madem varlık barışları da yasal ve neredeyse düzenli olarak çıkarılıyor, ben de bunu kullanmak isterim.

Bu ay çıkan barışta gelen para üzerinden yalnızca %2 vermek gerekiyor. 2016'da uygulanan versiyonunda onu bile istememişler: https://www.verginet.net/dtt/11/Verg...-2016-120.aspx

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,017
     Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    Abd'de yerleşik etf'lerin portföyünde bulunan global senet temettüleri için etf'in bulunduğu ülkenin mi vergi politikası geçerlidir? Bir bilginiz var mı?
    Aldiginiz menkul kiymet hangi ulkenin borsasina kote ise oranin vergi mevzuati gecerlidir.
    Yani Tr adr alsaniz NYSE'den oranin vergi mevzuati gecerlidir.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 606/637 İlkİlk ... 106506556596604605606607608616 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •