Sayfa 298/637 İlkİlk ... 198248288296297298299300308348398 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 2,377 - 2,384 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,117
     Alıntı Originally Posted by libertador Yazıyı Oku
    Merhabalar, hazır konusu açılmışken hem kira geliri hem de temettü geliri olanlar için herhangi bir örnek hesaplama var mı?

Nexus 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ikisi icinde rehberde ornek var ancak ayni beyannamede birlestirilirse yuksek vergi dilimi olur haliyle.
    Ayri beyannameler vermek avantajli olur
    Tum gelrilerin tek beyannamede birlestirilmesi konusunda bir zorunluluk var mi bilemiyorum.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Son yazılanları okuyunca aklıma pinky abi geldi.

Allah sağlık,selamet versin. Pinky abi , yanlış bilmiyorsam 87-88 yaşlarında ve bu forumun çok sevilen bir kişisi. Enpara ile ilgili mesajlaşmalarımız olmuştu. Kendisine saygım bir kat daha artmıştı.

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ayrica 85K temettu alana ek vergi cikmaz tam tersi vergi iadesi cikar..
    Bu durumda beyanname verip iadeyi talep edersiniz, fazla kesilen vergiyi yazin catir catir yersiniz.
    Syg,
    Sn Dudu, aynı rehberin 14. Maddesine kafam takıldı.

UYGULANACAK VERGİ TARİFESİ
    https://hizliresim.com/y0MZ90

85K temettü gelirim varsa ne kadar vergi iadesi alıyorum bu hesaba göre? Aşağıdaki gibi hesapladım doğru mudur?

85K*0,15=12.750 TL Kesinti yoluyla ödene vergi

85K/2=42.500 istisna tutarı

42.500'ün 30.000 TL'si için 5.370 TL vergi, fazlası (42.500-30.000=12.500TL) 12.500 TL için (12.5K*0,27=3.375 TL vergi) toplam 5.370+3.375=8.745 TL vergi beyanım olacak.

12.750-8.745= 4.005 TL vergi iadesi mi almam gerekir?
    YTD

4.  Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Son yazılanları okuyunca aklıma pinky abi geldi.

Allah sağlık,selamet versin. Pinky abi , yanlış bilmiyorsam 87-88 yaşlarında ve bu forumun çok sevilen bir kişisi. Enpara ile ilgili mesajlaşmalarımız olmuştu. Kendisine saygım bir kat daha artmıştı.
    Maşallah.. Keşke az da olsa burada görsek ve değerli tecrübelerinden yararlansak Sn @pinky 'nin.

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Kendinin ya da ailenin geçimi, temel ihtiyaçları için çok çalışıyorsan, çalışkan sıfatı alırsın...Ama günde 12 saat deli gibi çalışıp, 5-6 ayda biriktirebildiğin parayı sömestır tatilinde kayak tesisinde 1 haftada ailecek harcıyorsan..dudaklarını büzüp ne güzel eğleniyoruz, biz aslında çok fazla para harcayıp, instagram la çok mutluyuz mesajı vermeye çalışıyorsan..eşek gibi çalışıp, öküz gibi harcıyorsun demektir.

Bugün gazetede bir haber üzerine bu konuya değinme ihtiyacı duydum...havalimanlarında izdiham varmış, muhtemelen bu yolcular arasında ailecek yurt dışında bir kayak merkezine gidip bir haftada 10-15 bin harcayan beyaz yakalılar da vardır....Ne diyim, Allah akıl fikir versin.

Bu başlıkta eleştirdiğim zihniyette kimse yoktur sanırım...çünkü en başından beri şunu iddia ediyor bu başlık...iyi bir yatırımcı olabilmek için, önce iyi bir tasarruf bilincine sahip olmak, boyundan büyük harcamlardan uzak durmak gerekir.
    Haklısınız, bence para kazanmak kadar harcamak da bir yetenek, bilgi ve görgü işidir.
    Tasarruf etmek, kanaatkar yaşamak ve birikimleri yatırımla değerlendirmek üzerine bir blogum var:
    http://www.MrMilyoner.com

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,117
     Alıntı Originally Posted by Mr. Milyoner Yazıyı Oku
    Haklısınız, bence para kazanmak kadar harcamak da bir yetenek, bilgi ve görgü işidir.
    A dollar saved is a dollar earned.

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,117
     Alıntı Originally Posted by bysb Yazıyı Oku
    Yanıtınız ve örneğiniz için teşekkür ederim Sn. Dudu. Şimdi kafamda daha netleşti.

Alım satım yaparken bizim piyasayı kastediyordum, yoksa yurtdışında alım satımda vergi ödendiğini biliyordum
    Ancak yurtdisinda hemen her sey gider yazilabiliyor.
    Syg,

8. Arkadaşlar merhaba, forumda araştırdımda bulamadım,

temettü için e-beynname hazırlama dökümanı hiç bulamadım.

Malimüşavir arkadaşımız yada tecrübesi olan varsa aramızda, adım adım nasıl hazırlanır yaparsa çok güzel olur.

Ben programı indirdim, inceledim ama 2.fotoğraftaki yerlere tıklamaya çalışıyorum tıklanmıyor.

Verileri giremiyoruz.

Hiç vatandaşa uygun kolaylıkta değil gördüğüm.

Sayfa 298/637 İlkİlk ... 198248288296297298299300308348398 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •