Sayfa 593/637 İlkİlk ... 93493543583591592593594595603 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 4,737 - 4,744 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1. çok daha fazla "üniversitemiz" var artık, ama üniversiteliye daha az oranda iş sağlıyoruz, çok daha az ücret veriyoruz...güzel yazmış (bu başlığın ana söylemlerinden biri olduğu için yazıyı eklemek istedim).

http://www.karar.com/yazarlar/ibrahi...s-az-maas-7027

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    hatay
    Gönderi
    500
    akşam yutub'da 4 adet yorumcunun seçim sonrası ile ilgili yorumlarını izledim.
    ortak fikir şöyle:
    yeni cumhur sistemi tamamıyla ucube ve zararlı bir sistemdir.
    seçimde mecliste çoğunluk muhalefette olacak ve Sn Erdoğan ucu ucuna cumhurbaşkanı seçilecektir.
    olasılıklar:
    1. meclis muhalefette, Erdoğan cumhurbaşkanı olursa : tam bir kaos yaşanır, ekonomi/siyaset/toplum hızla çökmeye başlar, dolar coşar (birisi 10 tl bile dedi, her gün birileri intihar eder bile dediler). anamızdan emdiğimiz süt burnumuzdan gelir.
    2. meclis akp de ve Erdoğan cumhurbaşkanı olursa: devalüasyon olur, ülkede yoksullaşma devam eder, uzun vadede tipik Ortadoğu ülkesine dönüşürüz. berbat bir ekonomi ve herkes birbiriyle kavgalı olur.
    3. muhalefet kazanırsa: yaklaşık 1 yıl ekonomi zayıflamaya devam eder, devalüasyon olur, yoksullaşırız, sonrasında rayına oturur. lakin devasa borçların finansmanı ve bunun olumsuz etkisi yıllarca sürebilir.

ortak fikir: bu ucube sistem ile yeni bir dönem başlıyor ve her türlü durumda canımız çıkacak. yeni dönemde yeni yatırım stratejileri gerekecektir. bunları konuşalım artık.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    hatay
    Gönderi
    500
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    çok daha fazla "üniversitemiz" var artık, ama üniversiteliye daha az oranda iş sağlıyoruz, çok daha az ücret veriyoruz...güzel yazmış (bu başlığın ana söylemlerinden biri olduğu için yazıyı eklemek istedim).

http://www.karar.com/yazarlar/ibrahi...s-az-maas-7027
    kapitalist sistemin iyi çalışması için ihtiyaç kadar ve vasfı yüksek üniversiteli olmalıdır. çoğunluk nitelikli ve vasıflı işçi olarak meslek liselerinde ve kurslarda yetiştirilmelidir.
    komünist sistemin iyi yaşanması için isteyen herkese iyi bir yüksek öğrenim verilmelidir.
    bizdeki sistem ise tam bir ucubedir. üniversite okutuyoruz bi sürü kişiye, onların hangisinin gerçekten üniversite mezunu olduğuna iş piyasasındaki tercih ve torpil mekanizmaları karar veriyor.

4.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    TÜFE +4 çok avantajlı değil. Su an tahvil faizleri %17. Enf yükseldiğinde daha da yükselecektir. Enf endeksli bonoların avantajı uzun vadeler icin faizler yükselirken değer kaybetmemesi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Şunu atlamayın ;

Enflasyon yükseldikçe düz bonolar değer kaybeder,

Enflasyon yükseldikçe, tüfeye endeksli tahvillerin değeri artar!

Aynı kalsa, + %4 var...

Kardan zarar edilecek tek senaryo enflasyonun düşmesidir...( o da tartışılır,2011- 2012 de 2.ci elde risk primi %4 ten %0.85 e düşmüştür, 100.000 birim fiyatlı tahvil 122.000 den işlem görmüştür)
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,048
    Ben karar aldim tuketimi ozellikle luks tuketimi sifirlayacagim.
    Amacim mumkun oldugu kadar az vergi odemek.
    Sistem benim vergilerimle gelip bana zarar veriyor.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6. az kaldı

tasarruf edenin aptal muamelesi gördüğü,
    borçlu olmanın kutsandığı,
    balon emtialara ederinin çok üstünde ödendiği dönem geride kalmak üzere.

CAsh is king....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Şunu atlamayın ;

Enflasyon yükseldikçe düz bonolar değer kaybeder,

Enflasyon yükseldikçe, tüfeye endeksli tahvillerin değeri artar!

Aynı kalsa, + %4 var...

Kardan zarar edilecek tek senaryo enflasyonun düşmesidir...( o da tartışılır,2011- 2012 de 2.ci elde risk primi %4 ten %0.85 e düşmüştür, 100.000 birim fiyatlı tahvil 122.000 den işlem görmüştür)
    bu tahvili nerden nasıl alınabilir? hala bulamadım?daha doğrusu getirileri düşük gibi...tüm enskasyona endeksli tahvilleri görebileceğim bir liste var mı?
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben karar aldim tuketimi ozellikle luks tuketimi sifirlayacagim.
    Amacim mumkun oldugu kadar az vergi odemek.
    Sistem benim vergilerimle gelip bana zarar veriyor.
    Syg,
    Lüks tüketimden vergi alınmıyor ki temel tüketimden alınıyor. Türkiye de bir vatandaşın vergiden kaçabilmesi için ölü taklidi yapması lazım.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 593/637 İlkİlk ... 93493543583591592593594595603 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •